www.svethardware.cz
>
>
>

EA získalo zápis do Guinnessovy knihy za nejvíce minusovaný komentář na Redditu

EA získalo zápis do Guinnessovy knihy za nejvíce minusovaný komentář na Redditu
, , aktualita
A není vůbec těžké uhodnout, který komentář to byl, respektive alespoň to, čeho se týkal. Šlo o zlomový moment, který přinesl obrat v prosazování loot boxů a toho, co ve hrách znamenají a spojen byl se hrou Battlefront II. 
K oblíbeným
reklama
Guinnessova kniha rekordů tak nově nese záznam, který rozhodně nedělá čest společnosti Electronic Arts, ale můžeme s klidem říci, že naprosto zaslouženě. Tato firma se snažila systém loot boxů v AAA hrách posunout na další úroveň, na níž by už šlo rovnou o to, že hráč, který by za ně nebyl ochoten platit, by na tom byl se svou šancí uspět mnohem hůře než jiní, kteří by k tomu byli svolní. To dobře známe jako systém Pay to Win (P2W) a proti němu se v případě hry Star Wars Battlefront II zvedl mohutný odpor, který byl znát především na Redditu. 
 
 
Hráči si tehdy stěžovali na systém, který měl být uplatněn v tehdy teprve ještě chystané hře a ten by znamenal, že by se k vytouženému Vaderovi, Skywalkerovi či jiným hrdinům museli prokousávat velice a až nesmyslně dlouho, a to v podstatě bez ohledu na herní um, pokud by si to tedy značně nezkrátili pomocí plateb. 
 
Lidé si tak uvědomili, jak je celý systém nastaven a o to více je pak popudila reakce firmy EA, která na Redditu zveřejnila příspěvek, že jejím cílem je poskytnout hráči pocit úspěchu a hrdosti nad odemknutím postavy, a proto to bude tak náročné. Následovaly už jen obvyklé řeči o pečlivém sledování zpětné vazby, poděkování za ni, atd. Za to si firma EA vysloužila na 683 tisíc palců dolů, téměř osmkrát více, než další nejhůře hodnocený příspěvek na serveru. 
 
Hráči si dobře spočítali, že i když si pořídí Battlefront II v edici Deluxe, nic to nezmění na tom, že pro otevření hlavních hrdinů budou muset tzv. grindovat přibližně 40 hodin. Na loot boxech přitom závisel v podstatě veškerý postup hrou a pokud se dají kupovat za opravdové peníze, je jasné, že jde o Pay to Win. Tento postup byl navíc z podstaty loot boxů založen na náhodě, takže pokud někdo hrál v jistém režimu, mohl snadno dostávat bonusy, které mu byly k ničemu. Není tak divu, že odpověď EA obsahující slova o pocitu úspěchu a hrdosti byla zapůsobila jako facka.
 
Nakonec zasáhla společnost Disney držící práva na celý svět Star Wars, která donutila EA k tomu, aby ze hry krátce před vypuštěním vypreparovali celý systém loot boxů. Ty se pak vrátily později, ale ve zcela jiné podobě, než bylo plánováno. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář