www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook brzy vypustí satelity pro globální internet

Facebook brzy vypustí satelity pro globální internet
, , aktualita
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
Společnost Facebook se už nějakou dobu snaží přijít se systémem globálního internetu zejména pro chudé země (obecně tam, kde je nulový nebo jen velmi špatný signál). V minulosti to vypadalo na šíření signálu pomocí speciálních dronů, nyní to vypadá na klasické satelity na nízké orbitě. Mělo by se tak stát na základě informací serveru Wired, který získal informace od FCC (Federal Communications Commission) na základě e-mailů odkazujících se na právo na svobodný přístup k informacím i díky komunikaci se samotným Facebookem.
 
Facebook logo
 
Podle těchto informací by se nový systém měl jmenovat Athena a nemělo by jít o hudbu vzdálené budoucnosti, neboť se hovoří už o začátku roku 2019. Facebook se zatím projektem příliš nechlubí, žádosti na FCC byly podány pod jménem PointView Tech LLC. Připomeňme, že o podobný projekt se snaží i SpaceX pod jménem Starlink. Předpokládá se, že internetové připojení Facebooku bude zdarma a platit se bude zobrazovanou reklamou v aplikacích tohoto gigantu.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek