www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kdy už konečně přijdou Radeony RX 5500? Možná 12. prosince

Kdy už konečně přijdou Radeony RX 5500? Možná 12. prosince
, , aktualita
Obvykle sdílné AMD je v případě chystaných grafických karet Radeon RX 5500 naopak až nepříjemně mlčenlivé a nechává za sebe mluvit testy OEM grafik, které recenzenti vytáhli z prodávaných sestav. 
K oblíbeným
reklama
Osobně jsem čekal, že AMD uvede na trh konečné verze Radeonu RX 5500 pro volný prodej nedlouho poté, co NVIDIA začne prodávat GeForce GTX 1650 Super. Nyní už opravdu není na co čekat, tedy z hlediska konkurence. Může ale jít vytvoření dostatečných zásob, což by ostatně mohl být právě ten hlavní problém. Ostatně AMD vyslalo RX 5500 na trh nejdříve v počítačích Apple, a to s plnotučnými čipy Navi 14, jichž se na PC s velkou pravděpodobností nedočkáme. Vedle toho začaly být RX 5500 prodávány už také v OEM sestavách firmy HP a snad i jiných.
 
 
No a vzhledem k tomu, že RX 5500 nejspíše vtrhnou do teritoria karet RX 570/580/590, mohlo se čekat i na vyprázdnění skladů. Ostatně mnohé tyto modely už mizí ze skladových zásob obchodů a je to logické, protože od nových karet lze očekávat nižší cenu i spotřebu a celkově modernější nabídku. 
 
Dle ITHome by se Radeony RX 5500 měly prodávat od 12. prosince, i když osobně bych očekával, že se k tomu AMD rozhodne již 7. prosince, aby ještě jednou využila symbolické datum pro 7nm technologii. To se ale nakonec nemusí vylučovat, neboť 7. prosince by mohly být ohlášeny konečné specifikace a ceny s tím, že prodej začne o několik dní později. 
 
Dosud se také testovala jen 4GB verze RX 5500, ovšem pokud má jít o náhradu Polarisu, AMD by rozhodně mělo nabídnout i 8GB model. A my přitom stále nevíme, jaká nabídka to bude a zda se 4GB karta od 8GB opravdu odliší pouze kapacitou pamětí a snad i menšími rozdíly v taktech. 
 
Ostatně to, že RX 5500 pro maloobchod budou mít maximálně 1408 Stream procesorů a ne plných 1536, to jsou stále ještě nezaručené a neoficiální informace. Cena 4GB modelu bude nejspíše 150 USD, ale to ještě také uvidíme, přičemž za takovou částku by šlo o velice zajímavý produkt, neboť jde o cenu původní GeForce GTX 1650, která je sama nyní už těžko prodejná díky nástupu GTX 1650 Super. 
 
Pokud ale půjde o cenu vyšší než 150 dolarů, pak už to bude mít zvláště 4GB RX 5500 proti GTX 1650 Super velice těžké. Snad se tedy už konečně do dvou týdnů dočkáme rozuzlení a určitě by pro AMD bylo vhodnější, kdyby to bylo co nejdříve. Ostatně 12. prosinec už je skoro pozdě na nástup hardwaru pro předvánoční nákupní sezónu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál
Virtuální verze série Formule E, která dočasně nahradila skutečné závody, zaznamenala první případ podvádění. Dopustil se ho německý jezdec, který za sebe nechal závodit profesionálního hráče esports, ale radost ze stupňů vítězů si moc dlouho neužil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář