www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO odhaluje 21,6" OLED monitor Foris Nova

EIZO odhaluje 21,6" OLED monitor Foris Nova
, , aktualita
Tenké řady monitorů založených na technologii OLED rozšiřuje nový monitor společnosti EIZO, a to 21,6palcový model Foris Nova. Jedná se ovšem o omezenou edici, takže masová záležitost to nebude. 
K oblíbeným
reklama
Monitory s obrazovkami typu OLED na trhu bohužel nejsou moc zastoupeny a zpravidla jde o modely s cenami, které běžného uživatele spolehlivě odradí a ten se raději poohlédne jinde. Nelze se tak ani moc divit, že EIZO v tomto případě hraje na design a slibuje velice omezenou sérii pouhých 500 kusů. 
 
 
EIZO Foris Nova by se tak měl stát zbožím pro zákazníky, kteří chtějí mít na stole něco zvláštního a pokud jde třeba o ergonomii, pak na té až tak moc nesejde, jak je ostatně vidět z prvního snímku. Provedení odpovídá starým AiO či prostě obrazovým rámečkům, takže vše, co můžeme udělat, je monitor opřít o výklopnou nohu, v níž jsou umístěny konektory. 
 
 
Samotný panel je ale zajímavý, i když to neznamená, že zároveň skvělý. Nabízí při úhlopříčce 21,6" rozlišení 4K (pouze 0,1245mm pixely) a dokáže z 80% pokrýt barevný prostor BT.2020. Ohledně jasu se dozvíme o typických 132 nit a maximálních 330 nit, kontrast jako obvykle u panelů OLED exceluje s poměrem milionu ku jedné a stejně tak odezva pouhých 0,04 ms. Zobrazit může 1,07 miliardy odstínů a podporuje formáty HDR10 a HLG HDR.
 
Pro připojení k PC se mohou využít dva vstupy HDMI 2.0 a pak tu máme dva 1W stereo reproduktory, jeden sluchátkový výstup i linkový výstup. 
 
Monitor bude k dispozici v domovském Japonsku od 1. listopadu. 
 
 
Zdroj: EIZO


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář