www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA uvádí výkonné zdroje SuperNOVA G5, nástupce za G3

EVGA uvádí výkonné zdroje SuperNOVA G5, nástupce za G3
, , aktualita
Řadu SuperNOVA G3 z roku 2016 mají nahradit nové zdroje SuperNOVA G5 od společnosti EVGA, které se řadí spíše mezi ty výkonnější modely se slušnou účinností. Máme tu celkem čtyři modely na výběr.
K oblíbeným
reklama
SuperNOVA G5 Series tak na trhu nahradí starší sérii starou pár let a v porovnání s ní mají být nové zdroje menší, efektivnější, výkonnější i spolehlivější. Veškeré zdroje nové série mají certifikaci 80 Plus Gold, využívají DC-DC měnič, aktivní PFC a také "japonské kondenzátory nejvyšší možné kvality". 
 
 
K dispozici budou zdroje s výkonem 650, 750, 850 a 1000 W s celkovým modulárním designem, což se dalo vzhledem k předchůdcům očekávat. Veškeré kabely vedoucí k těmto zdrojům jsou tak odpojitelné, což může značně usnadnit stavbu počítačové sestavy nebo provádění změn v ní. A samozřejmě, díky možnosti zapojit jen ty kabely, které opravdu potřebujeme, nemusíme tolik řešit, kam je všechny dáme. 
 
 
Druhý uvedený obrázek nám ukazuje, jakou křivku účinnosti můžeme od těchto zdrojů očekávat. Pro nás pochopitelně platí bílé křivky odpovídající vstupnímu napětí 230 V a v takovém případě je účinnost jako obvykle vyšší. Stejně tak je běžné, že nejúčinnější jsou dané zdroje zhruba při poloviční zátěži, kdy dosahují, nebo i přesahují 92 %. Specifikace 80 Plus Gold jsou tak zde splněny i s rezervou. 
 
 
Na dalším obrázku nalezneme informace o kabelech a konektorech, jež tyto zdroje nabízejí. Co se týče jejich chlazení, to zajistí 135mm ventilátory s fluidními dynamickými ložisky. Ventilátory jsou tak větší než u série G3 a využívají také jisté režimy EVGA ECO Mode. 
 
EVGA na tyto novinky poskytuje desetiletou záruku a stanovuje ceny na 75, 80, 90 a 115 USD, ovšem počítaje slevu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře