www.svethardware.cz
>
>

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti
, , aktualita
Americká společnost Equifax má opravdu velký problém. Útočníci získali informace o 143 milionech jejích amerických zákazníků, přičemž uniklá data zahrnují i velice citlivé údaje o téměř polovině lidí v USA.reklama
Společnosti Experian, Equifax či TransUnion jsou hlavní americké úvěrové registry, přičemž právě Equifax drží informace o velké části americké populace. Nyní tato firma ohlásila velké narušení bezpečnosti svých systémů, z nichž útočníci vytáhli citlivé informace o celkem 143 milionech amerických občanů. Dle celkové populace 245 milionů lidí starších 18 let je to nějakých 58 procent a pokud budeme počítat všechny, pak je to 44 procent Američanů. Vedle nich se to také velice omezeně týká Britů a Kanaďanů. 
 
 
Samotná firma Equifax měla na tento velký průlom přijít už 29. července, přičemž mezi uniklé informace patří jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, adresy, informace z řidičských průkazů a také na 209 tisíc čísel kreditních karet nehledě na různé dokumenty s osobními informacemi o 182 tisících lidech. 
 
Hackeři přitom měli do systémů Equifax proniknout už v polovině května a vysávali z nich informace do konce července, kdy byl průnik zjištěn. Firma už ubezpečila, že nebyla ukradena žádná data z jejích klíčových databází, které obsahují informace o hodnocení kreditního rizika (credit score) a finanční historie. Nicméně databáze jmen, dat narození a dalších uvedených informací bohatě stačí pro krádež identity. 
 
Equifax na tento problém reagoval vytvořením stránky Equifax Security 2017, na níž si lidé mohou zkontrolovat, zda unikly i infomace o nich, ovšem takto tyto stránky aktuálně ještě nefungují a namísto jednoznačné odpovědi zájemce přesměrují na službu TrustedID Premiere. Z té se zájemce dle zdroje zprávy také nic nedozví a je vyzván, aby za týden dokončil registrační proces. Zatím se tak tato firma opravdu nepřetrhla, aby lidem umožnila alespoň zjistit, zda se jich tento problém týká, nebo ne. 
 
K tomu všemu můžeme dodat ještě jednu perličku. Agentura Bloomberg zjistila, že ještě před oznámením průlomu stačili tři vedoucí pracovníci Equifaxu ze zřejmých důvodů prodat své akcie firmy. Ty v průběhu několika hodin po oznámení stačily spadnout ze 142 dolarů na 124, kde byly naposledy letos v lednu.
 
reklama
Nejnovější články
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli známky černočerné planety Astronomové našli známky černočerné planety
Hledat velice tmavé objekty ve vesmíru pochopitelně není nic snadného. Platí to jak pro černé díry, tak pro další objekty, jako je třeba planeta pohlcující téměř všechno viditelné světlo. O té budeme mluvit jako o WASP-12b. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů