www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship

Elon Musk opět přejmenoval raketu BFR, bude to Starship
, , aktualita
Vesmírná raketa SpaceX BFR už opět mění své jméno, Elon Musk oznámil změnu tradičně na Twitteru. Tentokrát se z Big Falcon Rocket změní na Starship pro druhý stupeň a Super Heavy pro ten první.
K oblíbeným
reklama
Bude zajímavé sledovat, kolikrát se ještě raketa Big Falcon Rocket (BFR) přejmenuje, než poprvé vzlétne. Včera totiž Elon Musk na Twitteru oznámil, že horní stupeň rakety bude přejmenován na Starship a spodní, který je nutný k překonání gravitace Země a vynesení druhého stupně do vesmíru, pak ponese jméno Super Heavy. V diskuzích už někteří Muskovi připomněli, že ji nemůže nazvat Starship, když nepoletí ke hvězdám. Musk se svým typickým humorem jen odvětil, že "pozdější verze tam doletí". Je to už čtvrté jméno pro tuto raketu. Nejprve se jmenovala Mars Colonial Transporter (MCT), později Interplanetary Transport System (ITS), následně nesla již zmíněný název BFR a nyní je to Super Heavy a Starship.
 
SpaceX BFR
 
Stavba rakety si vyžádá náklady ve výši 5 miliard dolarů, přičemž je pro Starship dle Muska vyhrazeno jen 5 % prostředků společnosti SpaceX. Měla by mít 118 metrů na délku, pojmout až 100 lidí nebo 100 tun nákladu a dopravit je až na Mars. První testy letu jsou plánovány na konec roku 2019, let k Marsu bez lidí na 2022, let kolem Měsíce s lidskou posádkou už v roce 2023. Prvním vesmírným turistou, který se v tomto roce v raketě kolem Měsíce proletí, je japonský miliardář Yusaku Maezawa. Let k Marsu s lidmi je pak plánován na rok 2024, což jsou dosti optimistické termíny. Ale známe přeci Muska.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře