www.svethardware.cz
>
>

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti

Equifax ohlásil obrovské narušení bezpečnosti
, , aktualita
Americká společnost Equifax má opravdu velký problém. Útočníci získali informace o 143 milionech jejích amerických zákazníků, přičemž uniklá data zahrnují i velice citlivé údaje o téměř polovině lidí v USA.reklama
Společnosti Experian, Equifax či TransUnion jsou hlavní americké úvěrové registry, přičemž právě Equifax drží informace o velké části americké populace. Nyní tato firma ohlásila velké narušení bezpečnosti svých systémů, z nichž útočníci vytáhli citlivé informace o celkem 143 milionech amerických občanů. Dle celkové populace 245 milionů lidí starších 18 let je to nějakých 58 procent a pokud budeme počítat všechny, pak je to 44 procent Američanů. Vedle nich se to také velice omezeně týká Britů a Kanaďanů. 
 
 
Samotná firma Equifax měla na tento velký průlom přijít už 29. července, přičemž mezi uniklé informace patří jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, adresy, informace z řidičských průkazů a také na 209 tisíc čísel kreditních karet nehledě na různé dokumenty s osobními informacemi o 182 tisících lidech. 
 
Hackeři přitom měli do systémů Equifax proniknout už v polovině května a vysávali z nich informace do konce července, kdy byl průnik zjištěn. Firma už ubezpečila, že nebyla ukradena žádná data z jejích klíčových databází, které obsahují informace o hodnocení kreditního rizika (credit score) a finanční historie. Nicméně databáze jmen, dat narození a dalších uvedených informací bohatě stačí pro krádež identity. 
 
Equifax na tento problém reagoval vytvořením stránky Equifax Security 2017, na níž si lidé mohou zkontrolovat, zda unikly i infomace o nich, ovšem takto tyto stránky aktuálně ještě nefungují a namísto jednoznačné odpovědi zájemce přesměrují na službu TrustedID Premiere. Z té se zájemce dle zdroje zprávy také nic nedozví a je vyzván, aby za týden dokončil registrační proces. Zatím se tak tato firma opravdu nepřetrhla, aby lidem umožnila alespoň zjistit, zda se jich tento problém týká, nebo ne. 
 
K tomu všemu můžeme dodat ještě jednu perličku. Agentura Bloomberg zjistila, že ještě před oznámením průlomu stačili tři vedoucí pracovníci Equifaxu ze zřejmých důvodů prodat své akcie firmy. Ty v průběhu několika hodin po oznámení stačily spadnout ze 142 dolarů na 124, kde byly naposledy letos v lednu.
 
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář