www.svethardware.cz
>
>
>
>

Evropské komisi se nelíbí regionální omezování nabídky her nejen na Steamu

Evropské komisi se nelíbí regionální omezování nabídky her nejen na Steamu
, , aktualita
Evropská komise se zaměřila na distribuci her, a to nejen na Steamu, ale také firmami Capcom, ZeniMax a dalšími, které mají využívat regionální omezení prodejů svých her. Dané firmy tak zatím dostaly od EK upozornění. 
K oblíbeným
reklama
Evropská komise se tak zaměřila na praktiky prodejců her, které zahrnují regionální omezení jejich dostupnosti, přičemž to se může týkat prostě i toho, že hry mají v různých regionech různé ceny. Společnost Valve a pět dalších prodejců her tak dostali od Evropské komise zatím formální vznesení námitek, které poukazují na to, že firmy porušují pravidla. Vedle Valve jde jmenovitě o společnosti Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media a ZeniMax. 
 
 
Jedná se konkrétně o využívání aktivačních klíčů, které zabraňují využití her v jistých regionech a také o aktivní bránění tomu, aby si zákazníci koupili hru v těch členských státech, kde byla k dispozici levněji, pokud si svou vybranou hru vůbec koupit mohli. 
 
EK má k dispozici také příklady, a sice v případě Capcomu to byl Street Fighter V a Devil May Cry 5 a Zenimax pak jako mateřská společnost Bethesdy je zase zodpovědná za způsob distribuce her sérií Fallout a Doom. 
 
Komise poukazuje na myšlenku jednotného digitálního trhu v EU, dle nějž mají zákazníci právo kupovat a hrát hry bez ohledu na to, ve které ze členských zemí bydlí. Nikdo by jim neměl bránit v tom, aby si napříč státy EU hledali trh či prostě nabídku, která bude pro ně nejvýhodnější. 
 
Valve se proti tomu ohrazuje, že dle jeho informací jde o aktivační klíče, které umožňují si hru stáhnout ze Steamu a zákazníci je získali od třetí strany v rámci krabicových verzí. Jejich vydavatelé mají přitom v podmínkách právě to, aby šlo o klíče s regionálním omezením, což byl třeba právě případ krabicových verzí Street Fightera V. 
 
Doug Lombardi z firmy Valve také poukazuje na to, že to vše se týká jen malého počtu titulů, a to cca 3 procent. EK zase říká, že ony dohody mezi Valve a vydavateli jsou oboustranné, takže na způsobu distribuce musely souhlasit obě strany, a Valve tak nese svůj díl odpovědnosti. Na to Lombardi uvedl, že Steam se vidí spíše jako čistě distribuční platforma, která se zříká odpovědnosti za to, co a jak distribuuje. Zkrátka a dobře, vydavatel to tak chce a Steam mu nehodlá bránit a ani nechce nést odpovědnost. 
 
Adresáti námitek EK mají nyní možnost se s nimi seznámit a písemně na ně odpovědět a také si vyžádat slyšení. Pokud ale komise uzná, že byla zásadním způsobem porušena práva zákazníků, má možnost firmám udělit pokuty až do výše 10 % jejich celosvětového ročního obratu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář