www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook spouští celosvětově systém prevence sebevražd

Facebook spouští celosvětově systém prevence sebevražd
, , aktualita
Sociální síť spouští v dalších zemích systém pro označení příspěvků, které vzbuzují podezření z myšlenek na sebevraždu jejich autora. Cílem je zjistit tyto tendence a takovým lidem nabídnout pomoc při řešení jejich problému.
K oblíbeným
reklama
V minulém roce spustila sociální síť Facebook nový systém označování příspěvků, které napovídají, že s jeho autorem není něco v pořádku a mohl by mít myšlenky na ublížení si či dokonce sebevraždu. Počátkem letošního roku se systém rozjel i v Británii a nyní je spuštěn ve všech jazykových mutacích. Facebook tak sehnal potřebné organizace, které mohou zajistit pomoc a podporu.


Facebook Safety


Jde v podstatě o to, že uživatel bude mít možnost označit příspěvek někoho jiného za podezřelý a Facebook pak takovému uživateli nabídne pomoc při řešení problému. Jde např. o připomenutí, že může kontaktovat nějakého přítele, nabídka kontaktu na tísňovou linku nebo zobrazení tipů a jiné podpory. Ve Facebooku jsou trvale přítomny týmy, které tato hlášení analyzují a prioritizují. Přesto sociální síť doporučuje přímo kontaktovat pomoc.

Zdroj: facebook.com
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů