www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD od Buffalo je menší než kreditka a váží 15 g

Externí SSD od Buffalo je menší než kreditka a váží 15 g
, , aktualita
Japonská společnost Buffalo představila miniaturní SSD, které nezabere vůbec žádné místo a přitom zvládne uchovávat až 960 GB dat. Externí disk se chlubí robustním provedením a umožňuje mimo jiné připojení k Macbooku či PS4.
K oblíbeným
reklama
Zájemci o externí SSD v kompaktním provedení mohou na trhu vybírat z několika modelů, jako je Samsung T5. V porovnání s novinkou Buffalo SSD-PSMU3 se ovšem stále jedná o obra, neboť externí SSD od japonského výrobce je na šířku a na výšku menší než vizitka nebo kreditní karta. S rozměry 33 x 9,5 x 59,5 mm a hmotností 15 g se jedná o nejmenší externí SSD v nabídce společnosti Buffalo. Tohoto drobečka si tak můžete vzít všude s sebou, přitom nezabere žádné místo.
 
 

Malý, ale robustní (a šikovný)

 
Spíše naopak hrozí kvůli malým rozměrům ztráta, což se dá vyřešit přidáním poutka – k tomuto účelu je disk vybaven praktickým otvorem.  Při návrhu byla důležitá odolnost, proto výrobce nový model pečlivě otestoval. Ani přes šest pádů na přední stranu, osm pádů na roh a dvanáct pádů na hranu (vždy z výšky přibližně 1,2 metru) nedošlo ke ztrátě dat a disk byl nadále v provozuschopném stavu, a to bez vnitřních poškození. Kromě toho zařízení prošlo certifikací dle standardu americké armády MIL-STD 810G.
 
 
Buffalo SSD-PSMU3 bude k dostání v kapacitách 120 GB, 250 GB, 480 GB a 960 GB. Výrobce uvádí maximální rychlost 430 MB/s, i když v reálu bude možná o něco nižší s ohledem na zvolené rozhraní. Disk se k jiným zařízením připojuje prostřednictvím konektoru microUSB (USB 3.2 Gen 1 Micro-B), do kterého lze připojit kabel USB Type-A nebo USB Type-C. Oba kabely se nacházejí v základním balení, takže v tomto ohledu nemusí zákazník nic řešit. Díky USB Type-C není problém připojit disk třeba k Macbooku nebo jiným zařízením, která už postrádají tradiční port USB.
 
 
K šifrování lze využít technologii Buffalo SecureLock Mobile2 založené na standardu AES-256, i když výrobce neupřesnil, zda tento model používá hardwarovou nebo softwarovou implementaci. Podpora technologie S.M.A.R.T umožňuje v kombinaci se softwarem Mimamori Signal otestovat zdraví disku a předpovídat jeho selhání. Výrobce potvrzuje kompatibilitu s Windows 10/8.1/7, MacOS 10.13-15 a Sony PlayStation 4.
 

Dostupnost a cena

 
Buffalo SSD-PSMU3 se začne japonském trhu prodávat od konce března, a to v bílé, modré a růžové barvě. Nejlevnější varianta s kapacitou 120 GB vyjde na 5 700 jenů (1 200 Kč bez DPH), naopak nejdražší disk s kapacitou 960 GB bude zájemce stát 22 300 jenů (4 800 Kč bez DPH). Dostupnost na mezinárodních trzích zatím nebyla potvrzena, ale pravděpodobné se jedná jen o otázku času. Na český trh se bohužel disky této značky dostanou jen okrajově, proto budou nejspíš zákazníci odkázáni na objednání např. z německého Amazonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů