www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře

Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
, , aktualita
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
K oblíbeným
reklama
Zvláště poslední jmenovaná záležitost je v případě VR headsetů velice důležitá, protože v případě první generace bylo zvláště otravné zdlouhavé zprovoznění a nastavení. Nešlo si prostě jen headset narazit na hlavu a začít používat, ale to by měl Oculus Rift S podstatně zlepšit. 
 
 
Stejně tak se bude velice hodit vyšší rozlišení a doufejme značně redukovaný roletový efekt, který je s tím spojený. Rozlišení motající se kolem Full HD určené pro obě oči dohromady je prostě málo, ale Facebook jaksi zatím ještě nepovažoval za důležité nám sdělit, jaké toto rozlišení bude. Navíc se dozvídáme, že namísto panelů typu OLED se dočkáme LCD, a to navíc se sníženou maximální obnovovací frekvencí z 90 na 80 Hz. 
 
 
Sledování polohy a pohybu headsetu zařídí moderní technologie Oculus Insight, která zajistí, že nebudeme ve svém okolí rozmisťovat žádné okolní senzory. Vše zajistí samotný headset a jisté algoritmy zpracovávající obraz z integrovaných kamer, a to samozřejmě v reálném čase. Zda to bude nějak výrazně zatěžovat procesor, to se teprve ukáže, ale bylo by ještě celkem rozumné, kdyby na to padlo jedno jeho jádro. 
 
 
Přepracovány byly také ruční polohové ovladače Oculus Touch, a to právě i s ohledem na systém sledování pohybu a pozice ze samotného headsetu. Na designu headsetu mimochodem s Facebookem spolupracovalo také Lenovo a zpětnou vazbou přišel herní tým Lenovo Legion. Šlo o zajištění co nejlepšího rozvržení váhy a odstínění okolního světla vnikajícího do vnitřku brýlí. 
 
Headset i nadále bude muset využívat kabel, ale aspoň to bude pouze jeden, přičemž samotný headset bude mít sluchátkový jack, takže samotná sluchátka si můžeme vybrat sami. Firma také vydala seznam doporučených specifikací, který je ale samozřejmě pouze obecný, ale překvapivě není nijak krvavý, ale to je samozřejmě i výsledek snahy přiblížit virtuální realitu masám. Ostatně karta s výkonem GTX 1060 je obecně považována spíše za minimum. 
 
Oculus Rift S přijde na trh někdy na jaře s cenou 399 USD. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Včera, aktualita, Jan Vítek