www.svethardware.cz
>
>

Energous dostala od FCC zelenou k nabídce zařízení pro opravdové bezdrátové dobíjení

Energous dostala od FCC zelenou k nabídce zařízení pro opravdové bezdrátové dobíjení
, , aktualita
Bezdrátové napájení či dobíjení je už dávno realita, ovšem vesměs jde prostě o podložky, na něž můžeme položit zařízení k dobití. Technologie od Energous známá jako WattUp by však fungovala s mnohem širším záběrem. 
K oblíbeným
reklama
Energous tak chce nabídnout opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení a napájení různých zařízení, které nebude vyžadovat, abychom svůj telefon, tablet či cokoliv jiného museli položit na vyhrazené místo. Prostě by jen musel být někde poblíž dobíjecího zařízení, což tak může výrazně rozšířit záběr z hlediska kompatibility a možností. Mohli bychom tak napojit třeba reproduktory v domácnosti, k nimž by tak nemusely vést žádné dráty a vedle nich třeba také požární hlásiče či prostě cokoliv, co dnes musí pracovat na baterie, a my se tak o ně musíme starat, nebo co vyžaduje přivedení kabelu. Ostatně následující obrázek to dobře vystihuje. 
 
 
Technologii WattUp je tak možné označit za  "wire-free, power-at-a-distance" napájení a americká FCC už společnosti Energous udělila první certifikaci pro úvodní generaci napájecích zařízení. Ta má využívat vysoce soustředěné rádiové vlny jako nosič energie, které mají otevřít nové možnosti pro výrobce elektroniky. 
 
Společnost Energous uvádí, že její technologie už má za sebou řadu měsíců podrobného testování, aby bylo zajištěno, že jde o bezpečný způsob napájení, který splní zdravotní limity. Má jít také o jedinou známou technologii, která nabídne napájení více zařízení najednou do vzdálenosti až tří stop, čili asi jednoho metru. Čili zatím nemá umožnit takové napájení čehokoliv v místnosti jen z jednoho vysílače. 
 
Za zmínku také stojí, že ve správní radě firmy Energous sedí také Martin Cooper považovaný za otce mobilního telefonu, který tvrdí, že jejich technologie umožní lidem zcela zapomenout na nutnost dobíjení jejich bateriemi poháněných zařízení. To je celkem očividné, ovšem za předpokladu, že takové bezdrátové dobíjení bude v našem okolí v podstatě všudpřítomné a s aktuálním dosahem jednoho metru to není moc schůdné řešení. 
 
Technologie WattUp podporuje specifikace Wireless Charging 2.0 a dobré je, že nepůjde o uzavřený standard. Je otevřená všem výrobcům, jejichž zařízení budou moci navzájem spolupracovat a podporovat se pro vytvoření celé sítě bodů, v jejichž okolí bude bezdrátově šířená energie k dispozici. V praxi ji budeme moci vidět už brzy, a to v lednu na CES 2018. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář