www.svethardware.cz
>
>

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti
, , aktualita
Americká společnost Equifax má opravdu velký problém. Útočníci získali informace o 143 milionech jejích amerických zákazníků, přičemž uniklá data zahrnují i velice citlivé údaje o téměř polovině lidí v USA.reklama
Společnosti Experian, Equifax či TransUnion jsou hlavní americké úvěrové registry, přičemž právě Equifax drží informace o velké části americké populace. Nyní tato firma ohlásila velké narušení bezpečnosti svých systémů, z nichž útočníci vytáhli citlivé informace o celkem 143 milionech amerických občanů. Dle celkové populace 245 milionů lidí starších 18 let je to nějakých 58 procent a pokud budeme počítat všechny, pak je to 44 procent Američanů. Vedle nich se to také velice omezeně týká Britů a Kanaďanů. 
 
 
Samotná firma Equifax měla na tento velký průlom přijít už 29. července, přičemž mezi uniklé informace patří jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, adresy, informace z řidičských průkazů a také na 209 tisíc čísel kreditních karet nehledě na různé dokumenty s osobními informacemi o 182 tisících lidech. 
 
Hackeři přitom měli do systémů Equifax proniknout už v polovině května a vysávali z nich informace do konce července, kdy byl průnik zjištěn. Firma už ubezpečila, že nebyla ukradena žádná data z jejích klíčových databází, které obsahují informace o hodnocení kreditního rizika (credit score) a finanční historie. Nicméně databáze jmen, dat narození a dalších uvedených informací bohatě stačí pro krádež identity. 
 
Equifax na tento problém reagoval vytvořením stránky Equifax Security 2017, na níž si lidé mohou zkontrolovat, zda unikly i infomace o nich, ovšem takto tyto stránky aktuálně ještě nefungují a namísto jednoznačné odpovědi zájemce přesměrují na službu TrustedID Premiere. Z té se zájemce dle zdroje zprávy také nic nedozví a je vyzván, aby za týden dokončil registrační proces. Zatím se tak tato firma opravdu nepřetrhla, aby lidem umožnila alespoň zjistit, zda se jich tento problém týká, nebo ne. 
 
K tomu všemu můžeme dodat ještě jednu perličku. Agentura Bloomberg zjistila, že ještě před oznámením průlomu stačili tři vedoucí pracovníci Equifaxu ze zřejmých důvodů prodat své akcie firmy. Ty v průběhu několika hodin po oznámení stačily spadnout ze 142 dolarů na 124, kde byly naposledy letos v lednu.
 
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek