EKWB se rozhoupali ke vstupu na trh s hotovými vodními chladiči

EKWB se rozhoupali ke vstupu na trh s hotovými vodními chladiči
, , aktualita
Společnost EKWB či EK Water Blocks jsme dosud znali jako výrobce systémů vodního chlazení, které však byly dodávány jako stavebnice či jednotlivé komponenty. Nyní ale EKWB začne dodávat své hotové či All in One chladiče. 
K oblíbeným
reklama
Vodní chladiče s uzavřeným a napuštěným okruhem, které stačí už jen nainstalovat, dnes nabízí celá řada firem. Někdo staví na OEM řešení od Aseteku, jiný má vlastní modely, ovšem v zásadě jde vždy o to samé, čili modul s vodní pumpou a kovovým blokem sbírajícím teplo z procesoru či grafické karty na jedné straně a hadičkami spojený radiátor s ventilátory na druhé straně. Takový chladič už musíme jen nainstalovat, což zvládne v podstatě každý a pak už se o něj nestaráme. 
 
 
Jenomže AiO vodní chladiče mají i ze své podstaty vycházející nevýhody. Jsou brány jako bezúdržbové, takže většinou ani nelze dobře sledovat úbytek chladicího média a ani ho nelze snadno dolévat nehledě na to, že se mnohdy ani nedozvíme, o jakou kapalinu konkrétně jde. Vzhledem k tomu je pak i obtížné okruh případně rozšířit o další vodní blok či radiátor. 
 
Vodní chladiče brané jako stavebnice, které mají i expanzní nádobu určenou k napouštění a dolévání toto vše umožňují, ale zato jsou obvykle dražší a náročnější na sestavení a údržbu. Nicméně společnost EKWB chtěla zaujmout právě i zájemce o bezúdržbové vodní chladiče, a tak se pustila do výroby nové série s prostým označením EK-AIO. 
 
 
Provedení modelů EK-AIO nás nemá čím překvapit, neboť je naprosto obvyklé, ostatně co nového by také měli v EKWB vymýšlet. Nicméně to podstatné se v případě AiO vodních chladičů skrývá pod povrchem a jde o kvalitu vodního bloku a jeho schopnost předávat teplo proudícímu médiu, dále o kvalitu, výkon a hlučnost vodní pumpy a dále o radiátor a výkon ventilátorů (průtok, statický tlak). 
 
 
EKWB zde využívá pochopitelně vlastní technologie a slibuje kvalitní a přesně opracovaný monoblok pro procesor, hliníkové fitinky a ventilátory Vardar S se sedmi lopatkami a vysokým statickým tlakem pro efektivní profouknutí hustého žebroví. Pochopitelně se také nezapomnělo na RGB podsvícení s jednotlivě adresovatelnými LED. 
 
Na výběr jsou modely lišící se velikostí radiátoru, takže jde o 120, 240 a 360mm velikost (tloušťka radiátoru je vždy 28 mm), podporovány jsou všechny moderní patice AMD a Intelu a ceny byly stanoveny na 90, 120 a 155 dolarů s pětiletou zárukou. V této době ještě běží předobjednávky s 10procentní úvodní slevou. 
 
 
Zdroj: EKWB


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář