EA dostali políček od akcionářů, nevylepšil to ani nový titul na téma battle royale

EA dostali políček od akcionářů, nevylepšil to ani nový titul na téma battle royale
, , aktualita
Společnost Electronic Arts přiznala, že hry Battlefield V se prodalo výrazně méně kusů, než očekávala. Podělila se také o své nové finanční výsledky, na něž zase zareagovali akcionáři nehledíc na nový a potenciálně velký zdroj příjmů. 
K oblíbeným
reklama
Včera jsme se podívali na to, že 7,3 milionů prodaných kusů hry Battlefield V firmě Electronic Arts nestačilo. Ta očekávala, že v prvních měsících prodá alespoň o milion kopií víc, přičemž tato skutečnost se vedle špatných výsledků mobilního sektoru promítla do prudkého poklesu hodnoty akcií EA. Ty z 92,5 USD náhle spadly o 12 dolarů, pokud započítáme následnou korekci, což je reakce na finanční výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2019. 
 
Pro srovnání, kolik zákazníků může kvalitní titul oslovit, pak za tři měsíce se hry Red Dead Redemption 2 prodalo 23 milionů kopií, a to je tato hra k dispozici pouze pro PS4 a Xbox One, ne pro PC.
 
 
Co se týče mobilní divize EA, ta dopadla velice špatně a zaznamenala meziroční pokles tržeb o 22 procent, což právě v kombinaci s prodeji hry Battlefield V přineslo prudký pokles hodnoty akcií. Společnost EA možná doufala, že to celé zachrání následné překvapivé ohlášení hry Apex Legends od Respawn, ale na to už trh nijak výrazně nereagoval.
 
Jde přitom o celkem nadějný titul sledující dnešní trend her na motivy Battle Royale, z nějž by se mohl stát nový významný zdroj příjmů. Možná že cítí, že už o další podobnou hru nebude velký zájem, i když první čísla tomu neodpovídají. I samotný Battlefield V bude mít svůj režim Battle Royale zvaný Firestorm, ale na ten se stále čeká. 
 
 
Titul Apex Legends krátce po vypuštění na trh zaujal přes milion hráčů, ostatně jde o hru, která má své kořeny v sérii Titanfall, můžeme si ji zahrát zdarma a má svůj komixový nádech jako mimořádně úspěšný Fortnite. Ostatně je zřejmé, že ten posloužil jako vzor spíše než placený PUBG nabízející reálné prostředí, zbraně a postavy. 
 
V Apex Legends už nenarazíme na robotické titány, ale až na 60 hráčů v jedné instanci v týmech po třech. Každá "legenda" čili herní avatar, má své slabiny, přednosti a speciální schopnosti a cílem je, aby se hráči v malých týmech s přihlédnutím k tomu doplňovali. 
 
Tato hra tak přitáhla v prvních hodinách velice slušnou pozornost hráčů a je jasné, že tomu značně pomohl fakt, že je zdarma. Ještě více je ale jasné to, že Respawn a EA se z ní budou snažit udělat dojnou krávu pomocí mikrotransakcí a z prezentace vyplynula ještě jedna věc, která byla pro mnohé velké zklamání. Titanfall 3 zatím není ani ve vývoji. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000 MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000
Označení MAX nesou čtyři nové desky od firmy MSI, která využila čipovou sadu AMD B450, aby nabídla už rovnou zaručenou podporu procesorů Ryzen 3000. K tomu se pak bude hodit 256Mb SPI flash ROM pro BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580 Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580
Remedy Entertainment přišli s minimálními požadavky pro svůj chystaný titul Control, které nejsou zrovna nízké. Potřebovat budeme dle nich grafickou kartu na úrovni GeForce GTX 1060 nebo Radeonu RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře