www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook banuje bělošský nacionalismus a separatismus

Facebook banuje bělošský nacionalismus a separatismus
, , aktualita
Sociální síť Facebook v návaznosti na šíření nenávisti na svých stránkách zavede rozsáhlejší ban na takové příspěvky. Tentokrát už do zakázaných témat spadne i bělošský nacionalismus a separatismus.
K oblíbeným
reklama
Pomocí sociálních sítí se světem šíří spousta nenávisti a zejména Facebook je za umožnění zveřejňování nenávistných příspěvků velmi často kritizován. Korunu tomu nasadil útok na Novém Zálandu před dvěma týdny, kde bylo ve dvou mešitách zabito okolo 50 lidí a na Facebooku se objevil živý stream této události. Facebook sice už delší dobu odstraňuje nenávistné příspěvky, nicméně některá témata jako bělošský nacionalismus nebo separatismus měla stále zelenou. Dle Facebooku do takové kategorie mohou spadat i věci jako je jen obyčejná národní hrdost Američanů nebo Baskitský separatismus.
 
Facebook
 
V posledních třech měsících ale rozsáhlé diskuze s akademickou sférou potvrdily, že taková témata je v podstatě nemožné snadno oddělit od nenávistných příspěvků hovořících např. o nadřazenosti bílé rasy a komentářů organizovaných skupin šířících nenávist. Poněvadž je zde určitý překryv, Facebook se tak rozhodl, že rozšíří záběr toho, co jeho obsahovými filtry neprojde. Člověk tak sice bude moci i nadále vyjádřit národní hrdost, ale už ne podporu bělošství v daném státě nebo separatismu na základě barvy pleti.
 
Aby něco takového bylo možné, Facebook dále vylepšuje své algoritmy umělé inteligence a strojového učení, které by měly být schopné nedovolený obsah najít a smazat ještě dříve, než se publikuje. Součástí snahy bude i zabránění hledání takových příspěvků. Pokud tedy někdo bude chtít pomocí Facebooku vůbec hledat příspěvky o těchto tématech, bude místo toho odkázán na stránku Life After Hate. Zde se lidé dozví více o problémech spojených s bělošským nacionalismem a separatismem, přičemž sám web byl založen bývalým extrémistou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů