www.svethardware.cz
>
>
>
>

Epic Games launcher nadměrně zatěžuje systém

Epic Games launcher nadměrně zatěžuje systém
, , aktualita
Aplikace společnosti Epic pro Epic Games Store zřejmě zbytečně zatěžuje systémy postavené na procesorech AMD Ryzen. To se odráží ve zvýšených teplotách a samozřejmě i ve spotřebě a potřebný výkon může chybět jinde. A pak je tu otázka odesílání dat.
K oblíbeným
reklama
Launcher pro Epic Games Store dokáže být nesmyslně náročný na čas procesoru, i když jej máme minimalizovaný do traye, kde by neměl systém vytěžovat v podstatě vůbec. V případě procesoru Ryzen 5 3600X nám však dokáže zajistit i tak zátěž mezi 3 a 4 procenty, a to aniž by aplikace něco stahovala, instalovala, či prostě dělala. Stačí ji pak otevřít a zátěž procesoru se ještě zvýší a tentokrát se dokonce přidalo i cca 6% zatížení grafického čipu na kartě RTX 3080. V takovém případě může být tento launcher v klidovém režimu počítače aplikací, která systém zatěžuje zdaleka nejvíce, a to i když je otevřen prohlížeč, v němž běží animované reklamy.
 
 
Stejnou věc hlásí uživatelé Redditu, jejichž zkušenosti jsme si mohli sami ověřit. V případě procesoru Ryzen 9 5900X šlo i o zbytečných 20 °C, o něž se zvedla teplota jen kvůli otevřenému launcheru firmy Epic. Podobné je to třeba i na procesoru Ryzen 5 2600 a Ryzen 5 1600, čili se nám tu sešli zástupci všech čtyř generací desktopových procesorů Zen od AMD, i když Ryzen 5 1600 ve verzi AF může být technicky samozřejmě zástupce 2. generace. Mluví se přitom výhradně o procesorech Ryzen, i když některé odpovědi ukazují, že jde i o problém na sestavách s procesory Intel. 
 
Půjde tak nejspíše o záležitost týkající se samotného launcheru, který neúměrně využívá systémové prostředky, než aby šlo přímo o konkrétní hardware. Podobný problém ostatně měla i starší verze aplikace AMD Ryzen Master. 
 
Jaké je ale řešení? Od firmy Epic zatím nepřišlo žádné, ale my si můžeme pomoci sami díky GOG Galaxy, který můžeme s Epic Games Launcher propojit a využít funkci pro automatické zavření potřebného launcheru společně se hrou. A samozřejmě také pomůže, když z nastavení Epic Games Launcheru vyškrtneme volbu pro jeho spouštění při startu systému. I tak nám však bude užírat výkon, který může být potřeba při hraní her. 
 
Tím to dnes ovšem nekončí a ještě je tu dle HotHardware otázka, jaká data odesílá proces EpicWebHelper na adresu "tracking-website-prod07-epic-961842049.us-east-1.elb.amazonaws.com". Bylo naměřeno, že za hodinu to bylo asi půl megabajtu dat, což je asi čtrnáctinásobek objemu, který odešle třeba Steam nebo GeForce Experience od NVIDIE. Stojí snad právě i to za neúměrným vytěžováním hardwaru?  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář