Facebook tvoří AI pro Minecraft, neboť v něm se dobře trénuje

Facebook tvoří AI pro Minecraft, neboť v něm se dobře trénuje
, , aktualita
Facebook se rozhodl využít světoznámou hru Minecraft jako prostředí pro trénink své nové umělé inteligence. Jde přitom o obecnou AI, která může posloužit jako virtuální asistent ve stylu Cortany či Siri. 
K oblíbeným
reklama
Výzkumníci Facebooku se tak v tomto případě nezaměřili na vývoj umělé inteligence, která bude extrémně dobrá a výkonná jen v jednom a úzkém zaměření, třeba v rozpoznávání bradavek světoznámých celebrit. Jde o tzv. generalist AI, čili obecnou AI, která nebude asi v ničem opravdu vynikat, ale zase toho zvládne mnoho s uspokojivými výsledky. 
 
 
A že půjde o virtuálního asistenta, pak takový musí být schopen přijímat ústně zadávané příkazy s využitím běžné mluvy, musí počítat s dialogem a také případným upřesněním zadání. Dále takový asistent musí být schopen využívat běžné aplikace pro získávání dat či provádění úkolů, přičemž nic z toho ještě nefunguje k plné spokojenosti. 
 
Jde třeba o funkci pro porozumění běžné mluvě (Natural Language Understanding - NLU), která je stále zkostnatělá a omezená na jisté předem předpokládaná témata. Zkrátka jde o to, že s takovou AI si zatím ještě volně nepokecáme a ona nebude schopna splnit skutečně vše, co jí zadáme a čemu porozumí a bude mít na to prostředky. 
 
Ovšem proč si výzkumníci pro vylepšování své AI vybrali zrovna Minecraft? Zvláště proto, že nabízí vhodné možnosti z hlediska prováděných úkonů, na nichž se dá otestovat NLU a dále pak příležitosti pro interakci mezi AI a lidmi. Výzkumná AI fungující ve světě Minecraftu by tak měla být schopna přijímat ústní příkazy (především ve formě dialogu) a ty pak splnit, takže může jít třeba o sběr materiálu, tvorbu věcí, stavbu či boj. Důraz bude také kladen na rozpoznání zpětné vazby od lidského hráče, který tak umělé inteligenci řekne, zda svůj úkol splnila dobře, nebo ne.
 
AI také bude schopna lidské hráče pozorovat a od nich se přímo učit nebo se jich zeptat na doplňující informace. Člověk tak může poznamenat, že ten právě stavěný dům je příliš malý nebo že nechce okno přímo uprostřed stěny a AI by na to měla být schopna adekvátně reagovat. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů