www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elon Musk obviněn z manipulace hodnoty Bitcoinu

Elon Musk obviněn z manipulace hodnoty Bitcoinu
, , aktualita
Elon Musk je ostře sledovaným jedincem, jehož samotné tweety prý mohou hýbat hodnotou akcií, přičemž nyní jde ještě navíc o nákup Bitcoinů za celkem 1,5 miliardy dolarů firmou Tesla. Komu se to nelíbí a proč?
K oblíbeným
reklama
Je nepopiratelné, že hodnota Bitcoinu byla nedávno ovlivněna právě tím, že společnost Tesla na nákup této měny uvolnila 1,5 miliardy dolarů. To způsobilo skokové navýšení hodnoty o cca 4000 dolarů, nicméně i takováto změna se ve vývoji hodnoty Bitcoinu snadno schová a nelze ji považovat za nic výjimečného, ať už jde o nárůst hodnoty, nebo naopak její pád. 
 
 
Ekonom Nouriel Roubini známý také jako Dr. Doom (pro jeho obvykle pesimistické výhledy do budoucnosti) však uvádí, že SEC (U.S. Securities and Exchange Commission) by měla začít Teslu a Muska vyšetřovat pro podezření z manipulace s trhem a nepřekvapivě ani zde se nevyhneme Muskovu tweetování, které mělo být dle Roubiniho použito pro šponování ceny Bitcoinu. 
 
Roubini v interview pro CoinDesk uvedl, že Elon Musk si byl jistě dobře vědom dopadu svých tweetů, čili stačilo předem nakoupit tuto měnu, pak si zatweetovat a nakonec sdělit onu novinu, jak dobře Tesla investovala. Dle Roubiniho by se organizace SEC měla zaměřit na všechny jednotlivce, kteří mají podobný dopad na trh a manipulují tím s hodnotami svých aktiv, což označil za zločinecké jednání. 
 
 
Kolují také zprávy, že Musk už řadu svých tweetů o Bitcoinu smazal a že jeho akce byla dobře promyšleným krokem vedoucím k tomu, aby společnost Tesla dostala vítanou vzpruhu do začátku nového roku, nicméně právě to už je všechno spíše potenciálním předmětem pro vyšetřování celého případu. Pokud jde ovšem čistě o prudký nárůst hodnoty Bitcoinu 8. února, lze říci, že ten jde na vrub právě zprávám o tom, že do něj Tesla investovala 1,5 miliardy dolarů, neboť časová shoda je zde zřejmá.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů