www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dosud neohlášené procesory Core F bez iGPU v nabídce eshopů

Dosud neohlášené procesory Core F bez iGPU v nabídce eshopů
, , aktualita
Intel dosud oficiálně neohlásil, a tedy nepotvrdil příchod procesorů Core s označením F, které nebudou vybaveny integrovanou grafikou. Ty se ale už dostaly do nabídky Newegg, takže jaké jsou? 
reklama
Očekávat můžeme procesory Core i9-9900KF, i7-9700KF, i5-9600KF a i5-9400F, přičemž lze očekávat, že půjde prostě o stejné modely jako řadové Core i9-9900K a další, pouze v nich bude deaktivované iGPU, a to možná i proto, že se v něm objevil defekt. Ale ať už to Intel provedl takto, nebo se rozhodl vyrobit zbrusu nové procesory, které iGPU ani neobsahují, pro zákazníka je důležité pouze to, proč by si měl takový procesor koupit a co tím získá. 
 

Je jasné, že první tři jmenované modely budou mít rovněž odemknutý násobič a zbylý jej bude mít zamknutý, přičemž bychom mohli dle označení předpokládat, že se jinak budou lišit maximálně takty a cenou. 
 
Intel 9. Gen. Core pro LGA1151 v2

Jádra TDP Frekvence L3 DRAM
DDR4
iGPU iGPU
Turbo
Core i9-9900K $488 8 / 16 95 W 3,6 / 5,0 16 MB 2666 GT2 1200
Core i9-9900KF* ? - -
Core i7-9700K $374 8 / 8 95 W 3,6 / 4,9 12 MB 2666 GT2 1200
Core i7-9700KF* ? - -
Core i5-9600K $262 6 / 6 95 W 3,7 / 4,6 9 MB 2666 GT2 1150
Core i5-9600KF* ? - -
Core i5-9400F ? 6 / 6 65 W 2,9 / 4,1 9 MB 2666 - -
 
Jak ale můžeme vidět v tabulce, základní specifikace procesorů zůstaly stejné včetně taktů a TDP, takže je logické už jen pouze to, aby modely bez grafického čipu byly levnější. Však proč by si měl někdo pořizovat za stejné peníze takto okleštěný procesor, jehož grafické jádro může posloužit jako nouzové řešení v případě, že nám klekne grafická karta? Cenám těchto procesorů jsme se mimochodem už věnovali, ale z uvedených informací se nic určitého nedozvíme. 
 
Je třeba ale poznamenat, že absenci grafického jádra můžeme usuzovat na základě toho, co označení F u Intelu znamenalo dříve. Lze usoudit, že tomu tak skutečně bude a nyní už můžeme jen čekat, kdy nové procesory přijdou na trh a s jakou cenou. Dříve se dalo ještě uvažovat o tom, že Intel je ani nevypustí na běžný maloobchodní trh a bude jimi zásobit třeba jen výrobce počítačů. Nicméně pokud se již první dostal do předběžné nabídky obchodu Newegg, a to model Core i5-9600KF, bude si je moci logicky koupit každý. Core i5-9400F se mimochodem ještě objevil v nabídce Synnex Thailand, takže to vypadá, že je Intel představí již brzy, a to možná už příští týden na CES 2019.
 
Uvidíme, jestli se tím dočkáme nějaké zajímavé cenové nabídky. Pro Intel samotný pak může jít spíše jen o snahu udat i částečně defektní kusy, což by v této době, kdy jeho 14nm výrobní linky nestíhají, rozhodně dávalo smysl. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář