Edge je nejefektivnější prohlížeč, Chrome dotahuje

Edge je nejefektivnější prohlížeč, Chrome dotahuje
, , aktualita
Microsoft se pochlubil vysokou efektivitou svého internetového prohlížeče Edge. Spotřebovává málo prostředků a díky tomu umožní mobilním zařízením delší výdrž na baterii. Druhý Google Chrome se ale zlepšuje.
K oblíbeným
reklama
Internetový prohlížeč Microsoft Edge není moc populární. Neumí toho mnoho, je ale svižný a dlouhodobě je nejefektivnější. Poněvadž málo zatěžuje počítače, jejich spotřeba je nižší, díky čemu mohou běžet tišeji. U mobilních zařízení to pak znamená také delší výdrž na baterie. A právě na to se Microsoft nedávno podíval. Test je ale třeba brát s rezervou, neboť se podíval jen na přehrávání videa.
 
 
To bylo spuštěno na třech noteboocích s Windows 10 s April 2018 Update a prohlížeči Mozilla Firefox, Google Chrome a Microsoft Edge. Notebook s Firefoxem to vzdal už po 7 hodinách a 15 minutách. To mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti, Firefox je pro notebook na baterii velmi nevhodným prohlížečem a žere energii jak zběsilý. Druhý Chrome byl proti Firefoxu úplně jiná liga a notebook s ním vydržel téměř 12 hodin a 32 minut (to je o 72 % vyšší výdrž než s Firefoxem). Vyhrál to Microsoft Edge se 14 hodinami a 20 minutami.
 
V řeči čísel to znamená, že použití Edge proti Chromu přinese o 14 % delší výdrž, což se určitě hodí. Pokud to srovnáte s Firefoxem, jde dokonce o 98% nárůst, tedy v podstatě dvakrát tak dlouhou výdrž. Dále by bylo dobré připomenout, že Edge má svou pozici jedničku už trochu ohroženu. Ještě v polovině roku 2016 byl rozdíl mezi Chromem a Edgem 70 % ve prospěch prohlížeče od Microsoftu. V dubnu 2017 (Windows 10 verze 1703) se to už snížilo na 35 % a v lednu (Windows 10 verze 1709) pak už na 19 %. U nejnovější verze je to již zmíněných 14 %, Chrome tedy dost dotahuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Člověk vs AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU
Známý server SemiAccurate přišel se zprávou, že Intel měl výrazně posunout nástup produktů v rámci své serverové roadmap, což později podpořil analytik z Wells Fargo. Mělo by přitom jít o serverové Ice Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Senior Fellow Intelu předpovídá Mooreovu zákonu světlou budoucnost Senior Fellow Intelu předpovídá Mooreovu zákonu světlou budoucnost
Intel rozjel novou informační kampaň, v níž se nám snaží ukázat, že se chystá řádně rozjet vývoj nových výrobních procesů, který by měl za deset let vyústit v nástup 1,4nm technologie. Nyní o tom promluvil i Robert Chau. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek