Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elon Musk by chtěl vybudovat vysokorychlostní trať mezi letištěm v Chicagu a centrem města

30.11.2017, Kateřina Hoferková, aktualita
Elon Musk by chtěl vybudovat vysokorychlostní trať mezi letištěm v Chicagu a centrem města
Elon Musk a jeho poměrně nová společnost The Boring Company by rádi v Chicagu vybudovali vysokorychlostní trať, která by měla usnadnit přepravu všem cestovatelům, kteří se potřebují dostat na letiště O'Hare International Airport. 
O The Boring Company od vizionáře Elona Muska bylo v poslední době už několikrát slyšet, a to například v souvislosti s budováním tunelu pod Los Angeles. Zakladatel společnosti SpaceX má s jednou ze svých dalších společností i jiné plány. S The Boring Company chce vybudovat vysokorychlostní spojení mezi letištěm O'Hare International Airport a městským centrem Chicaga. 
 
Projekt má za cíl nabídnout cestujícím zhruba 20minutovou alternativu k jízdě s taxíkem nebo Uberem, která vychází okolo 40 až 60 dolarů. Elon Musk nedávno na sociálních sítích oznámil, že jeho společnost The Boring Company se zapojí do soutěže o vybudování této vysokorychlostní spojky mezi centrem města a letištěm.  Vysokorychlostní trať by mohla vést nad zemí či pod ní, ale vzhledem k tomu, že The Boring Company se prezentuje skrz budování tunelů, je pravděpodobné, že by se jednalo spíše o podzemní dopravní spoj. 
 
 
Představitelé města si nedávno udělali do Los Angeles výlet, aby se setkali s Elonem Muskem a nejspíše i aby prodiskutovali myšlenky týkající se vysokorychlostní tratě. Bližší podrobnosti však zatím známy nejsou. 
 
Zdá se ale, že chicagské vládě se technologie, které používá The Boring Company Elona Muska, velmi zamlouvají, protože by při stavbě minimálně narušovaly současnou dopravu. Otázkou tedy zůstává, jestli Chicagu může jiná společnost nabídnout víc a také větší zájem než Elon Musk s The Boring Company. 
 
Zdroj: engadget.com