www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook má zase průšvih, unikla data 419 milionů lidí

Facebook má zase průšvih, unikla data 419 milionů lidí
, , aktualita
Průšvihy sociální sítě Facebook asi jen tak neskončí. Nyní se našla volně se povalující  databáze obsahující údaje 419 milionů uživatelů této sociální sítě. Zatím není jasné, proč byla data takto přístupná.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Facebook má jeden bezpečnostní průšvih za druhým a nyní byl objeven další. Na internetu se totiž našla databáze uživatelů Facebooků, která čítala záznamy 419 milionů lidí. Pokud jde o ona data, šlo především o Facebook ID a telefonní čísla, v některých případech šlo i o pohlaví a zemi. Server s databází našel bezpečnostní výzkumník Sanyam Jain, přičemž nešlo o počítač, který by vlastnil samotný Facebook.
 
Facebook logo
 
Proto je nyní otázkou, kde se vlastně tato databáze na internetu vzala, kdo je jejím autorem, za jakým účelem vznikla a jak se vlastně podařilo dát dokupy tolik informací. Server nebyl chráněn heslem, takže k němu mohl mít kdokoli přístup, kdo se něco takto odkrytého snažil najít. Po kontaktování poskytovatele prostoru na serveru byla databáze z internetu stažena. 
 
Vypadá to, že databáze je staršího data a vznikla ještě před skandálem s Cambridge Analytica. V jeho důsledku také Facebook zrušil možnost hledání uživatelů podle jejich telefonního čísla. Toto potvrdil mluvčí Facebooku Jay Nancarrow, který zároveň dodal, že není patrné jakékoli kompromitování účtů uživatelů Facebooku v důsledku tohoto úniku. Zároveň ještě řekl, že v databázi bylo hodně duplikátů a skutečný počet záznamů není 419 milionů, ale jen okolo 200 milionů. No, ale ani to není málo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů