reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Facebook zakázal reklamy na kryptoměny, ICO a další

31.1.2018, Milan Šurkala, aktualita
Facebook zakázal reklamy na kryptoměny, ICO a další
Facebook vyhlásil válku nejen falešným zprávám, ale také kryptoměnám. Nechce, aby se jeho uživatelé nachytali na nejrůznější akce s nimi spojené, a tak se rozhodl zakázat reklamy na kryptoměny, burzy nebo ICO.
Sociální síť Facebook je často terčem kritiky kvůli tendenčnímu obsahu, který je zde zveřejňován a přisuzuje se mu nezřídka vliv na volby kvůli dezinformacím, které se přes něj lavinovitě šíří a nejsou dostatečně odstraňovány. S tím už se snaží bojovat, nicméně boje vede i na dalších frontách. Jednou z nich jsou potenciálně problematické finanční projekty, které sice mohou být naprosto legální, ale nezřídka se zde dostanou i ty podvodné. Nově tak upravil své podmínky, kde zakazuje zobrazování reklam na kryptoměny nebo ICO (Initial Coin Offering).
 
Facebook zakazuje bitcoin
 
Zejména ICO je často spojeno s podvody a hackerskými útoky. Facebook nechce, aby takové věci, které jsou nezřídka dost problematické, byly na jeho stránkách nebo třeba také na Instagramu propagovány. Nechce zvyšovat riziko toho, že jeho uživatelé budou podvedeni. Totéž se týká i binárních opcí, které jsou často neregulované, využívány k podvodům a budou nově také zakázány. Facebook chce novou politiku po čase vyhodnotit a případně ji upravit podle toho, jak bude potřeba. Pokud tedy objevíte reklamu, která novým praktikám odporuje a unikla kontrole, Facebook prosí o její nahlášení.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama