www.svethardware.cz
>
>
>

Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech

Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech
, , aktualita
Nový monitor Eizo FlexScan EV2457 je určen pro pohodlnou kancelářskou práci, proto je připraven ke snadnému spojení více monitorů zároveň pomocí několika kabelů. To i díky tenkým bočním rámečkům.
K oblíbeným
reklama
Japonská společnost Eizo připravila nový model FlexScan EV2457, který byl navržen pro použití v kanceláři. Kromě standardní černé bude dostupný i v méně obvyklé bílé variantě včetně korespondující barvy kabelů, takže svým elegantním designem může přispět k osvěžení ponurého interiéru pracovní místnosti. Monitor využívá 24,1" LCD displej s technologií IPS a rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Výrobce slibuje široké pozorovací úhly až 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Na první pohled si můžeme všimnout velmi úzkých rámečků, a to především bočních. Pro snadnější práci s více okny vedle sebe uživatel může připojit několik monitorů a díky tenkým okrajům jsou mezery mezi jednotlivými obrazovkami minimální, takže ušetří i místo na stole.
 
 
Pokud vás při pomyšlení na spojování monitorů děsí chumel kabelů, potěší vás FlexScan EV2457 podporou řetězového připojení (v angličtině tzv. daisy chain). Počítač i monitory jsou mezi sebou spojeny vždy pouze jedním kabelem s konektory DisplayPort, takže ani na noteboocích s omezenou konektivitou není nutné používat externí dokovací stanici nebo MST hub. Nastavení všech monitorů zároveň lze provádět prostřednictvím proprietárního softwaru Eizo Screen InStyle, který umožňuje upravit například jas nebo vytvořit klávesové zkratky pro rychlé přepínání mezi vstupními zdroji. Serverová verze Screen InStyle potom umožňuje IT administrátorovi, aby z jednoho místa nastavil všechny monitory ve firmě. Tímto způsobem se lze například ujistit, že všechny monitory mají vhodně nastavenou úsporu energie.
 
 
Do čtyř portů USB 3.1 Type-A je možné připojit klávesnici, myš a další periferie. To se hodí třeba v případě, že je počítač pod stolem špatně dostupný. Kromě toho je monitor vybaven ještě dvěma konektory DisplayPort, HDMI a DVI-D. Eizo také slibuje několik funkcí, které by měly snižovat únavu očí. Jedná se o minimalizované blikání monitoru, panel bez odlesků nebo filtr modrého světla,který by měl fungovat až z 80 %. Senzor okolního osvětlení Auto EcoView upravuje jas monitoru tak, aby nebyl příliš světlý ani tmavý. Pohodlí i při práci v úplné tmě umožňuje minimální nastavení jasu, kdy obrazovka vyzařuje méně než 1 % světla ve srovnání s maximem. Uživatel si také může upravit výšku monitoru, změnit horizontální i vertikální náklon nebo obrazovku otočit do režimu na výšku.
 
 

Dostupnost a cena

 
Eizo FlexScan EV2457 se zatím ještě nedostal na pulty obchodů a dosud nebyla zveřejněna ani cena. K zahájení prodeje by ovšem mělo dojít ještě letos a konkrétní cenu se dozvíme od tuzemského zastoupení výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek