Facebook tvoří AI pro Minecraft, neboť v něm se dobře trénuje

Facebook tvoří AI pro Minecraft, neboť v něm se dobře trénuje
, , aktualita
Facebook se rozhodl využít světoznámou hru Minecraft jako prostředí pro trénink své nové umělé inteligence. Jde přitom o obecnou AI, která může posloužit jako virtuální asistent ve stylu Cortany či Siri. 
K oblíbeným
reklama
Výzkumníci Facebooku se tak v tomto případě nezaměřili na vývoj umělé inteligence, která bude extrémně dobrá a výkonná jen v jednom a úzkém zaměření, třeba v rozpoznávání bradavek světoznámých celebrit. Jde o tzv. generalist AI, čili obecnou AI, která nebude asi v ničem opravdu vynikat, ale zase toho zvládne mnoho s uspokojivými výsledky. 
 
 
A že půjde o virtuálního asistenta, pak takový musí být schopen přijímat ústně zadávané příkazy s využitím běžné mluvy, musí počítat s dialogem a také případným upřesněním zadání. Dále takový asistent musí být schopen využívat běžné aplikace pro získávání dat či provádění úkolů, přičemž nic z toho ještě nefunguje k plné spokojenosti. 
 
Jde třeba o funkci pro porozumění běžné mluvě (Natural Language Understanding - NLU), která je stále zkostnatělá a omezená na jisté předem předpokládaná témata. Zkrátka jde o to, že s takovou AI si zatím ještě volně nepokecáme a ona nebude schopna splnit skutečně vše, co jí zadáme a čemu porozumí a bude mít na to prostředky. 
 
Ovšem proč si výzkumníci pro vylepšování své AI vybrali zrovna Minecraft? Zvláště proto, že nabízí vhodné možnosti z hlediska prováděných úkonů, na nichž se dá otestovat NLU a dále pak příležitosti pro interakci mezi AI a lidmi. Výzkumná AI fungující ve světě Minecraftu by tak měla být schopna přijímat ústní příkazy (především ve formě dialogu) a ty pak splnit, takže může jít třeba o sběr materiálu, tvorbu věcí, stavbu či boj. Důraz bude také kladen na rozpoznání zpětné vazby od lidského hráče, který tak umělé inteligenci řekne, zda svůj úkol splnila dobře, nebo ne.
 
AI také bude schopna lidské hráče pozorovat a od nich se přímo učit nebo se jich zeptat na doplňující informace. Člověk tak může poznamenat, že ten právě stavěný dům je příliš malý nebo že nechce okno přímo uprostřed stěny a AI by na to měla být schopna adekvátně reagovat. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek