www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dosud neohlášené procesory Core F bez iGPU v nabídce eshopů

Dosud neohlášené procesory Core F bez iGPU v nabídce eshopů
, , aktualita
Intel dosud oficiálně neohlásil, a tedy nepotvrdil příchod procesorů Core s označením F, které nebudou vybaveny integrovanou grafikou. Ty se ale už dostaly do nabídky Newegg, takže jaké jsou? 
reklama
Očekávat můžeme procesory Core i9-9900KF, i7-9700KF, i5-9600KF a i5-9400F, přičemž lze očekávat, že půjde prostě o stejné modely jako řadové Core i9-9900K a další, pouze v nich bude deaktivované iGPU, a to možná i proto, že se v něm objevil defekt. Ale ať už to Intel provedl takto, nebo se rozhodl vyrobit zbrusu nové procesory, které iGPU ani neobsahují, pro zákazníka je důležité pouze to, proč by si měl takový procesor koupit a co tím získá. 
 

Je jasné, že první tři jmenované modely budou mít rovněž odemknutý násobič a zbylý jej bude mít zamknutý, přičemž bychom mohli dle označení předpokládat, že se jinak budou lišit maximálně takty a cenou. 
 
Intel 9. Gen. Core pro LGA1151 v2

Jádra TDP Frekvence L3 DRAM
DDR4
iGPU iGPU
Turbo
Core i9-9900K $488 8 / 16 95 W 3,6 / 5,0 16 MB 2666 GT2 1200
Core i9-9900KF* ? - -
Core i7-9700K $374 8 / 8 95 W 3,6 / 4,9 12 MB 2666 GT2 1200
Core i7-9700KF* ? - -
Core i5-9600K $262 6 / 6 95 W 3,7 / 4,6 9 MB 2666 GT2 1150
Core i5-9600KF* ? - -
Core i5-9400F ? 6 / 6 65 W 2,9 / 4,1 9 MB 2666 - -
 
Jak ale můžeme vidět v tabulce, základní specifikace procesorů zůstaly stejné včetně taktů a TDP, takže je logické už jen pouze to, aby modely bez grafického čipu byly levnější. Však proč by si měl někdo pořizovat za stejné peníze takto okleštěný procesor, jehož grafické jádro může posloužit jako nouzové řešení v případě, že nám klekne grafická karta? Cenám těchto procesorů jsme se mimochodem už věnovali, ale z uvedených informací se nic určitého nedozvíme. 
 
Je třeba ale poznamenat, že absenci grafického jádra můžeme usuzovat na základě toho, co označení F u Intelu znamenalo dříve. Lze usoudit, že tomu tak skutečně bude a nyní už můžeme jen čekat, kdy nové procesory přijdou na trh a s jakou cenou. Dříve se dalo ještě uvažovat o tom, že Intel je ani nevypustí na běžný maloobchodní trh a bude jimi zásobit třeba jen výrobce počítačů. Nicméně pokud se již první dostal do předběžné nabídky obchodu Newegg, a to model Core i5-9600KF, bude si je moci logicky koupit každý. Core i5-9400F se mimochodem ještě objevil v nabídce Synnex Thailand, takže to vypadá, že je Intel představí již brzy, a to možná už příští týden na CES 2019.
 
Uvidíme, jestli se tím dočkáme nějaké zajímavé cenové nabídky. Pro Intel samotný pak může jít spíše jen o snahu udat i částečně defektní kusy, což by v této době, kdy jeho 14nm výrobní linky nestíhají, rozhodně dávalo smysl. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio
Google dnes zahájil revoluci ve světě počítačových her. Už nebude potřeba kupovat drahé procesory, spoustu RAM a výkonná GPU. Google Stadia je streamovací platformou, kdy si hry zahrajete na PC, notebooku, telefonu nebo televizi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu
Ventilátory NF-A12x25 z materiálu Sterrox se uplatní na novém chladiči NH-U12A společnosti Noctua. Ten nabídne rovnou dva, takže slibuje i vysoký výkon, ovšem pochopitelně to nebude levné. Co tu tedy máme?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
Včera, aktualita, Jan Vítek