www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA uvádí nové myši i klávesnice, které detekují přítomnost uživatele

EVGA uvádí nové myši i klávesnice, které detekují přítomnost uživatele
, , aktualita
Společnost EVGA si připravila nové produkty z řad herních klávesnic a myší, přičemž se dočkáme i nestandardních funkcí či prvků. Máme tu například i senzor, který bude detekovat přítomnost uživatele. 
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak jednak herní klávesnice EVGA Z20/Z15 Series a vedle nich myši EVGA X20/X17/X15, čili celkem pět nových produktů. Mezi nimi vyniká klávesnice Z20, která má právě pod klávesou Alt na pravé straně mezerníku zabudovaný tzv. Time of Flight (TOF) senzor. 
 
 
V podstatě jde ale jen o senzor, který detekuje přítomnost uživatele, čili tzv. proximity senzor, který tak stejně jako čidlo světla sleduje pohyb. Ovšem důležité je především to, k čemu klávesnice K20 tuto věc použije, a to k prý k uspávání, ale i k probouzení systému. 
 
 
Osobně bych tedy velice nerad, aby se mi počítač probouzel i v případě, kdy se jen přiblížím ke klávesnici. To se na jednu stranu dá jistě vyřešit časovačem, který funkci aktivuje jen po určité době, jenomže pokud bude tato prodleva až příliš dlouhá, daná funkce ztratí svůj smysl a možná by bylo lepší využít senzor ne pro probouzení a uspávání PC, ale spíše pro řízení podsvícení klávesnice. 
 
 
EVGA Z20 má vedle toho opto-mechanická tlačítka (Light Strike LK Optical Mechanical) se zdvihem jen 3 mm a odporem 45 G, dále pět samostatných programovatelných kláves, 3,5mm audio jack, RGB podsvícení a udávanou dotazovací frekvenci dokonce 4000 Hz. 
 
EVGA Z15 má stejně rychlé rozhraní, ale již čistě mechanická tlačítka Kailh se zdvihem 3,5 mm a odporem 40 gramů, čili oba modely mají relativně lehký stisk. Nenajdeme tu už samostatné programovatelné klávesy, ale zůstalo tu RGB podsvícení s diodou pod každou klávesou. Obě klávesnice ještě mají také multimediální funkce včetně ovladače hlasitosti ve stylu kolečka myši. 
 
Model Z20 přijde na 175 USD a Z15 dostal doporučenou cenu 130 USD a k oběma dostaneme ještě měkkou podložku pod zápěstí.
 
 
Nové herní myši EVGA X20, X17 a X15 se dělí na hi-end pár X20 a X17 a slabší kus X15. Od dvou lepší můžeme očekávat procesor Cortex-M33, který nabídne dokonce až 8kHz dotazovací frekvenci. Výrobce se chlubí, že jde o první myši na světě se třemi senzory, ovšem pohyb snímá vždy jen jeden (Pixart 3335 na X20 a Pixart 3389 na X17). Pak tu jsou ale dva další, které mají za úkol detekovat zvednutí myši nad podložku, a to nejspíše aby v takovém případě vypnuly snímání pohybu. Model X15 se svými bočními tlačítky bude určen spíše pro MMORPG či prostě pro hry/aplikace, kde takový příděl tlačítek navíc dokážeme využít. 
 
X17 přijde na 80 USD, X20 na 120 USD a cena X15 ještě nebyla uvedena. 
 
Zdroj: EVGA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala