www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook má zase průšvih, unikla data 419 milionů lidí

Facebook má zase průšvih, unikla data 419 milionů lidí
, , aktualita
Průšvihy sociální sítě Facebook asi jen tak neskončí. Nyní se našla volně se povalující  databáze obsahující údaje 419 milionů uživatelů této sociální sítě. Zatím není jasné, proč byla data takto přístupná.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Facebook má jeden bezpečnostní průšvih za druhým a nyní byl objeven další. Na internetu se totiž našla databáze uživatelů Facebooků, která čítala záznamy 419 milionů lidí. Pokud jde o ona data, šlo především o Facebook ID a telefonní čísla, v některých případech šlo i o pohlaví a zemi. Server s databází našel bezpečnostní výzkumník Sanyam Jain, přičemž nešlo o počítač, který by vlastnil samotný Facebook.
 
Facebook logo
 
Proto je nyní otázkou, kde se vlastně tato databáze na internetu vzala, kdo je jejím autorem, za jakým účelem vznikla a jak se vlastně podařilo dát dokupy tolik informací. Server nebyl chráněn heslem, takže k němu mohl mít kdokoli přístup, kdo se něco takto odkrytého snažil najít. Po kontaktování poskytovatele prostoru na serveru byla databáze z internetu stažena. 
 
Vypadá to, že databáze je staršího data a vznikla ještě před skandálem s Cambridge Analytica. V jeho důsledku také Facebook zrušil možnost hledání uživatelů podle jejich telefonního čísla. Toto potvrdil mluvčí Facebooku Jay Nancarrow, který zároveň dodal, že není patrné jakékoli kompromitování účtů uživatelů Facebooku v důsledku tohoto úniku. Zároveň ještě řekl, že v databázi bylo hodně duplikátů a skutečný počet záznamů není 419 milionů, ale jen okolo 200 milionů. No, ale ani to není málo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala