EKWB se rozhoupali ke vstupu na trh s hotovými vodními chladiči

EKWB se rozhoupali ke vstupu na trh s hotovými vodními chladiči
, , aktualita
Společnost EKWB či EK Water Blocks jsme dosud znali jako výrobce systémů vodního chlazení, které však byly dodávány jako stavebnice či jednotlivé komponenty. Nyní ale EKWB začne dodávat své hotové či All in One chladiče. 
K oblíbeným
reklama
Vodní chladiče s uzavřeným a napuštěným okruhem, které stačí už jen nainstalovat, dnes nabízí celá řada firem. Někdo staví na OEM řešení od Aseteku, jiný má vlastní modely, ovšem v zásadě jde vždy o to samé, čili modul s vodní pumpou a kovovým blokem sbírajícím teplo z procesoru či grafické karty na jedné straně a hadičkami spojený radiátor s ventilátory na druhé straně. Takový chladič už musíme jen nainstalovat, což zvládne v podstatě každý a pak už se o něj nestaráme. 
 
 
Jenomže AiO vodní chladiče mají i ze své podstaty vycházející nevýhody. Jsou brány jako bezúdržbové, takže většinou ani nelze dobře sledovat úbytek chladicího média a ani ho nelze snadno dolévat nehledě na to, že se mnohdy ani nedozvíme, o jakou kapalinu konkrétně jde. Vzhledem k tomu je pak i obtížné okruh případně rozšířit o další vodní blok či radiátor. 
 
Vodní chladiče brané jako stavebnice, které mají i expanzní nádobu určenou k napouštění a dolévání toto vše umožňují, ale zato jsou obvykle dražší a náročnější na sestavení a údržbu. Nicméně společnost EKWB chtěla zaujmout právě i zájemce o bezúdržbové vodní chladiče, a tak se pustila do výroby nové série s prostým označením EK-AIO. 
 
 
Provedení modelů EK-AIO nás nemá čím překvapit, neboť je naprosto obvyklé, ostatně co nového by také měli v EKWB vymýšlet. Nicméně to podstatné se v případě AiO vodních chladičů skrývá pod povrchem a jde o kvalitu vodního bloku a jeho schopnost předávat teplo proudícímu médiu, dále o kvalitu, výkon a hlučnost vodní pumpy a dále o radiátor a výkon ventilátorů (průtok, statický tlak). 
 
 
EKWB zde využívá pochopitelně vlastní technologie a slibuje kvalitní a přesně opracovaný monoblok pro procesor, hliníkové fitinky a ventilátory Vardar S se sedmi lopatkami a vysokým statickým tlakem pro efektivní profouknutí hustého žebroví. Pochopitelně se také nezapomnělo na RGB podsvícení s jednotlivě adresovatelnými LED. 
 
Na výběr jsou modely lišící se velikostí radiátoru, takže jde o 120, 240 a 360mm velikost (tloušťka radiátoru je vždy 28 mm), podporovány jsou všechny moderní patice AMD a Intelu a ceny byly stanoveny na 90, 120 a 155 dolarů s pětiletou zárukou. V této době ještě běží předobjednávky s 10procentní úvodní slevou. 
 
 
Zdroj: EKWB


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2 AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2
Pokud máte grafickou kartu AMD Radeon a zažíváte s ovladači Radeon Software Adrenalin 2020 Edition nestabilitu, černé obrazovky a jiné chyby, má pro vás AMD řešení. Mnoho z těchto pádů má vyřešit nová verze 20.2.2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře