www.svethardware.cz
>
>
>
>

EKWB a InWin připravily 909EK: luxusní skříň za odpovídající peníze

EKWB a InWin připravily 909EK: luxusní skříň za odpovídající peníze
, , aktualita
Na patnáct set eur přijde zájemce nová počítačová skříň EK-Quantum InWin 909EK, které bude vyrobeno pouze dvě stě kusů. Určena je jako základ pro velice výkonný počítač s více grafikami. 
K oblíbeným
reklama
Na skříni 909EK tak spojily své síly společnosti EK Water Blocks a InWin, takže je zřejmé, že se v jejím případě počítá s vodním chlazením a ten, kdo ho nevyužije, bude v podstatě vyhazovat peníze oknem. A takový zákazník rozhodně nemůže mít hluboko do kapsy, pokud je ochoten utratit za počítačovou skříň stejnou sumu, jaká by nám stačila na celý velice slušný desktopový počítač. 
 
 
Design skříně EK-Quantum InWin 909EK můžeme označit za velice střízlivý, takže ta jistě neudělá ostudu. Ostatně jde o modifikovanou verzi skříně InWin 909, ovšem značně modifikovanou, jak se můžeme přesvědčit. Aby se do ní vešla příslušná rozšíření, byla tato skříň zvětšena na šířku a celkově může podporovat základní desku E-ATX, až 365 mm dlouhé karty a 250 mm hluboký napájecí zdroj. 
 
 
Jde tu především o to, že klasický kovový tray pro základní desku tu byl nahrazen akrylovou deskou rozvádějící chladicí médium, díky čemuž můžeme vytvořit celkově čistší design s kratšími trubičkami, jak ostatně názorně ukazuje druhá fotografie. 
 
 
Tento speciální tray, na němž bude držet základní deska, také poslouží coby rezervoár vyrovnávající ztráty chladicího média. Využívat bude standardní G1/4" fitinky na vhodných místech, díky čemuž je možné využít i trubičky z tvrdého materiálu a ne ohebné. Pak celá sestava i jinak vypadá a působí lepším dojmem. 
 
 
Do skříně InWin 909EK můžeme dále nacpat dva tlusté 480mm radiátory a také tu máme dvě vyhrazená místa pro pumpy EK-D5. Díky tomu všemu nebude problém s chlazením i čtyř grafických karet.  
 
 
 
Skříň je vyrobena především z tlustých hliníkových plechů a určena je k provozu bez pravé bočnice, na což ostatně ukazuje i velice netradiční umístění vypínače, kontrolek, dvou USB A, jednoho USB C a dvou audio konektorů. 
 
EK-Quantum InWin 909EK už je nyní k dispozici pro předobjednání za zmíněnou cenu 1500 eur. Reálná dostupnost je plánována na letošního 19. března. 
 
Zdroj: EKWB


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem
Před řadou let jsme si mohli při koupi nové grafické karty vybírat z celé řady firem, které vyráběly své vlastní grafické čipy založené na vlastních architekturách. Tato rozmanitost postupem času ale zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem
Povídá se, že Intel se potýká také s odlivem schopných pracovníků, kteří jsou frustrováni aktuální situací ve firmě. Mezi ně má patřit také známý Jim Keller, ačkoliv sám mluví jen o osobních důvodech. Nyní se ale naopak vrací jeden z veteránů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář