Edge je nejefektivnější prohlížeč, Chrome dotahuje

Edge je nejefektivnější prohlížeč, Chrome dotahuje
, , aktualita
Microsoft se pochlubil vysokou efektivitou svého internetového prohlížeče Edge. Spotřebovává málo prostředků a díky tomu umožní mobilním zařízením delší výdrž na baterii. Druhý Google Chrome se ale zlepšuje.
K oblíbeným
reklama
Internetový prohlížeč Microsoft Edge není moc populární. Neumí toho mnoho, je ale svižný a dlouhodobě je nejefektivnější. Poněvadž málo zatěžuje počítače, jejich spotřeba je nižší, díky čemu mohou běžet tišeji. U mobilních zařízení to pak znamená také delší výdrž na baterie. A právě na to se Microsoft nedávno podíval. Test je ale třeba brát s rezervou, neboť se podíval jen na přehrávání videa.
 
 
To bylo spuštěno na třech noteboocích s Windows 10 s April 2018 Update a prohlížeči Mozilla Firefox, Google Chrome a Microsoft Edge. Notebook s Firefoxem to vzdal už po 7 hodinách a 15 minutách. To mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti, Firefox je pro notebook na baterii velmi nevhodným prohlížečem a žere energii jak zběsilý. Druhý Chrome byl proti Firefoxu úplně jiná liga a notebook s ním vydržel téměř 12 hodin a 32 minut (to je o 72 % vyšší výdrž než s Firefoxem). Vyhrál to Microsoft Edge se 14 hodinami a 20 minutami.
 
V řeči čísel to znamená, že použití Edge proti Chromu přinese o 14 % delší výdrž, což se určitě hodí. Pokud to srovnáte s Firefoxem, jde dokonce o 98% nárůst, tedy v podstatě dvakrát tak dlouhou výdrž. Dále by bylo dobré připomenout, že Edge má svou pozici jedničku už trochu ohroženu. Ještě v polovině roku 2016 byl rozdíl mezi Chromem a Edgem 70 % ve prospěch prohlížeče od Microsoftu. V dubnu 2017 (Windows 10 verze 1703) se to už snížilo na 35 % a v lednu (Windows 10 verze 1709) pak už na 19 %. U nejnovější verze je to již zmíněných 14 %, Chrome tedy dost dotahuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář