ECS H310CH5-TI: Mini ITX pro tenké počítače Coffee Lake-S

ECS H310CH5-TI: Mini ITX pro tenké počítače Coffee Lake-S
, , aktualita
Společnost ECS přišla se základní deskou H310CH5-TI, která by se dala označit za tenký model pro procesory Intel Coffee Lake-S. Vybavena je čipovou sadou Intel H310, jak je z jejího označení jasné, a čím dalším?
K oblíbeným
reklama
ECS H310CH5-TI je tak určena pro malé počítače, které mohou být i velice nízké, či tenké, jak se to vezme. Zcela jasně to ukazuje pohled na zadní panel, kde jsou nejvyšší dva konektory USB na sobě. Samotná deska je vedle toho vybavena také sloty pro paměti SO-DIMM, jež jsou umístěny naležato.
 
 
Nejde tak o běžnou desku ani mezi ostatními modely formátu Mini ITX pro procesory Intel Core. Ta navíc ani nemá běžné rozmístění komponent, což si mohla dovolit vzhledem k tomu, že postrádá rozšiřující slot pro kartu a ihned si můžeme také všimnout, že nemá ani konektory pro klasické zdroje ATX a podobné. Napájet se tak bude pomocí externího adaptéru a malého kulatého konektoru mezi zadními porty. 
 
Tato výbava mimochodem čítá dva USB 3.0, dva USB 2.0, dva HDMI 1.4 (vstup a výstup), Ethernetový RJ-45 (Realtek 8111H) a dva audio konektory (Realtek ALC662), takže široká zrovna není. 
 
 
Deska samotná je vybavena 4+1fázovým napájením a zvládne i 8. generaci procesorů Core i3 až i7. Je možné, že 95W procesory do ní už nenacpeme a maximem bude TDP 65 W, jak už tomu v takových případech bývá, ale o tom se výrobce nezmiňuje.  
 
Do dvou slotů SO-DIMM ale můžeme nacpat až 32 GB paměti DDR4-2667 a dále tu máme jeden M.2 2280 pro SATA či PCIe SSD, dva SATA 6 Gb/s a také jeden M.2 pro Wi-Fi a Bluetooth modul. 
 
Mezi headery nalezneme mimo jiné také konektory pro infračervený senzor, čtečku karet, webkameru či touchpad. ECS H310CH5-TI je tak deska, která má posloužit i jako základ pro OEM výrobce. 
 
Model  ECS H310CH5-TI
CPU Intel LGA1151 v2 CPU
PCH Intel H310
Grafika Intel UHD Graphics v procesoru
Obrazový výstup 1 × HDMI 1.4a
Paměti 2 × DDR4 SO-DIMM
až 32 GB DDR4-2667
M.2 1 × M.2-2230 pro Wi-Fi/Bluetooth
1 × M.2-2280 pro PCIe/SATA SSD
Ethernet Realtek 8111H GbE
Storage 2 × SATA 6 Gbps
Audio Realtek ALC662
USB 4 × USB 3.0 Type-A
2 × USB 2.0 Type-A
Sériový port -
Wi-Fi volitelné
Provozní teplota ?
Formát Mini-ITX (170 mm × 170 mm | 6,7" × 6,7")
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková