www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře

Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
, , aktualita
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
K oblíbeným
reklama
Zvláště poslední jmenovaná záležitost je v případě VR headsetů velice důležitá, protože v případě první generace bylo zvláště otravné zdlouhavé zprovoznění a nastavení. Nešlo si prostě jen headset narazit na hlavu a začít používat, ale to by měl Oculus Rift S podstatně zlepšit. 
 
 
Stejně tak se bude velice hodit vyšší rozlišení a doufejme značně redukovaný roletový efekt, který je s tím spojený. Rozlišení motající se kolem Full HD určené pro obě oči dohromady je prostě málo, ale Facebook jaksi zatím ještě nepovažoval za důležité nám sdělit, jaké toto rozlišení bude. Navíc se dozvídáme, že namísto panelů typu OLED se dočkáme LCD, a to navíc se sníženou maximální obnovovací frekvencí z 90 na 80 Hz. 
 
 
Sledování polohy a pohybu headsetu zařídí moderní technologie Oculus Insight, která zajistí, že nebudeme ve svém okolí rozmisťovat žádné okolní senzory. Vše zajistí samotný headset a jisté algoritmy zpracovávající obraz z integrovaných kamer, a to samozřejmě v reálném čase. Zda to bude nějak výrazně zatěžovat procesor, to se teprve ukáže, ale bylo by ještě celkem rozumné, kdyby na to padlo jedno jeho jádro. 
 
 
Přepracovány byly také ruční polohové ovladače Oculus Touch, a to právě i s ohledem na systém sledování pohybu a pozice ze samotného headsetu. Na designu headsetu mimochodem s Facebookem spolupracovalo také Lenovo a zpětnou vazbou přišel herní tým Lenovo Legion. Šlo o zajištění co nejlepšího rozvržení váhy a odstínění okolního světla vnikajícího do vnitřku brýlí. 
 
Headset i nadále bude muset využívat kabel, ale aspoň to bude pouze jeden, přičemž samotný headset bude mít sluchátkový jack, takže samotná sluchátka si můžeme vybrat sami. Firma také vydala seznam doporučených specifikací, který je ale samozřejmě pouze obecný, ale překvapivě není nijak krvavý, ale to je samozřejmě i výsledek snahy přiblížit virtuální realitu masám. Ostatně karta s výkonem GTX 1060 je obecně považována spíše za minimum. 
 
Oculus Rift S přijde na trh někdy na jaře s cenou 399 USD. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková