www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook předal info o ruských reklamách během voleb prezidenta USA

Facebook předal info o ruských reklamách během voleb prezidenta USA
, , aktualita
Už pěkně dlouhou dobu se spekuluje o tom, jak velkou roli měli Rusové na výsledku posledních prezidentských volbách v USA. Facebook byl tak nyní přinucen poskytnout detaily o reklamách, u kterých je podezření na vazbu na ruské organizace.
K oblíbeným
reklama
Poslední prezidentské volby v USA rozhodně nebyly klidné a vítězství Donalda Trumpa mnozí nesou dost nelibě. Spolu s tím se hodně spekuluje o tom, jak moc byli do výsledků voleb zapleteni Rusové. Tyto vlivy se už nějaký ten pátek vyšetřují a jednou ze společností, která je v hledáčku amerických úřadů, je i sociální síť Facebook. V minulém týdnu nebyl Facebook Senátu moc nápomocný, nicméně tento týden obdržel oficiální příkaz, kvůli kterému musel poskytnout více detailů o reklamách, které měly mít na svědomí ruské organizace.
 
Facebook logo
 
Konkrétně šlo o zvláštního prokurátora Roberta Muellera, jehož tým má nyní tato pro Facebook hodně citlivá data. Podle původních informací z minulého týdne mělo jít o 3000-5000 reklam v hodnotě okolo 100-150 tisíc dolarů, které měly běžet od června 2015 a jejichž původ se předpokládal z falešných účtů z Ruska. O moc více informací se ale americké úřady nedozvěděly.
 
Nyní se vyšetřovatelský tým díky příkazu dostal k podrobnějším údajům o reklamách, na koho byly cíleny a kdo přesněji je vlastně zakoupil. To by mělo dopomoci se dopátrat ke skutečným zdrojům. Stopy mají vést do Petrohradu do ruské trolí farmy Internet Reasearch Agency, to se ale zatím nepotvrdilo a je předmětem vyšetřování. I proto se předpokládá, že podobné příkazy poputují i k dalším sociálním sítím a médiím, která zobrazovala podezřelé reklamy. Mezi jinými se hodně mluví např. o Twitteru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
MSI prozradilo datum vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh MSI prozradilo datum vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh
Společnost MSI pochopitelně nevyzvonila datum s informací, že v daný den máme očekávat vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh. Informovala o tom, kdy bude k dispozici sada pro instalaci chladičů Coreliquid na LGA 1700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek