Drony mohou být nebezpečné všem, piloti si jimi vrazili do hlavy i do břicha

Drony mohou být nebezpečné všem, piloti si jimi vrazili do hlavy i do břicha
, , aktualita
Otázku bezpečnosti dronů probíráme na stránkách SHW často. Nemusí jít však jen o nebezpečí pro běžné okolí nebo extrémní hrozby teroristických útoků. Docela se množí i případy, kdy piloti narazí sami do sebe.
K oblíbeným
reklama
Drony jsou dnes moderní hračkou, kterou ale sužují čím dál přísnější bezpečnostní nařízení. Mnoho z nich má na svědomí strach z teroristických útoků, takže už si nezalétáte např. ve Washingtonu, z bezpečnostních důvodů se samozřejmě nesmí používat ani v blízkosti letišť. V mnoha zemích je např. z bezpečnostních důvodů zakázáno létat s nimi nad hlavami jiných lidí. Nebezpečím může být samotná hmotnost a energie nárazu dronu stejně jako rychle se otáčející vrtule, o čemž se nedávno přesvědčil např. zpěvák Enique Iglesias.
V některých případech poslední doby se ale zdá, že podobnou ochranu by potřebovali sami piloti. Stávají se i takové situace, že drony nejsou nebezpečné svému okolí, ale přímo pilotovi. Nezkušení piloti, kteří neumí stroj dostatečně dobře ovládat, tak mohou přijít i ke zranění, kterým se právě mnoho nařízení snaží zabránit v souvislosti s okolními osobami.Stalo se tak např. to, že pilot při letu nestihl zareagovat na let jím ovládaného dronu a vrazil si jím přímo do hlavy. Další si pak spletl směr vpřed a vzad, čímž si při odletu vrazil dronem do břicha. Zda tyto incidenty postupem času nějak změní legislativu a přinesou další omezení pro amatérské lety dronů, to se můžeme zatím jen dohadovat.Zdroj: diyphotography.net

reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů