www.svethardware.cz
>
>
>
>

European Hardware Association: přes 60 % dotazovaných by si vybralo AMD

European Hardware Association: přes 60 % dotazovaných by si vybralo AMD
, , aktualita
European Hardware Association (EHA) se dotazovala více než deseti tisíc lidí na to, jaký procesor by si pořídili do svého nového desktopového počítače. Výsledek ukazuje, že většina by preferovala procesor od AMD.
K oblíbeným
reklama
European Hardware Association je organizace, kterou si vytvořilo celkem devět evropských hardwarových serverů, mezi něž patří KitGuru, SweClockers, Hardware.info, Lab 501 a další. Není tak divu, že nám právě server KitGuru přináší výsledky průzkumu, kterého ze zúčastnilo přes deset tisíc respondentů, ovšem je třeba říci a výsledky to i samy jasně říkají, že šlo především o technologické nadšence. 
 
 
 
Zajímavé je ovšem především to, že daný průzkum je dlouhodobý, respektive se jeho autoři dotazovali lidí už v roce 2017, pak v roce 2018 a letos rovnou dvakrát. Konkrétně tu pak máme informace o tom, kdo by si vybral jakou kombinaci procesoru od Intelu/AMD a grafiky od Intelu/AMD/NVIDIE. 
 
Je jasně vidět, že AMD ze poslední období vyrostlo a daleko více lidí než dříve by si vybralo jeho procesory, a to ovšem nepřekvapivě stále v kombinaci s grafikou firmy NVIDIA. Tato volba už nyní převažuje nad procesorem Intel s grafikou NVIDIA a na třetí pozici máme kombinaci CPU i GPU od AMD. O kombinaci procesoru Intel s Radeonem ovšem kupodivu má zájem jen naprosté minimum lidí a jde o srovnatelný počet se zájemci o sestavu s integrovanou grafikou, ať už od AMD či Intelu. Ale ono se ani není čemu divit, neboť ani výrobci počítačů obvykle nedávají dohromady Core s Radeony a je zažité, že k Intelu patří GeForce, což nám tento průzkum potvrzuje. 

Pro AMD je tu také pozitivní trend týkající se jeho GPU, jejichž obliba už postupně od roku 2018 v tomto průzkumu roste a na tom se bezesporu v poslední době podílejí především Radeony RX 5700 a RX 5700 XT. To je ostatně logické, protože jiné novinky AMD na volném PC trhu (stále ještě) nemá. Nicméně podílet se na tom mohou i klesající ceny grafik Polaris, zatímco novější Vegy už jsou paradoxně v podstatě mrtvé a téměř se nedají sehnat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek