reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elon Musk chce zrušit žalobu za 258 mld. USD, Twitteru změnil logo na Dogecoin

4.4.2023, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk chce zrušit žalobu za 258 mld. USD, Twitteru změnil logo na Dogecoin
Na Elona Muska byla podána žaloba ve výši 258 mld. USD kvůli údajnému pyramidovému schématu a manipulaci s cenou kryptoměny Dogecoin. Tu žádá zrušit a celý svět překvapil chvilkovou změnou loga Twitteru právě na Dogecoin.
Elon Musk je znám tím, že si dělá legraci skoro ze všeho, a to i takových věcí, které mnohdy hraničí se zákonem. Především jde o jeho tweety, na něž lidé mnohdy reagují překotným nákupem nebo prodejem různých aktiv, ať už jsou to akcie Tesly nebo kryptoměny jako Dogecoin. Právě kvůli manipulaci s kryptoměnou Dogecoin na něj byla v loňském létě podána žaloba, která požaduje 258 mld. dolarů. Pro představu, Elon Musk je nyní 2. nejbohatším člověkem na planetě s majetkem v odhadované výši 194,2 mld. USD. Žaloba staví na jeho tweetech, které se kryptoměny týkaly, ať už jde o změnu profilového obrázku na logo Dogecoinu nebo o vyjádření na adresu této kryptoměny v Saturday Night Live, kde trh začal na jeho vyjádření nejprve reagovat nákupy a pak rychlými prodeji. Připomeňme, že Tesla přijímá Dogecoin jako platbu za některé produkty.
 
 
Právníci Muska považují žalobu za "fantazijní dílo", které je založené na "neškodných a obvykle hloupých tweetech". Dále říkají, že není nic nezákonného na tweetování podpory legitimní kryptoměně nebo posílání vtipných obrázků o ní. Podle právníků by měl soud zastavit tyto "fantazie žalobců" a stížnost smést ze stolu. Vše ale může zkomplikovat fakt, že u Twitteru bylo na chvíli změněno logo na Dogecoin, což akorát znovu prokázalo, že tyto "hlouposti" mohou mít na chování lidí obrovský vliv. Musk k tomu připojil ještě tweet, kde si z toho opět dělal legraci.
 
 
Faktem tak je, že včera se cena Dogecoinu pohybovala okolo 0,077 až 0,079 USD, přičemž po Muskově tweetu a změně loga Twitteru na psa Shiba-Inu, který je tváří Dogecoinu, cena vyletěla i přes 0,104 USD a nyní se pohybuje okolo 0,099 USD. To je zhruba 27% nárůst. Dogecoin je 7. největší kryptoměnou na světě s tržní kapitalizací 13,7 mld. USD. Díky včerejšímu skoku tak přeskočila např. Cardano. Připomeňme však, že v květnu 2021, kdy byl Dogecoin na svém historickém maximu, měl hodnotu dokonce okolo 0,74 USD. Nyní je tak na cca 13 % své max. hodnoty.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama