Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick

Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
, , aktualita
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
K oblíbeným
reklama
Pokud by vás snad zajímalo, kolik je na světě k dispozici her, jež můžeme nechat vykreslovat pomocí ray tracingu, pak NVIDIA dává k dispozici celkový přehled. Je nich celkem šest plus jedno technologické demo, v němž si můžeme řádně vyzkoušet, co zvládnou grafické karty Turing. A to skutečně není mnoho, a tak se NVIDII jistě bude hodit veškerá podpora ze strany herních vývojářů a především pak vývojářů příslušných enginů. 
 
 
Mezi ty patří také Epic Games a jejich Unreal Engine 4, o němž už víme, že s ray tracingem počítá. Jde o již zmíněný Unreal Engine 4.22, o němž jsme se zmínili v únoru, jenomže v té době jsme se přímo od Epicu nedočkali žádné vhodné prezentace. Později se objevilo ray tracované demo Troll a nyní přichází Fortnite X John Wick: Wick's Bounty Trailer:
 
 
Video je velice krátké a ukáže nám jen jednu scénu z potemnělé ulice. Dozvídáme se to, že je spojeno s aktualizací populární hry, která nám umožní běhat po mapách v kůži nájemného vraha Johna Wicka a i v jeho postavě animovaného stylu můžeme vidět herce Keanu Reevese. 
 
Na účtu UE na Twitteru ale byly zveřejněny informace o technické stránce traileru. Ten byl vytvořen pochopitelně v Unreal Engine 4, přičemž ray tracing je v něm využit rovnou pro čtyři věci. Jak dobře víme, například v Battlefieldu 5 jde pouze o odrazy a v Shadow of the Tomb Raider zase pouze o stíny. Zde to je obojí plus globální osvícení scény a ambient occlusion.
 
Použití ray tracingu zrovna ve Fortnite přitom nemusí dávat každému smysl. Však tato technika je prezentována především jako to nejvhodnější pro tvorbu fotorealistické grafiky, což nesedí ke komixově pojaté hře. Nicméně proč by ta nemohla mít realistické stíny, odrazy či nasvícení a stínování?
 
 
Když ještě zůstaneme u NVIDIE, máme tu také téma podvodních scén vykreslovaných pomocí ray tracingu. Právě ty by měly mít díky tomu velice blízko k realitě s tím, jak se budou měnit vlastnosti sledovaných paprsků v simulovaném vodním prostředí. Jako obvykle se dočkáme i srovnání toho, jak vypadá scéna bez ray tracingu a s ním. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů