www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook banuje bělošský nacionalismus a separatismus

Facebook banuje bělošský nacionalismus a separatismus
, , aktualita
Sociální síť Facebook v návaznosti na šíření nenávisti na svých stránkách zavede rozsáhlejší ban na takové příspěvky. Tentokrát už do zakázaných témat spadne i bělošský nacionalismus a separatismus.
K oblíbeným
reklama
Pomocí sociálních sítí se světem šíří spousta nenávisti a zejména Facebook je za umožnění zveřejňování nenávistných příspěvků velmi často kritizován. Korunu tomu nasadil útok na Novém Zálandu před dvěma týdny, kde bylo ve dvou mešitách zabito okolo 50 lidí a na Facebooku se objevil živý stream této události. Facebook sice už delší dobu odstraňuje nenávistné příspěvky, nicméně některá témata jako bělošský nacionalismus nebo separatismus měla stále zelenou. Dle Facebooku do takové kategorie mohou spadat i věci jako je jen obyčejná národní hrdost Američanů nebo Baskitský separatismus.
 
Facebook
 
V posledních třech měsících ale rozsáhlé diskuze s akademickou sférou potvrdily, že taková témata je v podstatě nemožné snadno oddělit od nenávistných příspěvků hovořících např. o nadřazenosti bílé rasy a komentářů organizovaných skupin šířících nenávist. Poněvadž je zde určitý překryv, Facebook se tak rozhodl, že rozšíří záběr toho, co jeho obsahovými filtry neprojde. Člověk tak sice bude moci i nadále vyjádřit národní hrdost, ale už ne podporu bělošství v daném státě nebo separatismu na základě barvy pleti.
 
Aby něco takového bylo možné, Facebook dále vylepšuje své algoritmy umělé inteligence a strojového učení, které by měly být schopné nedovolený obsah najít a smazat ještě dříve, než se publikuje. Součástí snahy bude i zabránění hledání takových příspěvků. Pokud tedy někdo bude chtít pomocí Facebooku vůbec hledat příspěvky o těchto tématech, bude místo toho odkázán na stránku Life After Hate. Zde se lidé dozví více o problémech spojených s bělošským nacionalismem a separatismem, přičemž sám web byl založen bývalým extrémistou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková