www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO odhaluje 21,6" OLED monitor Foris Nova

EIZO odhaluje 21,6" OLED monitor Foris Nova
, , aktualita
Tenké řady monitorů založených na technologii OLED rozšiřuje nový monitor společnosti EIZO, a to 21,6palcový model Foris Nova. Jedná se ovšem o omezenou edici, takže masová záležitost to nebude. 
K oblíbeným
reklama
Monitory s obrazovkami typu OLED na trhu bohužel nejsou moc zastoupeny a zpravidla jde o modely s cenami, které běžného uživatele spolehlivě odradí a ten se raději poohlédne jinde. Nelze se tak ani moc divit, že EIZO v tomto případě hraje na design a slibuje velice omezenou sérii pouhých 500 kusů. 
 
 
EIZO Foris Nova by se tak měl stát zbožím pro zákazníky, kteří chtějí mít na stole něco zvláštního a pokud jde třeba o ergonomii, pak na té až tak moc nesejde, jak je ostatně vidět z prvního snímku. Provedení odpovídá starým AiO či prostě obrazovým rámečkům, takže vše, co můžeme udělat, je monitor opřít o výklopnou nohu, v níž jsou umístěny konektory. 
 
 
Samotný panel je ale zajímavý, i když to neznamená, že zároveň skvělý. Nabízí při úhlopříčce 21,6" rozlišení 4K (pouze 0,1245mm pixely) a dokáže z 80% pokrýt barevný prostor BT.2020. Ohledně jasu se dozvíme o typických 132 nit a maximálních 330 nit, kontrast jako obvykle u panelů OLED exceluje s poměrem milionu ku jedné a stejně tak odezva pouhých 0,04 ms. Zobrazit může 1,07 miliardy odstínů a podporuje formáty HDR10 a HLG HDR.
 
Pro připojení k PC se mohou využít dva vstupy HDMI 2.0 a pak tu máme dva 1W stereo reproduktory, jeden sluchátkový výstup i linkový výstup. 
 
Monitor bude k dispozici v domovském Japonsku od 1. listopadu. 
 
 
Zdroj: EIZO


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář