EA dostali políček od akcionářů, nevylepšil to ani nový titul na téma battle royale

EA dostali políček od akcionářů, nevylepšil to ani nový titul na téma battle royale
, , aktualita
Společnost Electronic Arts přiznala, že hry Battlefield V se prodalo výrazně méně kusů, než očekávala. Podělila se také o své nové finanční výsledky, na něž zase zareagovali akcionáři nehledíc na nový a potenciálně velký zdroj příjmů. 
K oblíbeným
reklama
Včera jsme se podívali na to, že 7,3 milionů prodaných kusů hry Battlefield V firmě Electronic Arts nestačilo. Ta očekávala, že v prvních měsících prodá alespoň o milion kopií víc, přičemž tato skutečnost se vedle špatných výsledků mobilního sektoru promítla do prudkého poklesu hodnoty akcií EA. Ty z 92,5 USD náhle spadly o 12 dolarů, pokud započítáme následnou korekci, což je reakce na finanční výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2019. 
 
Pro srovnání, kolik zákazníků může kvalitní titul oslovit, pak za tři měsíce se hry Red Dead Redemption 2 prodalo 23 milionů kopií, a to je tato hra k dispozici pouze pro PS4 a Xbox One, ne pro PC.
 
 
Co se týče mobilní divize EA, ta dopadla velice špatně a zaznamenala meziroční pokles tržeb o 22 procent, což právě v kombinaci s prodeji hry Battlefield V přineslo prudký pokles hodnoty akcií. Společnost EA možná doufala, že to celé zachrání následné překvapivé ohlášení hry Apex Legends od Respawn, ale na to už trh nijak výrazně nereagoval.
 
Jde přitom o celkem nadějný titul sledující dnešní trend her na motivy Battle Royale, z nějž by se mohl stát nový významný zdroj příjmů. Možná že cítí, že už o další podobnou hru nebude velký zájem, i když první čísla tomu neodpovídají. I samotný Battlefield V bude mít svůj režim Battle Royale zvaný Firestorm, ale na ten se stále čeká. 
 
 
Titul Apex Legends krátce po vypuštění na trh zaujal přes milion hráčů, ostatně jde o hru, která má své kořeny v sérii Titanfall, můžeme si ji zahrát zdarma a má svůj komixový nádech jako mimořádně úspěšný Fortnite. Ostatně je zřejmé, že ten posloužil jako vzor spíše než placený PUBG nabízející reálné prostředí, zbraně a postavy. 
 
V Apex Legends už nenarazíme na robotické titány, ale až na 60 hráčů v jedné instanci v týmech po třech. Každá "legenda" čili herní avatar, má své slabiny, přednosti a speciální schopnosti a cílem je, aby se hráči v malých týmech s přihlédnutím k tomu doplňovali. 
 
Tato hra tak přitáhla v prvních hodinách velice slušnou pozornost hráčů a je jasné, že tomu značně pomohl fakt, že je zdarma. Ještě více je ale jasné to, že Respawn a EA se z ní budou snažit udělat dojnou krávu pomocí mikrotransakcí a z prezentace vyplynula ještě jedna věc, která byla pro mnohé velké zklamání. Titanfall 3 zatím není ani ve vývoji. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková