www.svethardware.cz
>
>
>

Elektrárna v New Yorku si přivydělává $50000 denně těžbou Bitcoinu

Elektrárna v New Yorku si přivydělává $50000 denně těžbou Bitcoinu
, , aktualita
Elektrárna Greenidge Generation ve státě New York si našla zajímavý vedlejší byznys. Část vyprodukované elektrické energie sama spotřebovává, a to na těžbu Bitcoinů. Vydělá si prý 50 tisíc USD denně.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte přístup k velmi levné elektřině, nabírá těžba kryptoměn docela jiný rozměr. Právě takový byznys rozjela elektrárna Greenidge Generation ve státě New York. Ta byla původně postavena v roce 1937, aby před pár lety byla zrekonstruována a předělána z uhelné na plynovou. V roce 2017 byla znovu spuštěna, ale pracovala jen v létě a zimě pro vyrovnávání špiček. Nyní už může běžet celoročně, protože se pro jí vyrobenou energii našlo další uplatnění. Dokončili totiž instalaci zařízení pro těžbu kryptoměn. Nyní na těžbu Bitcoinu spotřebovává 14-15 MW, celkově by mohla až 106 MW, což je maximální možná produkce elektrárny. Pokud by nainstalovali více těžebních strojů, mohla by se produkce ještě více rozdělovat mezi těžbu a distribuci do elektrické sítě. Odpadní teplo lze využít k vytápění.
 
Elektrárna Greenidge
 
Elektrárna má v tomto výhodu, protože nikdo nemůže mít její elektřinu levněji, než ona sama, pro kterou to jsou čistě jen náklady pro výrobu bez dalších prostředníků a distributorů. Dle majitelů, společnosti Atlas Holdings, elektrárna vytěží 5,5 BTC denně, což při dnešních cenách dělá zhruba 50.000 USD za jediný den, což dělá okolo 18 mil. USD za rok. Takhle se investice do rekonstrukce elektrárny, která vyšla na 65 mil. USD, vrátí docela rychle. Bitcoin sice v květnu čeká snížení odměny z 12,5 BTC na polovinu, tedy 6,25 BTC, nicméně majitelé tvrdí, že se těžba i tak vyplatí a budou v ní nadále pokračovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek