www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tunel Elona Muska pod Los Angeles už má 150 metrů

Tunel Elona Muska pod Los Angeles už má 150 metrů
, , aktualita
Muskova společnost The Boring Company chce vybudovat síť dopravních tunelů pod Los Angeles. Rozhodně nelení a prvních zhruba 150 metrů je již hotových. Ražení tunelů pokračuje a za chvíli budeme počítat desítky kilometrů.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk to s efektivní dopravou budoucnosti myslí opravdu vážně. Zatímco mnozí jen kecají a představují nikdy neuskutečněné koncepty, Musk i přes zpoždění ve svých projektech skutečně něco dělá. Vždyť koncem minulého roku jen zmínil, že by chtěl pod městy budovat tunely, které by dopravu svedly pod povrch a dnes už stojí část tohoto tunelu pod Los Angeles. Ta má délku okolo 500 stop (zhruba 150 metrů).
 
Tunel pod Los Angeles
 
Do tří až čtyř měsíců by délka tunelu měla činit 2 míle, což je lehce přes 3 kilometry. Za zhruba rok by chtěl propojit letiště v Los Angeles (LA International Airport - LAX) se silnicí 101 na severu, což je vzdálenost necelých 25 kilometrů. V těchto tunelech by se měly prohánět elektrické plošiny, na nichž budou auta, která se takto budou ekologicky přepravovat, případně jakési malé elektrické autobusy. Rychlost plošin a autobusů má dosahovat až 150 mph (240 km/h) a zhruba každého 1,5 kilometru bude výjezd a nájezd na tuto podzemní dálnici.
 
Výhodou bude to, že veškerá doprava v podzemí bude elektrická bez emisí (nemluvíme zde nyní o výrobě elektřiny, ale i tu Musk obvykle nechává vyrábět solárně), systém bude dosahovat výrazně vyšších rychlostí než na povrchu a oproti klasické dopravě jako jsou autobusy nebo metro nebude člověk obtěžován zpomalováním na zastávkách, na kterých nevystupuje. Jeho auto bude transportováno na místo určení a podobně by tomu mělo být i s malými autobusy, které by měly mít kapacitu kolem 12 lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře