www.svethardware.cz
>
>
>

Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech

Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech
, , aktualita
Nový monitor Eizo FlexScan EV2457 je určen pro pohodlnou kancelářskou práci, proto je připraven ke snadnému spojení více monitorů zároveň pomocí několika kabelů. To i díky tenkým bočním rámečkům.
reklama
Japonská společnost Eizo připravila nový model FlexScan EV2457, který byl navržen pro použití v kanceláři. Kromě standardní černé bude dostupný i v méně obvyklé bílé variantě včetně korespondující barvy kabelů, takže svým elegantním designem může přispět k osvěžení ponurého interiéru pracovní místnosti. Monitor využívá 24,1" LCD displej s technologií IPS a rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Výrobce slibuje široké pozorovací úhly až 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Na první pohled si můžeme všimnout velmi úzkých rámečků, a to především bočních. Pro snadnější práci s více okny vedle sebe uživatel může připojit několik monitorů a díky tenkým okrajům jsou mezery mezi jednotlivými obrazovkami minimální, takže ušetří i místo na stole.
 
 
Pokud vás při pomyšlení na spojování monitorů děsí chumel kabelů, potěší vás FlexScan EV2457 podporou řetězového připojení (v angličtině tzv. daisy chain). Počítač i monitory jsou mezi sebou spojeny vždy pouze jedním kabelem s konektory DisplayPort, takže ani na noteboocích s omezenou konektivitou není nutné používat externí dokovací stanici nebo MST hub. Nastavení všech monitorů zároveň lze provádět prostřednictvím proprietárního softwaru Eizo Screen InStyle, který umožňuje upravit například jas nebo vytvořit klávesové zkratky pro rychlé přepínání mezi vstupními zdroji. Serverová verze Screen InStyle potom umožňuje IT administrátorovi, aby z jednoho místa nastavil všechny monitory ve firmě. Tímto způsobem se lze například ujistit, že všechny monitory mají vhodně nastavenou úsporu energie.
 
 
Do čtyř portů USB 3.1 Type-A je možné připojit klávesnici, myš a další periferie. To se hodí třeba v případě, že je počítač pod stolem špatně dostupný. Kromě toho je monitor vybaven ještě dvěma konektory DisplayPort, HDMI a DVI-D. Eizo také slibuje několik funkcí, které by měly snižovat únavu očí. Jedná se o minimalizované blikání monitoru, panel bez odlesků nebo filtr modrého světla,který by měl fungovat až z 80 %. Senzor okolního osvětlení Auto EcoView upravuje jas monitoru tak, aby nebyl příliš světlý ani tmavý. Pohodlí i při práci v úplné tmě umožňuje minimální nastavení jasu, kdy obrazovka vyzařuje méně než 1 % světla ve srovnání s maximem. Uživatel si také může upravit výšku monitoru, změnit horizontální i vertikální náklon nebo obrazovku otočit do režimu na výšku.
 
 

Dostupnost a cena

 
Eizo FlexScan EV2457 se zatím ještě nedostal na pulty obchodů a dosud nebyla zveřejněna ani cena. K zahájení prodeje by ovšem mělo dojít ještě letos a konkrétní cenu se dozvíme od tuzemského zastoupení výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek