www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship
, , aktualita
Vesmírná raketa SpaceX BFR už opět mění své jméno, Elon Musk oznámil změnu tradičně na Twitteru. Tentokrát se z Big Falcon Rocket změní na Starship pro druhý stupeň a Super Heavy pro ten první.
K oblíbeným
reklama
Bude zajímavé sledovat, kolikrát se ještě raketa Big Falcon Rocket (BFR) přejmenuje, než poprvé vzlétne. Včera totiž Elon Musk na Twitteru oznámil, že horní stupeň rakety bude přejmenován na Starship a spodní, který je nutný k překonání gravitace Země a vynesení druhého stupně do vesmíru, pak ponese jméno Super Heavy. V diskuzích už někteří Muskovi připomněli, že ji nemůže nazvat Starship, když nepoletí ke hvězdám. Musk se svým typickým humorem jen odvětil, že "pozdější verze tam doletí". Je to už čtvrté jméno pro tuto raketu. Nejprve se jmenovala Mars Colonial Transporter (MCT), později Interplanetary Transport System (ITS), následně nesla již zmíněný název BFR a nyní je to Super Heavy a Starship.
 
SpaceX BFR
 
Stavba rakety si vyžádá náklady ve výši 5 miliard dolarů, přičemž je pro Starship dle Muska vyhrazeno jen 5 % prostředků společnosti SpaceX. Měla by mít 118 metrů na délku, pojmout až 100 lidí nebo 100 tun nákladu a dopravit je až na Mars. První testy letu jsou plánovány na konec roku 2019, let k Marsu bez lidí na 2022, let kolem Měsíce s lidskou posádkou už v roce 2023. Prvním vesmírným turistou, který se v tomto roce v raketě kolem Měsíce proletí, je japonský miliardář Yusaku Maezawa. Let k Marsu s lidmi je pak plánován na rok 2024, což jsou dosti optimistické termíny. Ale známe přeci Muska.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře