www.svethardware.cz
>
>
>
>

European Hardware Association: přes 60 % dotazovaných by si vybralo AMD

European Hardware Association: přes 60 % dotazovaných by si vybralo AMD
, , aktualita
European Hardware Association (EHA) se dotazovala více než deseti tisíc lidí na to, jaký procesor by si pořídili do svého nového desktopového počítače. Výsledek ukazuje, že většina by preferovala procesor od AMD.
K oblíbeným
reklama
European Hardware Association je organizace, kterou si vytvořilo celkem devět evropských hardwarových serverů, mezi něž patří KitGuru, SweClockers, Hardware.info, Lab 501 a další. Není tak divu, že nám právě server KitGuru přináší výsledky průzkumu, kterého ze zúčastnilo přes deset tisíc respondentů, ovšem je třeba říci a výsledky to i samy jasně říkají, že šlo především o technologické nadšence. 
 
 
 
Zajímavé je ovšem především to, že daný průzkum je dlouhodobý, respektive se jeho autoři dotazovali lidí už v roce 2017, pak v roce 2018 a letos rovnou dvakrát. Konkrétně tu pak máme informace o tom, kdo by si vybral jakou kombinaci procesoru od Intelu/AMD a grafiky od Intelu/AMD/NVIDIE. 
 
Je jasně vidět, že AMD ze poslední období vyrostlo a daleko více lidí než dříve by si vybralo jeho procesory, a to ovšem nepřekvapivě stále v kombinaci s grafikou firmy NVIDIA. Tato volba už nyní převažuje nad procesorem Intel s grafikou NVIDIA a na třetí pozici máme kombinaci CPU i GPU od AMD. O kombinaci procesoru Intel s Radeonem ovšem kupodivu má zájem jen naprosté minimum lidí a jde o srovnatelný počet se zájemci o sestavu s integrovanou grafikou, ať už od AMD či Intelu. Ale ono se ani není čemu divit, neboť ani výrobci počítačů obvykle nedávají dohromady Core s Radeony a je zažité, že k Intelu patří GeForce, což nám tento průzkum potvrzuje. 

Pro AMD je tu také pozitivní trend týkající se jeho GPU, jejichž obliba už postupně od roku 2018 v tomto průzkumu roste a na tom se bezesporu v poslední době podílejí především Radeony RX 5700 a RX 5700 XT. To je ostatně logické, protože jiné novinky AMD na volném PC trhu (stále ještě) nemá. Nicméně podílet se na tom mohou i klesající ceny grafik Polaris, zatímco novější Vegy už jsou paradoxně v podstatě mrtvé a téměř se nedají sehnat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala