www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elon Musk si dal v podcastu jointa, NASA v reakci spustí ve SpaceX bezpečnostní prověrku

Elon Musk si dal v podcastu jointa, NASA v reakci spustí ve SpaceX bezpečnostní prověrku
, , aktualita
Elon Musk dle dostupných informací vedle "marihuanové cigarety" zažehnul ještě něco jiného, a sice zájem NASA o bezpečné pracovní prostředí ve firmách SpaceX a Boeing. Dle mluvčího NASA je spojitost zcela zřejmá. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk byl hostem podcastu Joe Rogan Experience, kde popíjel whisky a s moderátorem si dal jointa/špeka/bambáro, či jak tomu chceme říkat. Nutno říci, že podcast proběhl v Kalifornii, kde je kouření marihuany od tohoto roku legální a dospělí mohou mít u sebe až 28 gramů a vypěstovat si šest kytek pro svou potřebu. 
 
 
Tento rozhovor proběhl již na začátku září, ovšem nyní se dozvídáme, že bafající Musk neunikl očím zástupců NASA a to bude mít svou dohru. Dle nejmenovaných činitelů agentury NASA, které zpovídal deník Washington Post, bude nyní právě na základě tohoto podcastu spuštěna bezpečnostní kontrola, ovšem nejen ve společnosti SpaceX, ale také v Boeingu. 
 
SpaceX i Boeing pracují společně s NASA na tom, aby pro ni už od příštího roku mohly vynášet do vesmíru a konkrétně na ISS astronauty. Nyní NASA nemá jinou možnost než využívat služeb ruských lodí Sojuz, přičemž to je drahé a navíc daný kontrakt vyprší už příští rok v listopadu. 
 
NASA oficiálně odmítla komentovat informace deníku Washington Post, ovšem její mluvčí Bob Jacobs sdělil, že agentura se "chce ujistit, že společnosti splňují její požadavky na bezpečné pracovní prostředí, kde se neužívají drogy". Jiný komentář ani nebyl nutný.
 
Čili někdo v NASA se buď upřímně zhrozil toho, že si Elon Musk potáhl z jointa a nyní má pocit, že ve SpaceX a dokonce snad i v Boeingu snad hulí úplně všichni, anebo jde spíše jen o příhodný zástupný důvod k provedení bezpečnostní kontroly? Šéf agentury NASA Jim Bridenstine k tomu dle Space.com řekl, že má v tým lidí ve firmě SpaceX velkou důvěru, ale že kultura firmy začíná nahoře a jeho cílem je odstranit cokoliv, co by mohlo zpochybnit důvěru v bezpečnost tak důležitého podniku. 
 
 
Zde můžeme vidět, jak démonizace konopí, která protkala americkou historii 20. století, zanechala své stopy ve společnosti. A i dnes, kdy se legislativa ve více amerických státech značně uvolnila, je jedno zabafání Elona Muska důvodem k bezpečnostní prověrce celé firmy SpaceX. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář