Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EA ustupuje, Battlefront 2 má odemčeny všechny hrdiny a pay to win zmizelo

26.3.2018, Jan Vítek, aktualita
EA ustupuje, Battlefront 2 má odemčeny všechny hrdiny a pay to win zmizelo
Hra Star Wars: Battlefront 2 sice přišla o svůj mikrotransakční systém ještě dříve, než přišla na trh, ovšem společnost Electronic Arts uváděla, že jej v nějaké formě později do hry vrátí. To se nyní stalo, ovšem v zásadně odlišné podobě, než by se dalo čekat.
Před týdnem bylo ohlášeno, že ve Star Wars: Batlefront 2 se opět objeví mikrotransakce, ale nebylo úplně jasné, v jaké podobě, i když se mluvilo spíše o platbách za kosmetické doplňky, jako jsou třeba různé skiny pro postavy. Už nemělo jít o platby za nic zásadního a vůbec ne o opětovné zprovoznění mechanik pay to win, které by zajišťovaly dodatečně platícím hráčům podstatné výhody. 
 
 
Společnost Electronic Arts přitom dříve slíbila, že nový Battlefront 2 bude oproti předchozímu dílu podstatně vylepšen a především že další herní obsah bude k dispozici všem hráčům, aniž by byla jejich základna rozdělena mezi ty, kteří budou ochotni si připlatit a mezi ty ostatní. Dle mnoha lidí to nedodržela, protože platící hráči si mohli klidně koupit postavu, na niž by ti neplatící museli strávit ve hře mnoho desítek hodin grindování, kde nešlo ani o um, ale pouze a jen o čas.  
 
Obhajoba tohoto systému se firmě EA nepovedla a ta se tak rozhodla, že veškeré mikrotransakce z hry vyjme ještě před tím, než ji vypustí na trh. Spustila tím v mnoha zemích procesy, v nichž se řešilo a stále řeší, zda jsou loot boxy hazard, nebo ne a také svým přístupem měla ztratit přízeň společnosti Disney, která drží práva na celé Star Wars. 
 
Na konci minulého týdne se začaly objevovat nové aktualizace pro Battlefront 2, v jejichž rámci byl celý systém postupu ve hře zásadně přepracován. K dispozici budou stále Star Cards, které nám dají přístup k různým dovednostem, zbraním a tak dále, ovšem získávat je budeme už pouze hraním. Veškeré dosud získané Star Cards ale lidem zůstanou, takže se nezačíná od nuly. A dále, veškeré lodě a hrdinové budou k dispozici už od začátku a pokud jde o mikrotransakce, ty opravdu dokáží zajistit už jen doplňky, jež nebudou mít žádný vliv na naše herní možnosti. 
 
Hráči nově získávají společně s novými úrovněmi svého herního avatara zkušenostní body a ty budou utrácet právě za Star Cards. Tyto body přitom budou vázané na konkrétního hrdinu či třídu, takže je nebude možné používat libovolně. Zde pak k tomu najdete dodatečné informace. Herní režim Arcade navíc nabízí veškeré Star Cards až na úroveň Epic, takže hráč bude moci volně experimentovat s využitím jakýchkoliv možných kombinací. 
 
Společnost EA se tak chytla za nos a přinesla systém, který už je akceptovatelný. Nikdo ale nemůže říci, že nezkusila najít hranice trpělivosti herní komunity, takže zda si nakonec zaslouží chválu, to už lze ponechat na úsudku každého jednotlivce.