www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře

Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
, , aktualita
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
K oblíbeným
reklama
Zvláště poslední jmenovaná záležitost je v případě VR headsetů velice důležitá, protože v případě první generace bylo zvláště otravné zdlouhavé zprovoznění a nastavení. Nešlo si prostě jen headset narazit na hlavu a začít používat, ale to by měl Oculus Rift S podstatně zlepšit. 
 
 
Stejně tak se bude velice hodit vyšší rozlišení a doufejme značně redukovaný roletový efekt, který je s tím spojený. Rozlišení motající se kolem Full HD určené pro obě oči dohromady je prostě málo, ale Facebook jaksi zatím ještě nepovažoval za důležité nám sdělit, jaké toto rozlišení bude. Navíc se dozvídáme, že namísto panelů typu OLED se dočkáme LCD, a to navíc se sníženou maximální obnovovací frekvencí z 90 na 80 Hz. 
 
 
Sledování polohy a pohybu headsetu zařídí moderní technologie Oculus Insight, která zajistí, že nebudeme ve svém okolí rozmisťovat žádné okolní senzory. Vše zajistí samotný headset a jisté algoritmy zpracovávající obraz z integrovaných kamer, a to samozřejmě v reálném čase. Zda to bude nějak výrazně zatěžovat procesor, to se teprve ukáže, ale bylo by ještě celkem rozumné, kdyby na to padlo jedno jeho jádro. 
 
 
Přepracovány byly také ruční polohové ovladače Oculus Touch, a to právě i s ohledem na systém sledování pohybu a pozice ze samotného headsetu. Na designu headsetu mimochodem s Facebookem spolupracovalo také Lenovo a zpětnou vazbou přišel herní tým Lenovo Legion. Šlo o zajištění co nejlepšího rozvržení váhy a odstínění okolního světla vnikajícího do vnitřku brýlí. 
 
Headset i nadále bude muset využívat kabel, ale aspoň to bude pouze jeden, přičemž samotný headset bude mít sluchátkový jack, takže samotná sluchátka si můžeme vybrat sami. Firma také vydala seznam doporučených specifikací, který je ale samozřejmě pouze obecný, ale překvapivě není nijak krvavý, ale to je samozřejmě i výsledek snahy přiblížit virtuální realitu masám. Ostatně karta s výkonem GTX 1060 je obecně považována spíše za minimum. 
 
Oculus Rift S přijde na trh někdy na jaře s cenou 399 USD. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek