Edge je nejefektivnější prohlížeč, Chrome dotahuje

Edge je nejefektivnější prohlížeč, Chrome dotahuje
, , aktualita
Microsoft se pochlubil vysokou efektivitou svého internetového prohlížeče Edge. Spotřebovává málo prostředků a díky tomu umožní mobilním zařízením delší výdrž na baterii. Druhý Google Chrome se ale zlepšuje.
K oblíbeným
reklama
Internetový prohlížeč Microsoft Edge není moc populární. Neumí toho mnoho, je ale svižný a dlouhodobě je nejefektivnější. Poněvadž málo zatěžuje počítače, jejich spotřeba je nižší, díky čemu mohou běžet tišeji. U mobilních zařízení to pak znamená také delší výdrž na baterie. A právě na to se Microsoft nedávno podíval. Test je ale třeba brát s rezervou, neboť se podíval jen na přehrávání videa.
 
 
To bylo spuštěno na třech noteboocích s Windows 10 s April 2018 Update a prohlížeči Mozilla Firefox, Google Chrome a Microsoft Edge. Notebook s Firefoxem to vzdal už po 7 hodinách a 15 minutách. To mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti, Firefox je pro notebook na baterii velmi nevhodným prohlížečem a žere energii jak zběsilý. Druhý Chrome byl proti Firefoxu úplně jiná liga a notebook s ním vydržel téměř 12 hodin a 32 minut (to je o 72 % vyšší výdrž než s Firefoxem). Vyhrál to Microsoft Edge se 14 hodinami a 20 minutami.
 
V řeči čísel to znamená, že použití Edge proti Chromu přinese o 14 % delší výdrž, což se určitě hodí. Pokud to srovnáte s Firefoxem, jde dokonce o 98% nárůst, tedy v podstatě dvakrát tak dlouhou výdrž. Dále by bylo dobré připomenout, že Edge má svou pozici jedničku už trochu ohroženu. Ještě v polovině roku 2016 byl rozdíl mezi Chromem a Edgem 70 % ve prospěch prohlížeče od Microsoftu. V dubnu 2017 (Windows 10 verze 1703) se to už snížilo na 35 % a v lednu (Windows 10 verze 1709) pak už na 19 %. U nejnovější verze je to již zmíněných 14 %, Chrome tedy dost dotahuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře