www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD od Buffalo je menší než kreditka a váží 15 g

Externí SSD od Buffalo je menší než kreditka a váží 15 g
, , aktualita
Japonská společnost Buffalo představila miniaturní SSD, které nezabere vůbec žádné místo a přitom zvládne uchovávat až 960 GB dat. Externí disk se chlubí robustním provedením a umožňuje mimo jiné připojení k Macbooku či PS4.
K oblíbeným
reklama
Zájemci o externí SSD v kompaktním provedení mohou na trhu vybírat z několika modelů, jako je Samsung T5. V porovnání s novinkou Buffalo SSD-PSMU3 se ovšem stále jedná o obra, neboť externí SSD od japonského výrobce je na šířku a na výšku menší než vizitka nebo kreditní karta. S rozměry 33 x 9,5 x 59,5 mm a hmotností 15 g se jedná o nejmenší externí SSD v nabídce společnosti Buffalo. Tohoto drobečka si tak můžete vzít všude s sebou, přitom nezabere žádné místo.
 
 

Malý, ale robustní (a šikovný)

 
Spíše naopak hrozí kvůli malým rozměrům ztráta, což se dá vyřešit přidáním poutka – k tomuto účelu je disk vybaven praktickým otvorem.  Při návrhu byla důležitá odolnost, proto výrobce nový model pečlivě otestoval. Ani přes šest pádů na přední stranu, osm pádů na roh a dvanáct pádů na hranu (vždy z výšky přibližně 1,2 metru) nedošlo ke ztrátě dat a disk byl nadále v provozuschopném stavu, a to bez vnitřních poškození. Kromě toho zařízení prošlo certifikací dle standardu americké armády MIL-STD 810G.
 
 
Buffalo SSD-PSMU3 bude k dostání v kapacitách 120 GB, 250 GB, 480 GB a 960 GB. Výrobce uvádí maximální rychlost 430 MB/s, i když v reálu bude možná o něco nižší s ohledem na zvolené rozhraní. Disk se k jiným zařízením připojuje prostřednictvím konektoru microUSB (USB 3.2 Gen 1 Micro-B), do kterého lze připojit kabel USB Type-A nebo USB Type-C. Oba kabely se nacházejí v základním balení, takže v tomto ohledu nemusí zákazník nic řešit. Díky USB Type-C není problém připojit disk třeba k Macbooku nebo jiným zařízením, která už postrádají tradiční port USB.
 
 
K šifrování lze využít technologii Buffalo SecureLock Mobile2 založené na standardu AES-256, i když výrobce neupřesnil, zda tento model používá hardwarovou nebo softwarovou implementaci. Podpora technologie S.M.A.R.T umožňuje v kombinaci se softwarem Mimamori Signal otestovat zdraví disku a předpovídat jeho selhání. Výrobce potvrzuje kompatibilitu s Windows 10/8.1/7, MacOS 10.13-15 a Sony PlayStation 4.
 

Dostupnost a cena

 
Buffalo SSD-PSMU3 se začne japonském trhu prodávat od konce března, a to v bílé, modré a růžové barvě. Nejlevnější varianta s kapacitou 120 GB vyjde na 5 700 jenů (1 200 Kč bez DPH), naopak nejdražší disk s kapacitou 960 GB bude zájemce stát 22 300 jenů (4 800 Kč bez DPH). Dostupnost na mezinárodních trzích zatím nebyla potvrzena, ale pravděpodobné se jedná jen o otázku času. Na český trh se bohužel disky této značky dostanou jen okrajově, proto budou nejspíš zákazníci odkázáni na objednání např. z německého Amazonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek