Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite

Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite
, , aktualita
Moderní svět her se stal díky Epic Games ještě o něco absurdnější než dříve. Tato společnost totiž pohnala k soudu i 14letého hráče Fortnite, který ve hře podváděl. Nepočítala ale s jednou věcí, a sice se hněvem jeho matky. 
reklama
Podvodníci v síťových hrách dokáží rozdmýchat vášně, ovšem že by takové případy končily u soudu, to rozhodně není obvyklé. Epic Games pochopitelně nikoho nepopotahují za podvádění ve hře, neboť snad není na světě země, kde by něco takového bylo zákonem zakázané. Jako spíše zástupný důvod si tato společnost zvolila porušení svých autorských práv a zaměřila se proti dvěma vybraným lidem, kteří využívali aimbota od Addicted Cheats. 
 
 
Epic uvádí, že tento software modifikuje samotný herní kód, a právě proto jde o porušení jejich autorských práv v rámci zákona Copyright Act. Dva lidé tak byli popohnáni k soudu a jeden z nich je pouze 14letý kluk, jehož matka je z jednání firmy mírně řečeno rozladěna. 
 
Matka se rozhodla oslovit přímo soud, který má tento případ projednávat, a to s tím, že Epic jejího syna přímo šikanuje. Odvolává se přímo na EULA (End-user license agreement), a to stejně jako Epic, ovšem z tohoto ujednání na rozdíl od firmy cituje, že nezletilí hráči musí získat povolení od svých zákonných zástupců k tomu, aby mohli Fortnite hrát. Říká tak, že její syn nebyl firmou Epic vyzván k tomu, aby takové povolení doložil. 
 
Dále matka obviněného poukazuje na to, že její syn byl pouze využit jako obětní beránek, z nějž chce Epic vytvořit odstrašující případ, ačkoliv by se měla řešit spíše neschopnost této firmy zabránit modifikaci kódu hry pomocí cheatovacích programů. Dá se přitom souhlasit s tím, že ve hře Fortnite jistě nepodváděli pouze ti dva, kteří se nyní musí zodpovídat před soudem, takže ti měli spíše smůlu, že se firma Epic zaměřila zrovna na ně.  
 
Epic také uvádí, že jim nejde pouze o porušení autorských práv, ale také o ztrátu výdělku vlivem podvodníků. To matka obviněného kluka napadá se slovy, že Fortnite je free-to-play titul a že Epic by musel nejdříve dokázat, že aktivity jejího syna vedly k údajným "velkým finančním ztrátám". Navrhla pak, aby se firma zaměřila spíše na samotné tvůrce cheatovacích programů a pak už rovnou přešla do útoku. Epic totiž zveřejnili celé jméno jejího syna, čímž jej umožnili jednoznačně identifikovat a "vláčet médii". Odvolává se pak na zákon, který zakazuje zveřejňovat osobní informace nezletilých jedinců.  
 
Společnost Epic se však zatím nevzdává a říká, že se na onoho kluka zaměřila poté, co se pomocí DMCA odpůrčího nároku bránil odstranění videa z YouTube, které mělo propagovat cheaty pro Fortnite Battle Royale. V takovém případě prý zákon dle Epicu ukládá, aby se protistrana svého nároku vzdala, nebo podala žalobu. "Bereme podvádění ve hrách vážně a chceme využívat všech dostupných možností, abychom zajistili, že se v našich hrách jedná férově a že ty poskytnou našim hráčům zábavu a soutěživé prostředí." 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek