Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite

Epic Games žalují 14letého hráče kvůli podvádění ve Fortnite
, , aktualita
Moderní svět her se stal díky Epic Games ještě o něco absurdnější než dříve. Tato společnost totiž pohnala k soudu i 14letého hráče Fortnite, který ve hře podváděl. Nepočítala ale s jednou věcí, a sice se hněvem jeho matky. 
reklama
Podvodníci v síťových hrách dokáží rozdmýchat vášně, ovšem že by takové případy končily u soudu, to rozhodně není obvyklé. Epic Games pochopitelně nikoho nepopotahují za podvádění ve hře, neboť snad není na světě země, kde by něco takového bylo zákonem zakázané. Jako spíše zástupný důvod si tato společnost zvolila porušení svých autorských práv a zaměřila se proti dvěma vybraným lidem, kteří využívali aimbota od Addicted Cheats. 
 
 
Epic uvádí, že tento software modifikuje samotný herní kód, a právě proto jde o porušení jejich autorských práv v rámci zákona Copyright Act. Dva lidé tak byli popohnáni k soudu a jeden z nich je pouze 14letý kluk, jehož matka je z jednání firmy mírně řečeno rozladěna. 
 
Matka se rozhodla oslovit přímo soud, který má tento případ projednávat, a to s tím, že Epic jejího syna přímo šikanuje. Odvolává se přímo na EULA (End-user license agreement), a to stejně jako Epic, ovšem z tohoto ujednání na rozdíl od firmy cituje, že nezletilí hráči musí získat povolení od svých zákonných zástupců k tomu, aby mohli Fortnite hrát. Říká tak, že její syn nebyl firmou Epic vyzván k tomu, aby takové povolení doložil. 
 
Dále matka obviněného poukazuje na to, že její syn byl pouze využit jako obětní beránek, z nějž chce Epic vytvořit odstrašující případ, ačkoliv by se měla řešit spíše neschopnost této firmy zabránit modifikaci kódu hry pomocí cheatovacích programů. Dá se přitom souhlasit s tím, že ve hře Fortnite jistě nepodváděli pouze ti dva, kteří se nyní musí zodpovídat před soudem, takže ti měli spíše smůlu, že se firma Epic zaměřila zrovna na ně.  
 
Epic také uvádí, že jim nejde pouze o porušení autorských práv, ale také o ztrátu výdělku vlivem podvodníků. To matka obviněného kluka napadá se slovy, že Fortnite je free-to-play titul a že Epic by musel nejdříve dokázat, že aktivity jejího syna vedly k údajným "velkým finančním ztrátám". Navrhla pak, aby se firma zaměřila spíše na samotné tvůrce cheatovacích programů a pak už rovnou přešla do útoku. Epic totiž zveřejnili celé jméno jejího syna, čímž jej umožnili jednoznačně identifikovat a "vláčet médii". Odvolává se pak na zákon, který zakazuje zveřejňovat osobní informace nezletilých jedinců.  
 
Společnost Epic se však zatím nevzdává a říká, že se na onoho kluka zaměřila poté, co se pomocí DMCA odpůrčího nároku bránil odstranění videa z YouTube, které mělo propagovat cheaty pro Fortnite Battle Royale. V takovém případě prý zákon dle Epicu ukládá, aby se protistrana svého nároku vzdala, nebo podala žalobu. "Bereme podvádění ve hrách vážně a chceme využívat všech dostupných možností, abychom zajistili, že se v našich hrách jedná férově a že ty poskytnou našim hráčům zábavu a soutěživé prostředí." 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář