EA: streaming her je nevyhnutelná budoucnost a pouze otázka toho, kdy přijde

EA: streaming her je nevyhnutelná budoucnost a pouze otázka toho, kdy přijde
, , aktualita
Zástupce společnosti Electronic Arts pokládá streaming počítačových her za jasně danou věc, v jejímž případě existuje pouze otázka, kdy se tento způsob hraní zásadně prosadí. Říká to Matt Bilbey, výkonný VP pro "strategický růst". 
reklama
Matt Bilbey tak věří ve streaming her, čili v prosazení technologií, které budou renderovat hry v cloudu a nám poskytovat výsledek přes Internet. K tomu je nutno říci, že takovou věc EA neočekává, takovou věc si přeje a aktivně k ní směřuje. Otázka je, zda k ní chceme směřovat i my, zákazníci a hráči. 
 
 
V případě možnosti hraní her pouze ve streamované podobě totiž herní studia budou mít v podstatě vše ve své moci. Budou moci zcela ovládat, co a jak budeme hrát, budou si moci účtovat dle potřeby za dobu hraní, což je obdoba přechodu softwarových firem od prostého prodeje softwaru k předplatitelskému modelu. Nastane konec pirátů, alespoň ve spojení s hrami velkých studií a značně ztížena, okleštěna či rovnou znemožněna bude možnost modifikace her, i když ta samozřejmě i dnes závisí čistě na libovůli herních studií. 
 
Matt Bilbey (Executive VP of Strategic Growth, EA) vidí jako největší překážku v prosazení streamovaného hraní dobře známé problémy s propustností internetového připojení a odezvou. Právě i kvůli tomu jsou dnešní streamované hry jen velice málo oblíbené a řada z nich bojuje o přežití. Bilbey však věří, že tato situace se v příštím roce či dvou dramaticky zlepší, a to sice ne pro všechny, ale pro mnoho lidí. EA na tom pracuje se společnostmi, které tvoří serverovou infrastrukturu, ale nic více k tomu prozrazeno nebylo. 
 
 
Bilbey se také netají s tím, že to vše je o telemetrii, datech, zkoumání toho, co uživatelé chtějí a tvorbě jejich "herních profilů". Jde o nedílnou součást investic a snahy co nejvíce vylepšit poměr zisku a investic. Společnost EA zkrátka chce o hráčích zjistit co nejvíce a nabídnout jim to, co nejvíce také chtějí, aby sama maximalizovala své zisky. Alespoň že se tím netají.
 
To vše ostatně dokonale ilustruje jedna věta, kterou Bilbey vypustil z úst: "Rád bych také, abychom díky tomu porozuměli, jak lidé hrají hry, kdy je hrají, jak dlouho je hrají a s kým je hrají, což pravděpodobně vytvoří koncept pro další hry". Čili EA už nechtějí dělat hry dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Chtějí se řídit čistě jen trhem, a to proto, aby si vytvořili ještě větší trh. Kde je v tom zábava?
 
Zdroj: EA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář