ECS H310CH5-TI: Mini ITX pro tenké počítače Coffee Lake-S

ECS H310CH5-TI: Mini ITX pro tenké počítače Coffee Lake-S
, , aktualita
Společnost ECS přišla se základní deskou H310CH5-TI, která by se dala označit za tenký model pro procesory Intel Coffee Lake-S. Vybavena je čipovou sadou Intel H310, jak je z jejího označení jasné, a čím dalším?
reklama
ECS H310CH5-TI je tak určena pro malé počítače, které mohou být i velice nízké, či tenké, jak se to vezme. Zcela jasně to ukazuje pohled na zadní panel, kde jsou nejvyšší dva konektory USB na sobě. Samotná deska je vedle toho vybavena také sloty pro paměti SO-DIMM, jež jsou umístěny naležato.
 
 
Nejde tak o běžnou desku ani mezi ostatními modely formátu Mini ITX pro procesory Intel Core. Ta navíc ani nemá běžné rozmístění komponent, což si mohla dovolit vzhledem k tomu, že postrádá rozšiřující slot pro kartu a ihned si můžeme také všimnout, že nemá ani konektory pro klasické zdroje ATX a podobné. Napájet se tak bude pomocí externího adaptéru a malého kulatého konektoru mezi zadními porty. 
 
Tato výbava mimochodem čítá dva USB 3.0, dva USB 2.0, dva HDMI 1.4 (vstup a výstup), Ethernetový RJ-45 (Realtek 8111H) a dva audio konektory (Realtek ALC662), takže široká zrovna není. 
 
 
Deska samotná je vybavena 4+1fázovým napájením a zvládne i 8. generaci procesorů Core i3 až i7. Je možné, že 95W procesory do ní už nenacpeme a maximem bude TDP 65 W, jak už tomu v takových případech bývá, ale o tom se výrobce nezmiňuje.  
 
Do dvou slotů SO-DIMM ale můžeme nacpat až 32 GB paměti DDR4-2667 a dále tu máme jeden M.2 2280 pro SATA či PCIe SSD, dva SATA 6 Gb/s a také jeden M.2 pro Wi-Fi a Bluetooth modul. 
 
Mezi headery nalezneme mimo jiné také konektory pro infračervený senzor, čtečku karet, webkameru či touchpad. ECS H310CH5-TI je tak deska, která má posloužit i jako základ pro OEM výrobce. 
 
Model  ECS H310CH5-TI
CPU Intel LGA1151 v2 CPU
PCH Intel H310
Grafika Intel UHD Graphics v procesoru
Obrazový výstup 1 × HDMI 1.4a
Paměti 2 × DDR4 SO-DIMM
až 32 GB DDR4-2667
M.2 1 × M.2-2230 pro Wi-Fi/Bluetooth
1 × M.2-2280 pro PCIe/SATA SSD
Ethernet Realtek 8111H GbE
Storage 2 × SATA 6 Gbps
Audio Realtek ALC662
USB 4 × USB 3.0 Type-A
2 × USB 2.0 Type-A
Sériový port -
Wi-Fi volitelné
Provozní teplota ?
Formát Mini-ITX (170 mm × 170 mm | 6,7" × 6,7")
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing? První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing?
Dalo by se říci, že nejočekávanější karta nové generace GeForce je právě RTX 2060 jako nástupkyně mainstreamových GTX 1060. Nyní už je tu známka toho, že tato karta je opravdu za rohem. Hlavní otázka ale stojí jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn
Routery MikroTik jsou nadále ohroženy tzv. cryptojackingem. Ačkoliv výrobce chybu dávno opravil, počet nakažených zařízení roste. Dokazuje to, že uživatelé obvykle podceňují aktualizace firmwaru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek