Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem

Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
, , aktualita
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna v únoru jsme se dozvěděli, že Unreal Engine 4.22 přináší podporu ray tracingu a tehdy šlo zatím o Preview 1. Do dvou týdnů by se však měla objevit plná verze tohoto enginu, která již všem zájemcům nabídne podporu ray tracingu. O tu mají přirozeně zájem jak výrobci hardwaru, tak softwaru. Ti první kvůli tomu, že zákazníci budou mít důvod kupovat nový hardware a ti druzí zase proto, že budou moci posunout vizuální zpracování svých her blíže k realitě. 
 
 
Jak by to mohlo vypadat, to už dávno dobře víme, ale nyní se můžeme podívat i na to, jaká je představa společnosti Epic Games
 
 
Demo Troll, které trošku překvapivě žádného trolla v podstatě neukazuje, se nesnaží prezentovat ray tracing oním levným způsobem, čili ukázkou všemožných odrazů. Ty jsou zde sice také na vodní hladině, ale to by se v rámci dané scény zvládlo i bez ray tracingu. Jde zde především o hru světla a stínů, respektive komplexních měkkých stínů v potemnělém lese. Demo bylo vykresleno právě v Unreal Engine 4.22, a to v reálném čase, ale už se nedozvíme, jaký hardware by na něco takového měl stačit. 
 
Unreal Engine 4.22 samotný bude dle Epic Games nejrychlejší verzí UE4 a také bude vyřadovat výrazně kratší čas kompilace kódu pro pohodlí samotných vývojářů. Nabídne také možnost kooperace více uživatelů najednou v Unreal Editoru, podporu Microsoft HoloLens nebo také nové platformy Staria firmy Google. 
 
Epic si ale všímají především ray tracingu, který má "navždy změnit způsob, jakým je tvořen digitální obsah". S tím je třeba souhlasit. Až se ray tracing prosadí pro vykreslování grafiky v reálném čase a bude k tomu dost výkonu, po rasterizaci a jejích nutných berličkách neštěkne pes. 
 
 
Krom toho se také můžeme podívat na ještě jedno demo, v němž Epic Games zase ukazují svůj nový systém simulace fyzických interakcí s modely destrukce objektů. Toto demo už je založeno na Unreal Engine 4.23 a ukazuje svět Robo Recall. 
 
Epic se také nezapomněli pochlubit, jak si vede jejich herní obchod. Dle zveřejněných údajů jej navštívilo již 85 milionů lidí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered? Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered?
Už od loňského října víme o tom, že se v Electronic Arts pracuje na remasterované verzi hry Command & Conquer, která pomohla zpopularizovat žánr real-time strategií (RTS). Dozvíme se něco nového o tomto projektu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala