www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook banuje bělošský nacionalismus a separatismus

Facebook banuje bělošský nacionalismus a separatismus
, , aktualita
Sociální síť Facebook v návaznosti na šíření nenávisti na svých stránkách zavede rozsáhlejší ban na takové příspěvky. Tentokrát už do zakázaných témat spadne i bělošský nacionalismus a separatismus.
K oblíbeným
reklama
Pomocí sociálních sítí se světem šíří spousta nenávisti a zejména Facebook je za umožnění zveřejňování nenávistných příspěvků velmi často kritizován. Korunu tomu nasadil útok na Novém Zálandu před dvěma týdny, kde bylo ve dvou mešitách zabito okolo 50 lidí a na Facebooku se objevil živý stream této události. Facebook sice už delší dobu odstraňuje nenávistné příspěvky, nicméně některá témata jako bělošský nacionalismus nebo separatismus měla stále zelenou. Dle Facebooku do takové kategorie mohou spadat i věci jako je jen obyčejná národní hrdost Američanů nebo Baskitský separatismus.
 
Facebook
 
V posledních třech měsících ale rozsáhlé diskuze s akademickou sférou potvrdily, že taková témata je v podstatě nemožné snadno oddělit od nenávistných příspěvků hovořících např. o nadřazenosti bílé rasy a komentářů organizovaných skupin šířících nenávist. Poněvadž je zde určitý překryv, Facebook se tak rozhodl, že rozšíří záběr toho, co jeho obsahovými filtry neprojde. Člověk tak sice bude moci i nadále vyjádřit národní hrdost, ale už ne podporu bělošství v daném státě nebo separatismu na základě barvy pleti.
 
Aby něco takového bylo možné, Facebook dále vylepšuje své algoritmy umělé inteligence a strojového učení, které by měly být schopné nedovolený obsah najít a smazat ještě dříve, než se publikuje. Součástí snahy bude i zabránění hledání takových příspěvků. Pokud tedy někdo bude chtít pomocí Facebooku vůbec hledat příspěvky o těchto tématech, bude místo toho odkázán na stránku Life After Hate. Zde se lidé dozví více o problémech spojených s bělošským nacionalismem a separatismem, přičemž sám web byl založen bývalým extrémistou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord
Paměti DDR4 se nám tak poprvé dostaly nad hranici 7000 MHz, i když jde pochopitelně jen o efektivní takt, čili ten fyzický "jen" mírně překročil 3500 MHz. Povedlo se to díky pamětem Crucial Ballistix Max. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel opět testuje a útočí na výkon AMD: Tiger Lake vs. Renoir Intel opět testuje a útočí na výkon AMD: Tiger Lake vs. Renoir
Intel se opět jednou podělil s výsledky vlastních testů, v nichž srovnává výkony svých procesorů s procesory firmy AMD a tentokrát jde o to, že dle výsledků má v případě provozu notebooků s Ryzeny na baterie povážlivě klesat výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů