EA dokončilo akvizici dalšího studia, tentokrát Respawn Entertainment

EA dokončilo akvizici dalšího studia, tentokrát Respawn Entertainment
, , aktualita
Studio Respawn Entertainment je známé především a v podstatě jen kvůli své sérii Titanfall. Už nějakou dobu je však jasné, že toto dosud nezávislé herní studio pozře firma Electronic Arts a tato transakce byla už dokončena.  
K oblíbeným
reklama
Respawn Entertainment je tak už součástí společnosti Electronic Arts, kterou to přišlo na více než 400 milionů dolarů. Na tolik si v EA cení značky Titanfall i více než 200 zaměstanců studia, kteří nyní budou vyvíjet pro ně. 
 
 
Americké studio Respawn Entertainment bylo založeno v roce 2010 poté, co byli z firmy Infinity Ward (Activision) ze svých vysokých pozic za hrubé porušení pracovní kázně vyhozeni pánové Jason West a Vince Zampella. To probíhalo dramaticky za asistence bezpečnostní služby, přičemž West a Zampella nedlouho poté založili Respawn, a to s využitím EA Partners Program, který poskytl peníze, ovšem s tím, že studio bude nezávislé a veškeré vytvořené produkty budou jeho. Zaměstnanci Infinity Ward se přitom přiklonili ke svému bývalému vedení, takže 38 ze 46 lidí přešlo právě do nového studia. 
 
West a Zampella se tak na sedm let osamostatnili, ovšem to jsme mohli čekat již od minulého roku, kdy bylo ohlášeno, že Respawn pracují na zatím neznámém projektu ze světa Star Wars. A vzhledem k tomu, že právo na tvorbu her spojených s Hvězdnými válkami mají právě EA (pokud to nezmění třeba tato petice), bylo jasné, odkud vítr vane. 
 
Oficiálně to EA ohlásili před několika týdny, kdy byla přibližně ohlášena i suma přes 400 milionů dolarů, a to krátce poté, co bylo ohlášeno uzavření studia Visceral Games. To pro EA vyvíjelo také hru s tématem Star Wars, která však byla především určena pro jednoho hráče, což dnes už moc neletí, respektive nejde o tak výdělečné tituly jako multiplayerové hry, na nichž se dá velice dobře vydělávat pomocí mikrotransakcí. Můžeme si tak být v podstatě jistí, že Respawn pracují na Star Wars hře zaměřené na souboje více hráčů. 
 
Součástí dohody mezi EA a Respawn je také platba 151 milionů dolarů v hotovosti a pak postupně dalších 164 milionů nejspíše formou akcií vydaných zaměstnancům Respawn. Ti tak mají pádný důvod k tomu, aby byli s akvizicí jejich firmy velice spokojeni. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů