www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook kupuje GIPHY, chce ho ještě více integrovat

Facebook kupuje GIPHY, chce ho ještě více integrovat
, , aktualita
Facebook opět nakupoval a tentokrát šlo o projekt GIPHY. Ten nabízí spoustu různých animovaných GIFů a nálepek, které lidé obvyklé vkládají ke svým příspěvkům na diskuzních fórech. Často právě na Facebooku a jeho službách.
K oblíbeným
reklama
Společnost Facebook pohltila už spoustu projektů a nyní tu máme další z nich. Odkoupila GIPHY, který nabízí animované GIFy a nálepky pro vkládání do konverzací. Ostatně Facebook je těchto animací plný a sama společnost říká, že služby Facebooku tvoří polovinu provozu celého GIPHY. Jeho odkoupení tak bylo vcelku logickým krokem.
 
Logo GIPHY
 
Hovoří se o dalším prohloubení integrace se službami Facebooku a především Instagramem, který je čtvrtinou provozu celého GIPHY (tedy polovinou toho, k čemu ho využívá celý Facebook). Vedle Instagramu se u služeb společnosti používá na samotném Facebooku (sociální síti), Messengeru i WhatsAppu. Společnost Facebook si od nákupu slibuje ještě lepší provázání se Stories a Direct např. co se vyhledávání týče. GIPHY bude nadále fungovat jako externí knihovna se stejným API, které bude nadále přístupné i jiným vývojářům stejně jako doposud.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry
ARM vyvíjí procesory nejen pro mobilní sféru, ale také pro serverové nasazení, kde lákají především svou nízkou spotřebou. V nové roadmapě najdeme čipy Neoverse V1 s vysokým výkonem a N2 s až 192 jádry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko
Redox-flow akumulátorové baterie nejsou zdaleka něčím novým. Teprve v poslední době to však vypadá, že by se jejich využití mohlo více rozšířit. Nový výzkum z Německa řeší jak ekologii, tak i odolnost vůči vysokým teplotám.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů