www.svethardware.cz
>
>

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu
, , aktualita
Prezentovat své biometrické údaje na internetu se může krutě nevyplatit. Své by o tom mohl vyprávět drogový dealer z Jižního Walesu, který byl identifikován na základě své "reklamy" poslané přes WhatsApp. Byl vidět jen kousek jeho prstu.
reklama
Není to poprvé, co sociální média nebo neuvážené použití komunikačních technologií vedlo k zatčení zločince (např. sdílení selfie s mrtvolou na Snapchatu nebo selfie žháře u požáru, který založil). Tentokrát se to vymstilo drogovému dealerovi z Jižního Walesu. Vše ale začalo tak, že policie chytla jiného zločince v Bridgendu a v jeho telefonu v aplikaci WhatsApp našla fotku od drogového dealera, který mu ukazoval jeho nabídku těchto zakázaných látek. Na fotografii byla ale vedle drog vidět i část jeho ruky, přesněji jednoho prstu, a to ještě bez posledního článku. Fotografii si můžete prohlédnout na stránkách BBC.
 
Zatčení
 
Autor: BMN Network [CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/], přes Flickr

 
Otisky prstů v policejních databázích jsou snímány jen z posledního článku, takže nebylo jak přiřadit k nim zločince přímo z databáze. Nicméně protože byla vidět struktura dvou dalších článků prstu a policie měla podezření, dala fotografii (i když nepříliš dobré kvality) a ruku podezřelého dohromady, a to vše stačilo k jeho usvědčení.
 
Je to poprvé, co zde usvědčili zločince podle fotografie ruky z WhatsAppu, resp. podobné komunikační technologie. Pokud kriminálníci nechtějí skončit za mřížemi, budou si muset dávat větší pozor na to, kde uveřejňují své snímky a v jakém rozlišení. Někdy i to totiž může stačit na identifikaci. V případu pak bylo celkově zatčeno 11 lidí.
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku
Toshiba si opravdu nedlouho po Samsungu připravila své verze 96vrstvých pamětí s buňkami typu QLC, což efektivně znamená, že kapacita pamětí se zdvojnásobí, pokud bereme jako předchozí generaci 64 vrstev s TLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu
YouTube Music zatím není u nás dostupnou službou, to by se ale mělo v budoucnu změnit. Prozatím tak můžeme sledovat, co nového se zde objevuje. Již brzy bude podporovat lepší audio kvalitu, podporu Android Auto a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C
Ohlášen byl VirtualLink USB-C Alt Mode, který zajistí standardizované připojení headsetů virtuální reality. Nebudeme už muset využívat samostatné kabely pro video, data a napájení, takže vše zvládne jediný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP představuje výkonné pracovní stanice Z2 HP představuje výkonné pracovní stanice Z2
HP inovovalo nabídku svých pracovních stanic o nové modely řady Z2. Najdete zde nové modely Z2 Mini, Z2 Small Form Factor, Z2 Tower i EliteDesk 800 WE. Zapracovalo se zejména na vyšším grafickém výkonu i bezpečnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala