EA se vrací na Steam, první budou nové Star Wars

EA se vrací na Steam, první budou nové Star Wars
, , aktualita
Steam v posledním roce dostával jednu ránu za druhou, ovšem nyní přichází naopak velká vzpruha, neboť společnost Electronic Arts už oficiálně ohlásila, že bude své hry opět na Steamu nabízet. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts (EA) zmizela ze Steamu před dlouhými roky, aby začala hry nabízet na své vlastní platformě Origin, díky čemuž se nemusela o zisk dělit s nikým jiným a cizím. Steam přitom byl v posledním roce pod obrovským tlakem ze strany společnosti Epic Games, která si začala kupovat exkluzivity řady zásadních titulů, ovšem nyní mají příznivci Steamu důvod k radosti, neboť EA se na Steam vrací a začne s jedním z nejočekávanějších letošních titulů, a sice Star Wars Jedi: Fallen Order.
 
 
Tato hra vychází 15. listopadu, takže ji už na Steamu pochopitelně najdeme, a to jako běžnou verzi s běžnou AAA cenou 60 eur, anebo jako Deluxe s příplatkem 10 eur. Lepší verze bude jednak obsahovat některé speciální skiny pro zbraně, lodě či osobního robůtka a pak také digitální artbook a videa ze zákulisí vývoje. Důležité tak je, že kdo si prostě jen chce užít samotnou hru, pak nákupem základní verze hry vůbec o nic nepřijde, přičemž některé skiny či speciální design zbraní může získat i v rámci předprodeje. 
 
 
Star Wars Jedi: Fallen Order přitom jako hra čistě pro jednoho hráče bude samozřejmě postrádat lootboxy či jakékoliv mikrotransakce, které by v jejím případě neměly smysl, takže budeme moci řešit pouze to, jak se vyvedl příběh, systém soubojů a jiné herní mechaniky. Lze také doufat, že prodeje této hry společnost EA přesvědčí o tom, že singleplayer rozhodně ještě není na vymření. 
 
To vše ale také neznamená, že Origin končí. I Fallen Order bude nabízen na obou platformách, přičemž obě firmy dle dostupných informací dosud pracují na technických detailech jejich propojení. Jisté je ale to, že pokud si koupíte Fallen Order na Steamu, stále budete muset mít nainstalován na svém PC Origin, neboť tato platforma se bude starat o ověření pravosti kopie. Pokud tak někdo nebude vyloženě chtít mít danou hru v knihovně Steamu, v podstatě nemá důvod si ji na něm kupovat. Co se týče titulů pro více hráčů, ti budou moci zkřížit zbraně bez ohledu na platformu, kde si hru koupili. 
 
A co bude následovat? Po nových Star Wars to budou také The Sims 4, Apex Legends, FIFA 20, Battlefield 5 a další. V příštím roce se dokonce dočkáme spuštění EA Access na Steamu, čili předplatného, které je aktuálně k dispozici na PC (Origin), PS4 a Xbox One. Půjde o vůbec první podobnou službu, která bude na Steamu nabízena. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu
Dle informací od výrobce notebooků XMG bude mít AMD řadu měsíců výhodu v tom, že Intel nebude mít na trhu konkurenci pro procesory Ryzen 5000 generace Cezanne. Osmijádrové Tiger Lake-H totiž mají nastoupit až na konci prvního pololetí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala