FACEIT a Google tvoří AI proti "toxickým" hráčům

FACEIT a Google tvoří AI proti "toxickým" hráčům
, , aktualita
Označení toxický hráč sedí na jedince, který nechce hrát dle pravidel, nejde mu o dobrý zážitek pro všechny zúčastněné, a tak obvykle není vítán. FACEIT a Google přitom chtějí tento problém řešit pomocí AI.
K oblíbeným
reklama
Na takzvané toxické hráče narazíme často ve hrách, které nabízí možnost psaní zpráv ostatním či prostě s nimi nějakým způsobem komunikovat. Googlu a FACEIT jde právě o hlídání této formy komunikace, kterou někteří využívají pro napadání jiných. Obvykle fungují různé systémy pro nahlašování nevhodných vzkazů a v důsledku se tím musí zabývat různí moderátoři, kteří pak udělují varování, nebo rovnou některým dají zákaz. Zmíněné společnosti by takovou jistě ne moc zajímavou práci či funkci nahradily umělou inteligencí. 
 
 
Konkrétně k tomu má posloužit jistá Minerva AI založená na strojovém učení, která tak bude mít za úkol analyzovat projev, respektive již to za úkol má. Proběhly totiž první testy a autoři jsou s výsledky vesměs spokojeni.
 
Minerva se zkouší od konce letošního srpna a dle statistik dokázala mezi více než 200 miliony textových zpráv identifikovat přes 7 milionů, které byly nevhodné. Na základě toho bylo uděleno na 90 tisíc varování a zákaz dostalo 20 tisíc hráčů, což prý mělo výsledný efekt ve snížení počtu "toxických" zpráv o více než pětinu. 
 
Byl to ale pouze test rané fáze Minervy a spíše jen studie, na níž se bude dál stavět a tvořit další verze. Konečným cílem je dle FACEIT vytvořit umělou inteligenci, která bude schopna v reálném čase odhalit "všechny druhy nevhodného chování" a zajistit, aby se všichni zaměřili pouze na hraní samotné. 
 
Vypadá to tak zajímavě a rovněž velice děsivě. Posuzování příspěvků pomocí umělé inteligence bude samozřejmě poplatné tomu, jak ta bude vyvinuta a nastavena, neboť při trénování takové AI se pochopitelně musí poskytnout příklady, na nichž se ta bude učit. Někdo tak musí explicitně určit, co je v pořádku a co není. Zdá se přitom, že schopnost lidí se kvůli něčemu urazit se v poslední době vyvíjí závratným tempem, a tak si můžeme v duchu trošku popřemýšlet nad tím, jak může toxické chování vypadat dnes dle aktuálních představ a jak může vypadat za pár let. 
 
Zdroj: Medium


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek