www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook brzy vypustí satelity pro globální internet

Facebook brzy vypustí satelity pro globální internet
, , aktualita
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
Společnost Facebook se už nějakou dobu snaží přijít se systémem globálního internetu zejména pro chudé země (obecně tam, kde je nulový nebo jen velmi špatný signál). V minulosti to vypadalo na šíření signálu pomocí speciálních dronů, nyní to vypadá na klasické satelity na nízké orbitě. Mělo by se tak stát na základě informací serveru Wired, který získal informace od FCC (Federal Communications Commission) na základě e-mailů odkazujících se na právo na svobodný přístup k informacím i díky komunikaci se samotným Facebookem.
 
Facebook logo
 
Podle těchto informací by se nový systém měl jmenovat Athena a nemělo by jít o hudbu vzdálené budoucnosti, neboť se hovoří už o začátku roku 2019. Facebook se zatím projektem příliš nechlubí, žádosti na FCC byly podány pod jménem PointView Tech LLC. Připomeňme, že o podobný projekt se snaží i SpaceX pod jménem Starlink. Předpokládá se, že internetové připojení Facebooku bude zdarma a platit se bude zobrazovanou reklamou v aplikacích tohoto gigantu.
 
Zdroj: wired.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek