www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kdy už konečně přijdou Radeony RX 5500? Možná 12. prosince

Kdy už konečně přijdou Radeony RX 5500? Možná 12. prosince
, , aktualita
Obvykle sdílné AMD je v případě chystaných grafických karet Radeon RX 5500 naopak až nepříjemně mlčenlivé a nechává za sebe mluvit testy OEM grafik, které recenzenti vytáhli z prodávaných sestav. 
K oblíbeným
reklama
Osobně jsem čekal, že AMD uvede na trh konečné verze Radeonu RX 5500 pro volný prodej nedlouho poté, co NVIDIA začne prodávat GeForce GTX 1650 Super. Nyní už opravdu není na co čekat, tedy z hlediska konkurence. Může ale jít vytvoření dostatečných zásob, což by ostatně mohl být právě ten hlavní problém. Ostatně AMD vyslalo RX 5500 na trh nejdříve v počítačích Apple, a to s plnotučnými čipy Navi 14, jichž se na PC s velkou pravděpodobností nedočkáme. Vedle toho začaly být RX 5500 prodávány už také v OEM sestavách firmy HP a snad i jiných.
 
 
No a vzhledem k tomu, že RX 5500 nejspíše vtrhnou do teritoria karet RX 570/580/590, mohlo se čekat i na vyprázdnění skladů. Ostatně mnohé tyto modely už mizí ze skladových zásob obchodů a je to logické, protože od nových karet lze očekávat nižší cenu i spotřebu a celkově modernější nabídku. 
 
Dle ITHome by se Radeony RX 5500 měly prodávat od 12. prosince, i když osobně bych očekával, že se k tomu AMD rozhodne již 7. prosince, aby ještě jednou využila symbolické datum pro 7nm technologii. To se ale nakonec nemusí vylučovat, neboť 7. prosince by mohly být ohlášeny konečné specifikace a ceny s tím, že prodej začne o několik dní později. 
 
Dosud se také testovala jen 4GB verze RX 5500, ovšem pokud má jít o náhradu Polarisu, AMD by rozhodně mělo nabídnout i 8GB model. A my přitom stále nevíme, jaká nabídka to bude a zda se 4GB karta od 8GB opravdu odliší pouze kapacitou pamětí a snad i menšími rozdíly v taktech. 
 
Ostatně to, že RX 5500 pro maloobchod budou mít maximálně 1408 Stream procesorů a ne plných 1536, to jsou stále ještě nezaručené a neoficiální informace. Cena 4GB modelu bude nejspíše 150 USD, ale to ještě také uvidíme, přičemž za takovou částku by šlo o velice zajímavý produkt, neboť jde o cenu původní GeForce GTX 1650, která je sama nyní už těžko prodejná díky nástupu GTX 1650 Super. 
 
Pokud ale půjde o cenu vyšší než 150 dolarů, pak už to bude mít zvláště 4GB RX 5500 proti GTX 1650 Super velice těžké. Snad se tedy už konečně do dvou týdnů dočkáme rozuzlení a určitě by pro AMD bylo vhodnější, kdyby to bylo co nejdříve. Ostatně 12. prosinec už je skoro pozdě na nástup hardwaru pro předvánoční nákupní sezónu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala