Fastfoodový řetězec využívá při objednávkách rozpoznání obličeje

Fastfoodový řetězec využívá při objednávkách rozpoznání obličeje
, , aktualita
Americký řetězec restaurací CaliBurger testuje umělou inteligenci a rozpoznávání obličeje s cílem usnadnit objednávky. Kiosek pozná člena věrnostního programu a pamatuje si jeho oblíbené objednávky.
K oblíbeným
reklama
Využití umělé inteligence může změnit způsob, jakým nakupujeme v obchodech nebo objednáváme v restauracích. Obchodníci však zatím tyto možnosti objevují jen velmi pomalu a jedním z prvních je americký franšízový řetězec rychlého občerstvení Cali Burger. Na jedné své pobočce v Pasadeně testuje nový objednávkový kiosek, který kromě velkého dotykového displeje obsahuje také kameru pro rozpoznání obličeje a systém umělé inteligence. Dodavatelem technologií je společnost NEC Corporation. Pokud ke kiosku přistoupí zákazník zaregistrovaný ve věrnostním programu, systém je pozná a automaticky jej přihlásí. Následně může využívat různé výhody jako slevy, nebo možnost rychlého výběru podle historie objednávek.
 
 
Systém si třeba pamatuje, že si tento zákazník často objednává Double Hambourger bez hranolků a kolu, proto tuto možnost nabídne hned po přihlášení. Pokud se novinka osvědčí, rozšíří se do dalších restaurací CaliBurger v USA. Šéf společnosti John Miller také uvádí, že možnosti využití umělé inteligence a rozpoznání obličeje při objednávání jídla jsou ještě rozsáhlejší. Cílem jsou především rychlé platby bez nutnosti hledat kreditní kartu, kdy by byla identita zákazníka ověřována rozpoznáním obličeje. CaliBurger se nebrání ani dalším inovacím ve svých fastfoodových restauracích. Letos na jaře jsme tak mohli vidět robotickou ruku, která v kuchyni pomáhá s přípravou burgerů – otáčí maso a umísťuje jej na housky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Made in Space: NASA sází na 3D tisk a sestavování zařízení přímo ve vesmíru Made in Space: NASA sází na 3D tisk a sestavování zařízení přímo ve vesmíru
NASA si už na palubě Mezinárodní vesmírné stanice vyzkoušela, jak v prostředí mikrogravitace probíhá 3D tisk. Nyní chce tuto technologii využít k tomu, aby mohla tvořit rovnou celé satelity přímo na orbitě. Výhody jsou zřejmé.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Pohoiki Beach: to nejbližší lidskému mozku? Intel Pohoiki Beach: to nejbližší lidskému mozku?
Intel ukázal svůj nejnovější neuromorfický čip Loihi generace Pohoiki Beach, který slibuje pro účely AI nevídanou efektivitu. Má jít přitom o čip, který se snaží napodobovat to, jak pracují neurony v mozku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GRID 2019 a jeho hardwarové nároky GRID 2019 a jeho hardwarové nároky
Pro počítačové závodníky si Codemasters chystají titul GRID 2019, čili reboot pro letošní rok, který bude založen na enginu EGO. Ten je využit také pro hry F1 2019 a Dirt 2.0 a přímo vyžaduje Directx 12. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat? AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz
Zrovna včera jsme mluvili o tom, že s vhodnou úpravou registrů se můžeme pokusit o výrazné přetaktování nových Radeonů. Umožněno je tak jít i nad 2,2 GHz v případě taktu grafického procesoru a nyní už tu máme příklad s testy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář