www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane

Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
, , aktualita
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
K oblíbeným
reklama
Slovní přestřelka mezi Elonem Muskem a 64letým britským záchranářem Vernem Unsworthem, je u konce. Vše začalo v létě 2018, kdy v thajské jeskyni uvízl dětský fotbalový tým a na jejich záchraně se podílel Unsworth, přičemž ruku k dílu chtěl přiložit i Elon Musk, který nechal sestrojit speciální ponorku pro vyproštění. Unsworth se k Muskově ponorce vyjádřil, ať si ji "strčí někam", načež Musk označil Unswortha na Twitteru i v e-mailovém rozhovoru za podezřelého týpka, "pedo guy" a toho, kdo znásilňuje děti. Záchranář tak Muska zažaloval a soud se konal v průběhu tohoto týdne.
 
Elon Musk
 
Jako odškodnění za poškození dobrého jména požadoval Unsworth 190 mil. USD. Soud však tentokrát dal za pravdu Elonu Muskovi a jeho právníkům. Ti tvrdili, že tato prohlášení byla jen prostými urážkami v rámci konverzace, ale nikoli konstatování faktů a neměla být brána vážně. Tedy stejně, jako když někdo někomu řekne, že je idiot, obvykle tím nemyslí fakt, že má dotyčný opravdu IQ pod 35. Toto se snažili podtrhnout zavedením konceptu JDART (Joke, Delete, Apology, Responsive Tweets), tedy jako pronesení špatného vtipu, jeho smazání, omluva a následné tweety uvádějící vše na pravou míru. Podle toho mělo být dle právníků jasné, že nešlo o obvinění a konstatování faktu.
 
Elon Musk se za svůj tweet omluvil už dávno a zopakoval to i u soudu, kde sám přiznal, že přestřelil. Výrok poroty poslat slovy, že "jeho důvěra v lidstvo byla obnovena". Unsworth pochopitelně z výroku nebyl nadšený, ale řekl, že respektuje rozhodnutí poroty, děkuje soudu za rozsudek a pochválil i svůj tým právníků. Tento soud zároveň pomáhá dosáhnout zajímavého precedentu. Na jednu stranu ukazuje, že člověk nemusí být až tak hyperkorektní a dávat tak velký pozor na to, co řekne na sociálních sítích. Na druhou stranu ale i dle Unswortha může být snazší o někom jiném prohlásit vymyšlené nepravosti a pomluvy, přičemž za to nebýt stíhán, pokud se to shodí na "vtip" a dotyčný se s tím musí smířit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře