www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook mění své logo, chce odlišit firmu a sociální síť

Facebook mění své logo, chce odlišit firmu a sociální síť
, , aktualita
Facebook už dávno není jen sociální sítí. Dnes má pod sebou i WhatsApp, Instagram, Oculus, Calibru a další firmy, které poslední dobou přidaly dovětek "from Facebook". Mateřská společnost zastřešující všechny tyto služby tak dostává nové jednoduché logo.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Facebook je tu s námi už nějaký ten pátek, je to zhruba 15 let. Za tu dobu na sebe nabalila mnoho dalších firem a portfolio společnosti Facebook se tak značně rozšířilo. Vedle stejnojmenné sociální sítě je to i další síť Instagram, aplikace WhatsApp, společnost Oculus, služby Workplace, Portal a nově založená Calibra. Aby bylo jasné, kdo tyto služby vlastně vytváří, dostaly poslední dobou přídomek "from Facebook".
 
Facebook logo
 
Nejsem si však jistý, zda to při tom kvantu skandálů Facebooku není spíše kontraproduktivní. Facebook ale zároveň chce lépe odlišit firmu jako takovou a sociální síť pod ní spadající. Nové logo je extrémně jednoduché, je tvořeno pouze nápisem FACEBOOK v různých barvách. Během následujících týdnů by se nové logo mělo začít používat v produktech společnosti, marketingových materiálech i webu společnosti. Mateřská společnost dokonce zvažovala i přejmenování, ale z toho nakonec sešlo. Připomeňme to, že např. v případě Googlu dostala mateřská společnost jiné jméno, Alphabet.
 
From Facebook
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Včera, aktualita, Jan Vítek