reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Falešné recenze na TripAdvisoru poslaly muže za mříže

, , aktualita
Falešné recenze na TripAdvisoru poslaly muže za mříže
Falešné recenze na internetu mohou být velmi slušným byznysem. V některých zemích jsou dokonce nelegální, o čemž se mohl přesvědčit vlastník společnosti PromoSalento. Za falešné recenze na TripAdvisoru poputuje do vězení.
Falešné recenze na TripAdvisoru poslaly muže za mříže
Aby si lidé zlepšili hodnocení svých produktů, často se uchylují k pořizování falešných recenzí. Podle průzkumu je falešných až 16 % recenzí na internetu. Toto se týká mnoha služeb, např. i hodnocení na TripAdvisoru. Společnost tak už v roce 2015 založila tým, který měl vyhledávat falešné recenze a bojovat proti jejich dalšímu zveřejňování. Tímto zjistili, že po celém světě existují desítky firem, které za poplatek napíšou recenze podle přání zadavatelů, čímž ale zkreslují informace a zákazník se nedozví pravdu. Jednou z takových velkých firem bylo italské PromoSalento.
 
TripAdvisor logo
 
I když se firma snažila maskovat změnou jmen a e-mailových adres, tým TripAdvisoru monitoroval IP adresy, typy prohlížečů a dokonce i rozlišení obrazovky, čímž dokázal zjistit, které recenze byly napsány stejným podezřelým uživatelem. Tyto stopy pak vedly k PromoSalento a TripAdvisor takto identifikoval a smazal přes tisícovku falešných recenzí dodaných touto firmou.
 
Problémem pochopitelně není jen samotná firma, ale i ti, kteří si ji najali. TripAdvisor tak hříšníkům naopak snížil hodnocení, což většinu z nich přimělo, aby s něčím takovým přestali a dobré hodnocení si zajistili dobrými službami. Pokud se tak nestalo a v placení za falešné recenze pokračovali dál, TripAdvisor přidal k jejich účtu červený odznak signalizující nekalé chování.
 
Doposud se TripAdvisoru podařilo zastavit okolo 60 společností nabízející falešné recenze. V případě PromoSalento to ale došlo dokonce tak daleko, že její majitel byl u soudu v italském Lecce usvědčen a poputuje na 9 měsíců do vězení. K tomu ještě zaplatí pokutu 8000 EUR.
 


reklama
reklama
reklama