www.svethardware.cz
>
>

Falešné recenze na TripAdvisoru poslaly muže za mříže

Falešné recenze na TripAdvisoru poslaly muže za mříže
, , aktualita
Falešné recenze na internetu mohou být velmi slušným byznysem. V některých zemích jsou dokonce nelegální, o čemž se mohl přesvědčit vlastník společnosti PromoSalento. Za falešné recenze na TripAdvisoru poputuje do vězení.
K oblíbeným
reklama
Aby si lidé zlepšili hodnocení svých produktů, často se uchylují k pořizování falešných recenzí. Podle průzkumu je falešných až 16 % recenzí na internetu. Toto se týká mnoha služeb, např. i hodnocení na TripAdvisoru. Společnost tak už v roce 2015 založila tým, který měl vyhledávat falešné recenze a bojovat proti jejich dalšímu zveřejňování. Tímto zjistili, že po celém světě existují desítky firem, které za poplatek napíšou recenze podle přání zadavatelů, čímž ale zkreslují informace a zákazník se nedozví pravdu. Jednou z takových velkých firem bylo italské PromoSalento.
 
TripAdvisor logo
 
I když se firma snažila maskovat změnou jmen a e-mailových adres, tým TripAdvisoru monitoroval IP adresy, typy prohlížečů a dokonce i rozlišení obrazovky, čímž dokázal zjistit, které recenze byly napsány stejným podezřelým uživatelem. Tyto stopy pak vedly k PromoSalento a TripAdvisor takto identifikoval a smazal přes tisícovku falešných recenzí dodaných touto firmou.
 
Problémem pochopitelně není jen samotná firma, ale i ti, kteří si ji najali. TripAdvisor tak hříšníkům naopak snížil hodnocení, což většinu z nich přimělo, aby s něčím takovým přestali a dobré hodnocení si zajistili dobrými službami. Pokud se tak nestalo a v placení za falešné recenze pokračovali dál, TripAdvisor přidal k jejich účtu červený odznak signalizující nekalé chování.
 
Doposud se TripAdvisoru podařilo zastavit okolo 60 společností nabízející falešné recenze. V případě PromoSalento to ale došlo dokonce tak daleko, že její majitel byl u soudu v italském Lecce usvědčen a poputuje na 9 měsíců do vězení. K tomu ještě zaplatí pokutu 8000 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře