www.svethardware.cz
>
>

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu
, , aktualita
Prezentovat své biometrické údaje na internetu se může krutě nevyplatit. Své by o tom mohl vyprávět drogový dealer z Jižního Walesu, který byl identifikován na základě své "reklamy" poslané přes WhatsApp. Byl vidět jen kousek jeho prstu.
reklama
Není to poprvé, co sociální média nebo neuvážené použití komunikačních technologií vedlo k zatčení zločince (např. sdílení selfie s mrtvolou na Snapchatu nebo selfie žháře u požáru, který založil). Tentokrát se to vymstilo drogovému dealerovi z Jižního Walesu. Vše ale začalo tak, že policie chytla jiného zločince v Bridgendu a v jeho telefonu v aplikaci WhatsApp našla fotku od drogového dealera, který mu ukazoval jeho nabídku těchto zakázaných látek. Na fotografii byla ale vedle drog vidět i část jeho ruky, přesněji jednoho prstu, a to ještě bez posledního článku. Fotografii si můžete prohlédnout na stránkách BBC.
 
Zatčení
 
Autor: BMN Network [CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/], přes Flickr

 
Otisky prstů v policejních databázích jsou snímány jen z posledního článku, takže nebylo jak přiřadit k nim zločince přímo z databáze. Nicméně protože byla vidět struktura dvou dalších článků prstu a policie měla podezření, dala fotografii (i když nepříliš dobré kvality) a ruku podezřelého dohromady, a to vše stačilo k jeho usvědčení.
 
Je to poprvé, co zde usvědčili zločince podle fotografie ruky z WhatsAppu, resp. podobné komunikační technologie. Pokud kriminálníci nechtějí skončit za mřížemi, budou si muset dávat větší pozor na to, kde uveřejňují své snímky a v jakém rozlišení. Někdy i to totiž může stačit na identifikaci. V případu pak bylo celkově zatčeno 11 lidí.
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář