Elon Musk se nebojí Severní Koreje, 3. světovou válku prý rozpoutá AI

Elon Musk se nebojí Severní Koreje, 3. světovou válku prý rozpoutá AI
, , aktualita
Prezident Vladimír Putin řekl, že vládcem světa bude národ, který bude vést v technologiích umělé inteligence. Elon Musk na to reagoval tweety, kde se obává toho, že místo nadvlády AI povede ke 3. světové válce. Anketa: Jak to bude podle vás?
K oblíbeným
reklama
Kdo podle vás bude spouštěčem 3. světové války?
V anketě šlo hlasovat od 5.9.2017 do 4.10.2017. Počet hlasujících: 40
Severní Korea 0 % Islámský stát 10 % 10% Umělá inteligence 33 % 33% Někdo jiný 53 % 53% 3. světová válka nikdy nenastane 5 % 5%
Elon Musk se hodně bojí umělé inteligence a dal to už několikrát najevo. Jsou tomu sotva dva týdny, kdy žádal OSN o celosvětový zákaz vojenských robotů. Nyní své obavy dal najevo znovu poté, co ruský prezident Vladimír Putin pronesl, že národ, který bude vést v technologiích umělé inteligence, bude vládnout světu. Musk na to reagoval svým typickým způsobem, tweetováním. Tentokrát však byl poměrně depresivní, což u něj není úplně zvykem.
 
Terminátor
 
Autor: popculturegeek.com [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
Dle jeho názoru bude umělá inteligence tím, co nezpůsobí ani tak nadvládu jednoho národa nad celým světem jako spíše to, že vyvolá 3. světovou válku. Podle Muska se ani nemusíme nějak zvlášť bát Severní Koreje, která sice zbrojí a testuje nukleární zbraně, ale ve výsledku nepředstavuje trvalou hrozbu. Říká, že její útok by byl jasnou sebevraždou a mocnosti by v takovém případě během okamžiku severokorejský režim ukončily. Severní Korea totiž nemá žádného velkého spojence, se kterým by mohla vytvořit polarizovaný svět a dvě či více entit, které by proti sobě bojovaly.
 
Elon Musk
 
Autor: Steve Jurvetson [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
Naproti tomu u AI dle Muska nelze zaručit, že nevyhodnotí preventivní útok jako nejlepší cestu k vítězství a tím zahájí celosvětovou válku. Což není moc příjemná vyklídka, pokud by se tak skutečně stalo a měl pravdu. Po menší diskuzi na Twitteru se pak Elon Musk omluvil, že toto skutečně nebylo dobré téma na zahájení pondělního rána. A jak to vidíte vy? Kdo je podle vás největší hrozbou pro vznik 3. světové války? Severní Korea, umělá inteligence, Islámský stát nebo někdo jiný?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře