www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane

Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
, , aktualita
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
K oblíbeným
reklama
Slovní přestřelka mezi Elonem Muskem a 64letým britským záchranářem Vernem Unsworthem, je u konce. Vše začalo v létě 2018, kdy v thajské jeskyni uvízl dětský fotbalový tým a na jejich záchraně se podílel Unsworth, přičemž ruku k dílu chtěl přiložit i Elon Musk, který nechal sestrojit speciální ponorku pro vyproštění. Unsworth se k Muskově ponorce vyjádřil, ať si ji "strčí někam", načež Musk označil Unswortha na Twitteru i v e-mailovém rozhovoru za podezřelého týpka, "pedo guy" a toho, kdo znásilňuje děti. Záchranář tak Muska zažaloval a soud se konal v průběhu tohoto týdne.
 
Elon Musk
 
Jako odškodnění za poškození dobrého jména požadoval Unsworth 190 mil. USD. Soud však tentokrát dal za pravdu Elonu Muskovi a jeho právníkům. Ti tvrdili, že tato prohlášení byla jen prostými urážkami v rámci konverzace, ale nikoli konstatování faktů a neměla být brána vážně. Tedy stejně, jako když někdo někomu řekne, že je idiot, obvykle tím nemyslí fakt, že má dotyčný opravdu IQ pod 35. Toto se snažili podtrhnout zavedením konceptu JDART (Joke, Delete, Apology, Responsive Tweets), tedy jako pronesení špatného vtipu, jeho smazání, omluva a následné tweety uvádějící vše na pravou míru. Podle toho mělo být dle právníků jasné, že nešlo o obvinění a konstatování faktu.
 
Elon Musk se za svůj tweet omluvil už dávno a zopakoval to i u soudu, kde sám přiznal, že přestřelil. Výrok poroty poslat slovy, že "jeho důvěra v lidstvo byla obnovena". Unsworth pochopitelně z výroku nebyl nadšený, ale řekl, že respektuje rozhodnutí poroty, děkuje soudu za rozsudek a pochválil i svůj tým právníků. Tento soud zároveň pomáhá dosáhnout zajímavého precedentu. Na jednu stranu ukazuje, že člověk nemusí být až tak hyperkorektní a dávat tak velký pozor na to, co řekne na sociálních sítích. Na druhou stranu ale i dle Unswortha může být snazší o někom jiném prohlásit vymyšlené nepravosti a pomluvy, přičemž za to nebýt stíhán, pokud se to shodí na "vtip" a dotyčný se s tím musí smířit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek