www.svethardware.cz
>
>

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu
, , aktualita
Prezentovat své biometrické údaje na internetu se může krutě nevyplatit. Své by o tom mohl vyprávět drogový dealer z Jižního Walesu, který byl identifikován na základě své "reklamy" poslané přes WhatsApp. Byl vidět jen kousek jeho prstu.
reklama
Není to poprvé, co sociální média nebo neuvážené použití komunikačních technologií vedlo k zatčení zločince (např. sdílení selfie s mrtvolou na Snapchatu nebo selfie žháře u požáru, který založil). Tentokrát se to vymstilo drogovému dealerovi z Jižního Walesu. Vše ale začalo tak, že policie chytla jiného zločince v Bridgendu a v jeho telefonu v aplikaci WhatsApp našla fotku od drogového dealera, který mu ukazoval jeho nabídku těchto zakázaných látek. Na fotografii byla ale vedle drog vidět i část jeho ruky, přesněji jednoho prstu, a to ještě bez posledního článku. Fotografii si můžete prohlédnout na stránkách BBC.
 
Zatčení
 
Autor: BMN Network [CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/], přes Flickr

 
Otisky prstů v policejních databázích jsou snímány jen z posledního článku, takže nebylo jak přiřadit k nim zločince přímo z databáze. Nicméně protože byla vidět struktura dvou dalších článků prstu a policie měla podezření, dala fotografii (i když nepříliš dobré kvality) a ruku podezřelého dohromady, a to vše stačilo k jeho usvědčení.
 
Je to poprvé, co zde usvědčili zločince podle fotografie ruky z WhatsAppu, resp. podobné komunikační technologie. Pokud kriminálníci nechtějí skončit za mřížemi, budou si muset dávat větší pozor na to, kde uveřejňují své snímky a v jakém rozlišení. Někdy i to totiž může stačit na identifikaci. V případu pak bylo celkově zatčeno 11 lidí.
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář