www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship
, , aktualita
Vesmírná raketa SpaceX BFR už opět mění své jméno, Elon Musk oznámil změnu tradičně na Twitteru. Tentokrát se z Big Falcon Rocket změní na Starship pro druhý stupeň a Super Heavy pro ten první.
K oblíbeným
reklama
Bude zajímavé sledovat, kolikrát se ještě raketa Big Falcon Rocket (BFR) přejmenuje, než poprvé vzlétne. Včera totiž Elon Musk na Twitteru oznámil, že horní stupeň rakety bude přejmenován na Starship a spodní, který je nutný k překonání gravitace Země a vynesení druhého stupně do vesmíru, pak ponese jméno Super Heavy. V diskuzích už někteří Muskovi připomněli, že ji nemůže nazvat Starship, když nepoletí ke hvězdám. Musk se svým typickým humorem jen odvětil, že "pozdější verze tam doletí". Je to už čtvrté jméno pro tuto raketu. Nejprve se jmenovala Mars Colonial Transporter (MCT), později Interplanetary Transport System (ITS), následně nesla již zmíněný název BFR a nyní je to Super Heavy a Starship.
 
SpaceX BFR
 
Stavba rakety si vyžádá náklady ve výši 5 miliard dolarů, přičemž je pro Starship dle Muska vyhrazeno jen 5 % prostředků společnosti SpaceX. Měla by mít 118 metrů na délku, pojmout až 100 lidí nebo 100 tun nákladu a dopravit je až na Mars. První testy letu jsou plánovány na konec roku 2019, let k Marsu bez lidí na 2022, let kolem Měsíce s lidskou posádkou už v roce 2023. Prvním vesmírným turistou, který se v tomto roce v raketě kolem Měsíce proletí, je japonský miliardář Yusaku Maezawa. Let k Marsu s lidmi je pak plánován na rok 2024, což jsou dosti optimistické termíny. Ale známe přeci Muska.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek