Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite

Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite
, , aktualita
Moderní svět her se stal díky Epic Games ještě o něco absurdnější než dříve. Tato společnost totiž pohnala k soudu i 14letého hráče Fortnite, který ve hře podváděl. Nepočítala ale s jednou věcí, a sice se hněvem jeho matky. 
reklama
Podvodníci v síťových hrách dokáží rozdmýchat vášně, ovšem že by takové případy končily u soudu, to rozhodně není obvyklé. Epic Games pochopitelně nikoho nepopotahují za podvádění ve hře, neboť snad není na světě země, kde by něco takového bylo zákonem zakázané. Jako spíše zástupný důvod si tato společnost zvolila porušení svých autorských práv a zaměřila se proti dvěma vybraným lidem, kteří využívali aimbota od Addicted Cheats. 
 
 
Epic uvádí, že tento software modifikuje samotný herní kód, a právě proto jde o porušení jejich autorských práv v rámci zákona Copyright Act. Dva lidé tak byli popohnáni k soudu a jeden z nich je pouze 14letý kluk, jehož matka je z jednání firmy mírně řečeno rozladěna. 
 
Matka se rozhodla oslovit přímo soud, který má tento případ projednávat, a to s tím, že Epic jejího syna přímo šikanuje. Odvolává se přímo na EULA (End-user license agreement), a to stejně jako Epic, ovšem z tohoto ujednání na rozdíl od firmy cituje, že nezletilí hráči musí získat povolení od svých zákonných zástupců k tomu, aby mohli Fortnite hrát. Říká tak, že její syn nebyl firmou Epic vyzván k tomu, aby takové povolení doložil. 
 
Dále matka obviněného poukazuje na to, že její syn byl pouze využit jako obětní beránek, z nějž chce Epic vytvořit odstrašující případ, ačkoliv by se měla řešit spíše neschopnost této firmy zabránit modifikaci kódu hry pomocí cheatovacích programů. Dá se přitom souhlasit s tím, že ve hře Fortnite jistě nepodváděli pouze ti dva, kteří se nyní musí zodpovídat před soudem, takže ti měli spíše smůlu, že se firma Epic zaměřila zrovna na ně.  
 
Epic také uvádí, že jim nejde pouze o porušení autorských práv, ale také o ztrátu výdělku vlivem podvodníků. To matka obviněného kluka napadá se slovy, že Fortnite je free-to-play titul a že Epic by musel nejdříve dokázat, že aktivity jejího syna vedly k údajným "velkým finančním ztrátám". Navrhla pak, aby se firma zaměřila spíše na samotné tvůrce cheatovacích programů a pak už rovnou přešla do útoku. Epic totiž zveřejnili celé jméno jejího syna, čímž jej umožnili jednoznačně identifikovat a "vláčet médii". Odvolává se pak na zákon, který zakazuje zveřejňovat osobní informace nezletilých jedinců.  
 
Společnost Epic se však zatím nevzdává a říká, že se na onoho kluka zaměřila poté, co se pomocí DMCA odpůrčího nároku bránil odstranění videa z YouTube, které mělo propagovat cheaty pro Fortnite Battle Royale. V takovém případě prý zákon dle Epicu ukládá, aby se protistrana svého nároku vzdala, nebo podala žalobu. "Bereme podvádění ve hrách vážně a chceme využívat všech dostupných možností, abychom zajistili, že se v našich hrách jedná férově a že ty poskytnou našim hráčům zábavu a soutěživé prostředí." 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře