www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD od Buffalo je menší než kreditka a váží 15 g

Externí SSD od Buffalo je menší než kreditka a váží 15 g
, , aktualita
Japonská společnost Buffalo představila miniaturní SSD, které nezabere vůbec žádné místo a přitom zvládne uchovávat až 960 GB dat. Externí disk se chlubí robustním provedením a umožňuje mimo jiné připojení k Macbooku či PS4.
K oblíbeným
reklama
Zájemci o externí SSD v kompaktním provedení mohou na trhu vybírat z několika modelů, jako je Samsung T5. V porovnání s novinkou Buffalo SSD-PSMU3 se ovšem stále jedná o obra, neboť externí SSD od japonského výrobce je na šířku a na výšku menší než vizitka nebo kreditní karta. S rozměry 33 x 9,5 x 59,5 mm a hmotností 15 g se jedná o nejmenší externí SSD v nabídce společnosti Buffalo. Tohoto drobečka si tak můžete vzít všude s sebou, přitom nezabere žádné místo.
 
 

Malý, ale robustní (a šikovný)

 
Spíše naopak hrozí kvůli malým rozměrům ztráta, což se dá vyřešit přidáním poutka – k tomuto účelu je disk vybaven praktickým otvorem.  Při návrhu byla důležitá odolnost, proto výrobce nový model pečlivě otestoval. Ani přes šest pádů na přední stranu, osm pádů na roh a dvanáct pádů na hranu (vždy z výšky přibližně 1,2 metru) nedošlo ke ztrátě dat a disk byl nadále v provozuschopném stavu, a to bez vnitřních poškození. Kromě toho zařízení prošlo certifikací dle standardu americké armády MIL-STD 810G.
 
 
Buffalo SSD-PSMU3 bude k dostání v kapacitách 120 GB, 250 GB, 480 GB a 960 GB. Výrobce uvádí maximální rychlost 430 MB/s, i když v reálu bude možná o něco nižší s ohledem na zvolené rozhraní. Disk se k jiným zařízením připojuje prostřednictvím konektoru microUSB (USB 3.2 Gen 1 Micro-B), do kterého lze připojit kabel USB Type-A nebo USB Type-C. Oba kabely se nacházejí v základním balení, takže v tomto ohledu nemusí zákazník nic řešit. Díky USB Type-C není problém připojit disk třeba k Macbooku nebo jiným zařízením, která už postrádají tradiční port USB.
 
 
K šifrování lze využít technologii Buffalo SecureLock Mobile2 založené na standardu AES-256, i když výrobce neupřesnil, zda tento model používá hardwarovou nebo softwarovou implementaci. Podpora technologie S.M.A.R.T umožňuje v kombinaci se softwarem Mimamori Signal otestovat zdraví disku a předpovídat jeho selhání. Výrobce potvrzuje kompatibilitu s Windows 10/8.1/7, MacOS 10.13-15 a Sony PlayStation 4.
 

Dostupnost a cena

 
Buffalo SSD-PSMU3 se začne japonském trhu prodávat od konce března, a to v bílé, modré a růžové barvě. Nejlevnější varianta s kapacitou 120 GB vyjde na 5 700 jenů (1 200 Kč bez DPH), naopak nejdražší disk s kapacitou 960 GB bude zájemce stát 22 300 jenů (4 800 Kč bez DPH). Dostupnost na mezinárodních trzích zatím nebyla potvrzena, ale pravděpodobné se jedná jen o otázku času. Na český trh se bohužel disky této značky dostanou jen okrajově, proto budou nejspíš zákazníci odkázáni na objednání např. z německého Amazonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář