www.svethardware.cz
>
>

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti
, , aktualita
Americká společnost Equifax má opravdu velký problém. Útočníci získali informace o 143 milionech jejích amerických zákazníků, přičemž uniklá data zahrnují i velice citlivé údaje o téměř polovině lidí v USA.
reklama
Společnosti Experian, Equifax či TransUnion jsou hlavní americké úvěrové registry, přičemž právě Equifax drží informace o velké části americké populace. Nyní tato firma ohlásila velké narušení bezpečnosti svých systémů, z nichž útočníci vytáhli citlivé informace o celkem 143 milionech amerických občanů. Dle celkové populace 245 milionů lidí starších 18 let je to nějakých 58 procent a pokud budeme počítat všechny, pak je to 44 procent Američanů. Vedle nich se to také velice omezeně týká Britů a Kanaďanů. 
 
 
Samotná firma Equifax měla na tento velký průlom přijít už 29. července, přičemž mezi uniklé informace patří jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, adresy, informace z řidičských průkazů a také na 209 tisíc čísel kreditních karet nehledě na různé dokumenty s osobními informacemi o 182 tisících lidech. 
 
Hackeři přitom měli do systémů Equifax proniknout už v polovině května a vysávali z nich informace do konce července, kdy byl průnik zjištěn. Firma už ubezpečila, že nebyla ukradena žádná data z jejích klíčových databází, které obsahují informace o hodnocení kreditního rizika (credit score) a finanční historie. Nicméně databáze jmen, dat narození a dalších uvedených informací bohatě stačí pro krádež identity. 
 
Equifax na tento problém reagoval vytvořením stránky Equifax Security 2017, na níž si lidé mohou zkontrolovat, zda unikly i infomace o nich, ovšem takto tyto stránky aktuálně ještě nefungují a namísto jednoznačné odpovědi zájemce přesměrují na službu TrustedID Premiere. Z té se zájemce dle zdroje zprávy také nic nedozví a je vyzván, aby za týden dokončil registrační proces. Zatím se tak tato firma opravdu nepřetrhla, aby lidem umožnila alespoň zjistit, zda se jich tento problém týká, nebo ne. 
 
K tomu všemu můžeme dodat ještě jednu perličku. Agentura Bloomberg zjistila, že ještě před oznámením průlomu stačili tři vedoucí pracovníci Equifaxu ze zřejmých důvodů prodat své akcie firmy. Ty v průběhu několika hodin po oznámení stačily spadnout ze 142 dolarů na 124, kde byly naposledy letos v lednu.
 
reklama
Nejnovější články
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala