www.svethardware.cz
>
>
>

Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite

Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite
, , aktualita
Moderní svět her se stal díky Epic Games ještě o něco absurdnější než dříve. Tato společnost totiž pohnala k soudu i 14letého hráče Fortnite, který ve hře podváděl. Nepočítala ale s jednou věcí, a sice se hněvem jeho matky. reklama
Podvodníci v síťových hrách dokáží rozdmýchat vášně, ovšem že by takové případy končily u soudu, to rozhodně není obvyklé. Epic Games pochopitelně nikoho nepopotahují za podvádění ve hře, neboť snad není na světě země, kde by něco takového bylo zákonem zakázané. Jako spíše zástupný důvod si tato společnost zvolila porušení svých autorských práv a zaměřila se proti dvěma vybraným lidem, kteří využívali aimbota od Addicted Cheats. 
 
 
Epic uvádí, že tento software modifikuje samotný herní kód, a právě proto jde o porušení jejich autorských práv v rámci zákona Copyright Act. Dva lidé tak byli popohnáni k soudu a jeden z nich je pouze 14letý kluk, jehož matka je z jednání firmy mírně řečeno rozladěna. 
 
Matka se rozhodla oslovit přímo soud, který má tento případ projednávat, a to s tím, že Epic jejího syna přímo šikanuje. Odvolává se přímo na EULA (End-user license agreement), a to stejně jako Epic, ovšem z tohoto ujednání na rozdíl od firmy cituje, že nezletilí hráči musí získat povolení od svých zákonných zástupců k tomu, aby mohli Fortnite hrát. Říká tak, že její syn nebyl firmou Epic vyzván k tomu, aby takové povolení doložil. 
 
Dále matka obviněného poukazuje na to, že její syn byl pouze využit jako obětní beránek, z nějž chce Epic vytvořit odstrašující případ, ačkoliv by se měla řešit spíše neschopnost této firmy zabránit modifikaci kódu hry pomocí cheatovacích programů. Dá se přitom souhlasit s tím, že ve hře Fortnite jistě nepodváděli pouze ti dva, kteří se nyní musí zodpovídat před soudem, takže ti měli spíše smůlu, že se firma Epic zaměřila zrovna na ně.  
 
Epic také uvádí, že jim nejde pouze o porušení autorských práv, ale také o ztrátu výdělku vlivem podvodníků. To matka obviněného kluka napadá se slovy, že Fortnite je free-to-play titul a že Epic by musel nejdříve dokázat, že aktivity jejího syna vedly k údajným "velkým finančním ztrátám". Navrhla pak, aby se firma zaměřila spíše na samotné tvůrce cheatovacích programů a pak už rovnou přesla do útoku. Epic totiž zveřejnili celé jméno jejího syna, čímž jej umožnili jednoznačně identifikovat a "vláčet médii". Odvolává se pak na zákon, který zakazuje zveřejňovat osobní informace nezletilých jedinců.  
 
Společnost Epic se však zatím nevzdává a říká, že se na onoho kluka zaměřila poté, co se pomocí DMCA odpůrčího nároku bránil odstranění videa z YouTube, které mělo propagovat cheaty pro Fortnite Battle Royale. V takovém případě prý zákon dle Epicu ukládá, aby se protistrana svého nároku vzdala, nebo podala žalobu. "Bereme podvádění ve hrách vážně a chceme využívat všech dostupných možností, abychom zajistili, že se v našich hrách jedná férově a že ty poskytnou našim hráčům zábavu a soutěživé prostředí." 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář