www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook brzy vypustí satelity pro globální internet

Facebook brzy vypustí satelity pro globální internet
, , aktualita
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
reklama
Společnost Facebook se už nějakou dobu snaží přijít se systémem globálního internetu zejména pro chudé země (obecně tam, kde je nulový nebo jen velmi špatný signál). V minulosti to vypadalo na šíření signálu pomocí speciálních dronů, nyní to vypadá na klasické satelity na nízké orbitě. Mělo by se tak stát na základě informací serveru Wired, který získal informace od FCC (Federal Communications Commission) na základě e-mailů odkazujících se na právo na svobodný přístup k informacím i díky komunikaci se samotným Facebookem.
 
Facebook logo
 
Podle těchto informací by se nový systém měl jmenovat Athena a nemělo by jít o hudbu vzdálené budoucnosti, neboť se hovoří už o začátku roku 2019. Facebook se zatím projektem příliš nechlubí, žádosti na FCC byly podány pod jménem PointView Tech LLC. Připomeňme, že o podobný projekt se snaží i SpaceX pod jménem Starlink. Předpokládá se, že internetové připojení Facebooku bude zdarma a platit se bude zobrazovanou reklamou v aplikacích tohoto gigantu.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek