reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO odhaluje 21,6" OLED monitor Foris Nova

3.10.2019, Jan Vítek, aktualita
EIZO odhaluje 21,6" OLED monitor Foris Nova
Tenké řady monitorů založených na technologii OLED rozšiřuje nový monitor společnosti EIZO, a to 21,6palcový model Foris Nova. Jedná se ovšem o omezenou edici, takže masová záležitost to nebude. 
Monitory s obrazovkami typu OLED na trhu bohužel nejsou moc zastoupeny a zpravidla jde o modely s cenami, které běžného uživatele spolehlivě odradí a ten se raději poohlédne jinde. Nelze se tak ani moc divit, že EIZO v tomto případě hraje na design a slibuje velice omezenou sérii pouhých 500 kusů. 
 
 
EIZO Foris Nova by se tak měl stát zbožím pro zákazníky, kteří chtějí mít na stole něco zvláštního a pokud jde třeba o ergonomii, pak na té až tak moc nesejde, jak je ostatně vidět z prvního snímku. Provedení odpovídá starým AiO či prostě obrazovým rámečkům, takže vše, co můžeme udělat, je monitor opřít o výklopnou nohu, v níž jsou umístěny konektory. 
 
 
Samotný panel je ale zajímavý, i když to neznamená, že zároveň skvělý. Nabízí při úhlopříčce 21,6" rozlišení 4K (pouze 0,1245mm pixely) a dokáže z 80% pokrýt barevný prostor BT.2020. Ohledně jasu se dozvíme o typických 132 nit a maximálních 330 nit, kontrast jako obvykle u panelů OLED exceluje s poměrem milionu ku jedné a stejně tak odezva pouhých 0,04 ms. Zobrazit může 1,07 miliardy odstínů a podporuje formáty HDR10 a HLG HDR.
 
Pro připojení k PC se mohou využít dva vstupy HDMI 2.0 a pak tu máme dva 1W stereo reproduktory, jeden sluchátkový výstup i linkový výstup. 
 
Monitor bude k dispozici v domovském Japonsku od 1. listopadu. 
 
 
Zdroj: EIZO


reklama