www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship
, , aktualita
Vesmírná raketa SpaceX BFR už opět mění své jméno, Elon Musk oznámil změnu tradičně na Twitteru. Tentokrát se z Big Falcon Rocket změní na Starship pro druhý stupeň a Super Heavy pro ten první.
reklama
Bude zajímavé sledovat, kolikrát se ještě raketa Big Falcon Rocket (BFR) přejmenuje, než poprvé vzlétne. Včera totiž Elon Musk na Twitteru oznámil, že horní stupeň rakety bude přejmenován na Starship a spodní, který je nutný k překonání gravitace Země a vynesení druhého stupně do vesmíru, pak ponese jméno Super Heavy. V diskuzích už někteří Muskovi připomněli, že ji nemůže nazvat Starship, když nepoletí ke hvězdám. Musk se svým typickým humorem jen odvětil, že "pozdější verze tam doletí". Je to už čtvrté jméno pro tuto raketu. Nejprve se jmenovala Mars Colonial Transporter (MCT), později Interplanetary Transport System (ITS), následně nesla již zmíněný název BFR a nyní je to Super Heavy a Starship.
 
SpaceX BFR
 
Stavba rakety si vyžádá náklady ve výši 5 miliard dolarů, přičemž je pro Starship dle Muska vyhrazeno jen 5 % prostředků společnosti SpaceX. Měla by mít 118 metrů na délku, pojmout až 100 lidí nebo 100 tun nákladu a dopravit je až na Mars. První testy letu jsou plánovány na konec roku 2019, let k Marsu bez lidí na 2022, let kolem Měsíce s lidskou posádkou už v roce 2023. Prvním vesmírným turistou, který se v tomto roce v raketě kolem Měsíce proletí, je japonský miliardář Yusaku Maezawa. Let k Marsu s lidmi je pak plánován na rok 2024, což jsou dosti optimistické termíny. Ale známe přeci Muska.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek