www.svethardware.cz
>
>
>
>

Evropské komisi se nelíbí regionální omezování nabídky her nejen na Steamu

Evropské komisi se nelíbí regionální omezování nabídky her nejen na Steamu
, , aktualita
Evropská komise se zaměřila na distribuci her, a to nejen na Steamu, ale také firmami Capcom, ZeniMax a dalšími, které mají využívat regionální omezení prodejů svých her. Dané firmy tak zatím dostaly od EK upozornění. 
K oblíbeným
reklama
Evropská komise se tak zaměřila na praktiky prodejců her, které zahrnují regionální omezení jejich dostupnosti, přičemž to se může týkat prostě i toho, že hry mají v různých regionech různé ceny. Společnost Valve a pět dalších prodejců her tak dostali od Evropské komise zatím formální vznesení námitek, které poukazují na to, že firmy porušují pravidla. Vedle Valve jde jmenovitě o společnosti Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media a ZeniMax. 
 
 
Jedná se konkrétně o využívání aktivačních klíčů, které zabraňují využití her v jistých regionech a také o aktivní bránění tomu, aby si zákazníci koupili hru v těch členských státech, kde byla k dispozici levněji, pokud si svou vybranou hru vůbec koupit mohli. 
 
EK má k dispozici také příklady, a sice v případě Capcomu to byl Street Fighter V a Devil May Cry 5 a Zenimax pak jako mateřská společnost Bethesdy je zase zodpovědná za způsob distribuce her sérií Fallout a Doom. 
 
Komise poukazuje na myšlenku jednotného digitálního trhu v EU, dle nějž mají zákazníci právo kupovat a hrát hry bez ohledu na to, ve které ze členských zemí bydlí. Nikdo by jim neměl bránit v tom, aby si napříč státy EU hledali trh či prostě nabídku, která bude pro ně nejvýhodnější. 
 
Valve se proti tomu ohrazuje, že dle jeho informací jde o aktivační klíče, které umožňují si hru stáhnout ze Steamu a zákazníci je získali od třetí strany v rámci krabicových verzí. Jejich vydavatelé mají přitom v podmínkách právě to, aby šlo o klíče s regionálním omezením, což byl třeba právě případ krabicových verzí Street Fightera V. 
 
Doug Lombardi z firmy Valve také poukazuje na to, že to vše se týká jen malého počtu titulů, a to cca 3 procent. EK zase říká, že ony dohody mezi Valve a vydavateli jsou oboustranné, takže na způsobu distribuce musely souhlasit obě strany, a Valve tak nese svůj díl odpovědnosti. Na to Lombardi uvedl, že Steam se vidí spíše jako čistě distribuční platforma, která se zříká odpovědnosti za to, co a jak distribuuje. Zkrátka a dobře, vydavatel to tak chce a Steam mu nehodlá bránit a ani nechce nést odpovědnost. 
 
Adresáti námitek EK mají nyní možnost se s nimi seznámit a písemně na ně odpovědět a také si vyžádat slyšení. Pokud ale komise uzná, že byla zásadním způsobem porušena práva zákazníků, má možnost firmám udělit pokuty až do výše 10 % jejich celosvětového ročního obratu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář