www.svethardware.cz
>
>

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu

Drogový dealer identifikován podle fotky prstu na Whatsappu
, , aktualita
Prezentovat své biometrické údaje na internetu se může krutě nevyplatit. Své by o tom mohl vyprávět drogový dealer z Jižního Walesu, který byl identifikován na základě své "reklamy" poslané přes WhatsApp. Byl vidět jen kousek jeho prstu.
K oblíbeným
reklama
Není to poprvé, co sociální média nebo neuvážené použití komunikačních technologií vedlo k zatčení zločince (např. sdílení selfie s mrtvolou na Snapchatu nebo selfie žháře u požáru, který založil). Tentokrát se to vymstilo drogovému dealerovi z Jižního Walesu. Vše ale začalo tak, že policie chytla jiného zločince v Bridgendu a v jeho telefonu v aplikaci WhatsApp našla fotku od drogového dealera, který mu ukazoval jeho nabídku těchto zakázaných látek. Na fotografii byla ale vedle drog vidět i část jeho ruky, přesněji jednoho prstu, a to ještě bez posledního článku. Fotografii si můžete prohlédnout na stránkách BBC.
 
Zatčení
 
Autor: BMN Network [CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/], přes Flickr

 
Otisky prstů v policejních databázích jsou snímány jen z posledního článku, takže nebylo jak přiřadit k nim zločince přímo z databáze. Nicméně protože byla vidět struktura dvou dalších článků prstu a policie měla podezření, dala fotografii (i když nepříliš dobré kvality) a ruku podezřelého dohromady, a to vše stačilo k jeho usvědčení.
 
Je to poprvé, co zde usvědčili zločince podle fotografie ruky z WhatsAppu, resp. podobné komunikační technologie. Pokud kriminálníci nechtějí skončit za mřížemi, budou si muset dávat větší pozor na to, kde uveřejňují své snímky a v jakém rozlišení. Někdy i to totiž může stačit na identifikaci. V případu pak bylo celkově zatčeno 11 lidí.
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala