reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Elon Musk tvrdí, že Los Angeles je nakloněné jeho tunelům

, , aktualita
Elon Musk tvrdí, že Los Angeles je nakloněné jeho tunelům
Elon Musk se rozhodl prosazovat tunely, aby se zlepšila doprava ve velkých městech. Jeho společnost je zatím jen v začátcích, Elon Musk ale hledá své příznivce. Pozitivně nakloněn je starosta Los Angeles. 
Zdá se, že s tunely to myslí Elon Musk vážně. Celý tento projekt začal poměrně nenápadně, kdy se o něm začal Elon Musk zmiňovat na svém účtu na Twitteru. Nejdříve to vypadalo, že si člověk, který stojí za společnostmi jako SpaceX či Tesla, dělá legraci. Posléze se ale objevila celá společnost s názvem Boring Company, kterou Elon Musk s cílem budování tunelů založil.

Elon Musk už zvládl představit stroj, kterým chce tunely budovat, objevil se i koncept vozidel, která jsou pro tunely určená. I když už si Musk stihl vykopat díru na pozemcích SpaceX, stále zůstává otázka, kde by chtěl tunely stavět na veřejných místech a která města tomu budou nakloněna. 
 

Nyní se zdá, že Elonu Muskovi je s jeho nápadem na budování tunelů nakloněn starosta Los Angeles. Tunely by totiž měly za úkol vyřešit špatnou situaci s dopravou ve velkých městěch. Elon Musk se chce všem kolonám a zmatkům na povrchu vyhnout tím, že v podzemí vybuduje síť dopravních tunelů, které transport usnadní a především urychlí. Vše je provázané i s autonomními vozidly.

Podnikatel Elon Musk by tak mohl mít svého prvního zákazníka. Se starostou Los Angeles Ericem Garcettim vedl podle svých slov slibné rozhovory o tom, že by mohli využít technologii The Boring Company k vybudování větší podzemní sítě, která by sloužila třeba na přepravu osob, ale klidně i celých automobilů pomocí speciálních plošin. Není ale přesně jasné, v jaké fázi se jednání nachází.

Jak sám Elon Musk poznamenává, technologie je ta snadná část. Obtížnější je to z právní stránky. Boring Company totiž bude potřebovat spoustu povolení, aby mohla začít budovat celou síť tunelů pod Los Angeles. Proto je Muskův projekt teprve v začátcích. Americký podnikatel ale už mnohokrát ukázal, že se nevzdává, pokud chce něčeho skutečně dosáhnout.

Zdroj: engadget.com
reklama
reklama
reklama
reklama